—онцезахисний крем: нехитрий секрет молодост≥ шк≥ри
—онцезахисний крем: нехитрий секрет молодост≥ шк≥ри
—онцезахисний крем: нехитрий секрет молодост≥ шк≥ри

Ћ≥то в розпал≥ ≥ найсв≥дом≥ш≥ з нас ще в кв≥тн≥ згадали про необх≥дн≥сть використанн€ сонцезахисного крему. ‘ах≥вц≥ ж рекомендують використовувати його щодн€ ц≥лий р≥к!

” пошуках джерела в≥чноњ молодост≥ вчен≥ створили чимало засоб≥в, що об≥ц€ють подовжити нашу красу. ѕроте останн≥м часом вони все б≥льше говор€ть про те, що молод≥сть шк≥ри допоможе зберегти сонцезахисний крем.

¬ јвстрал≥њ вчен≥ провели досл≥дженн€, в результат≥ €кого з'€сували, що регул€рне використанн€ сонцезахисного крему потр≥бно не т≥льки дл€ запоб≥ганн€ раку шк≥ри ≥ оп≥к≥в, а й дл€ упов≥льненн€ стар≥нн€ шк≥ри.

” рамках експерименту вчен≥ прот€гом чотирьох рок≥в спостер≥гали за 900 учасниками старше 55 рок≥в. ѕоловина учасник≥в повинна була щодн€ користуватис€ сонцезахисним кремом, а ≥нша половина - лише за потребою.

„ерез чотири роки за допомогою техн≥ки м≥крофотограф≥њ л≥кар≥ досл≥джували в≥дбитки тильного боку руки вс≥х учасник≥в.  ер≥вник досл≥дженн€ јдель √р≥н пов≥домила: Ђ¬≥зерунки на поверхн≥ шк≥ри дають у€вленн€ про т€жк≥сть пошкоджень через сонц€ њњ б≥льш глибоких шар≥в, особливо еластичних волокон ≥ колагенуї.

ќтже, пошкодженн€ шк≥ри були оц≥нен≥ за шестибальною шкалою, де одиниц€ означала повна в≥дсутн≥сть ознак стар≥нн€, а ш≥стка - глибоке стар≥нн€. ѕор≥вн€льний анал≥з показав, що у тих, хто регул€рно користувавс€ сонцезахисним кремом, на 24% р≥дше про€вилис€ ознаки стар≥нн€ шк≥ри, н≥ж у тих, хто лише зр≥дка застосовував крем.

“аким чином, вчен≥ стверджують, що люди, €к≥ регул€рно користуютьс€ сонцезахисними засобами ( кремами, панамами, окул€рами), вигл€дають молодшими за своњх однол≥тк≥в, €к≥ Ђбез залишкуї в≥ддаютьс€ сонцю.

“епер зрозум≥ло, що сонцезахисний крем - зас≥б є 1 у кожноњ ж≥нки, €ка бажаЇ зберегти молод≥сть. јле €к правильно п≥д≥брати такий зас≥б у величезному арсенал≥ сонцезахисноњ продукц≥њ?

¬с≥м в≥домо вже, що на сонцезахисних кремах обов'€зковий маркер SPF (сонцезахисний фактор), €кий показуЇ, ск≥льки ультраф≥олетового випром≥нюванн€ ви можете отримати без ризику дл€ оп≥к≥в з даними засобом. Ќаприклад, SPF50 означаЇ, що з даним засобом ви можете без ризику дл€ здоров'€ витримати порц≥ю ультраф≥олету в 50 раз≥в б≥льшу, н≥ж без нього.

Ћюбител≥ засмаги висловлюють побоюванн€, що засоби з SPF перешкоджають засмаз≥, а тому в≥дмовл€ютьс€ в≥д них. јле сонцезахисна косметика в першу чергу захищаЇ в≥д UVB-промен≥в, що викликають почервон≥нн€ ≥ оп≥ки, але не в≥д UVA, що спри€ють до засмаги.

’оча сьогодн≥ л≥кар≥ говор€ть про те, що UVA теж спри€ють по€в≥ меланом ≥ призвод€ть до фотостар≥нн€. “ому виробники косметики додають до де€ких креми ≥ захист в≥д UVA. ќптимальним вважаЇтьс€ сп≥вв≥дношенн€ ф≥льтр≥в UVB до UVA в к≥лькост≥ 3:1.

ћаЇ значенн€ ≥ те, €к ви наносите сонцезахисний крем. ≤деально, коли зас≥б наноситьс€ до того, €к ви вийдете на сонце, тобто за 15-20 хвилин до виходу.  ожн≥ дв≥ години крем сл≥д наносити знову, адже ми пот≥Їмо, купаЇмос€, користуЇмос€ рушником. ≤ не жал≥ти крем!  ожен раз на все т≥ло треба нанести не менше двох столових ложок крему ≥ п≥вчайноњ ложки на обличч€.

Ќаостанок: використовуйте сонцезахисний крем ц≥лий р≥к, адже ультраф≥олет Ђд≥стаЇї нас не т≥льки вл≥тку, але ≥ в зимов≥ дн≥. ќднак у холодну пору року краще використовувати крем з б≥льш низьким SPF.