ўо нас чекаЇ без ф≥зичних навантажень?
ўо нас чекаЇ без ф≥зичних навантажень?
ўо нас чекаЇ без ф≥зичних навантажень?

—ид€чий спос≥б житт€ - бич оф≥сних прац≥вник≥в. ¬елика частина њх житт€ проходить перед екраном комп'ютера, в нерухомому стан≥. јле до чого може призвести в≥дсутн≥сть ф≥зичних навантажень?

ќтже, €ка перспектива чекаЇ того, хто кожного дн€ сидить без руху? ўо ми приносимо в жертву стаб≥льноњ зарплати, €ка змушуЇ нас годинами на прол≥т сид≥ти, втупившись в мон≥тор?

ƒосл≥дники Duke University Medical Center встановили, що малорухливий спос≥б житт€ загрожуЇ накопиченн€м в≥сцерального жиру, €кий збираЇтьс€ навколо внутр≥шн≥х орган≥в, в основному на живот≥. —постереженн€ показало, що всього ш≥сть м≥с€ц≥в в≥дсутност≥ ф≥зичних вправ зб≥льшуЇ к≥льк≥сть в≥сцерального жиру на 8,6%. ÷е призводить до рез≥сентност≥ до ≥нсул≥ну, серцево-судинним захворюванн€м та ≥ншим метабол≥чним синдромам. “обто п≥двищенн€ р≥вн€ в≥сцерального жиру загрожуЇ ожир≥нн€м, а також Ї чинником розвитку остеоартриту.

«адумайтес€, що станетьс€ з вашими м'€зами, €кщо вони не зайн€т≥ в ≥нтенсивних вправах? Ѕез регул€рноњ д≥€льност≥ вони просто атрофуютьс€ ≥ стануть слабкими ≥ в'€лими! ÷е не просто вплине на здатн≥сть вашого т≥ла працювати ефективно, але й вигл€дати буде непривабливо.

ўо трапитьс€ з к≥стками? ¬они теж ослабнуть, а це призведе до остеопорозу в л≥тньому в≥ц≥. ÷е говорить про те, що ф≥зичн≥ навантаженн€ важлив≥ не т≥льки в молодост≥, а й з в≥ком ≥ спр€мован≥ на п≥дтримку сил к≥сток.

” безд≥€льност≥ знижуЇтьс€ тонус серцево-судинноњ системи, особливо страждають серце ≥ леген≥. јдже серце - це м'€з, а тому, чим в≥н сильн≥ший, тим б≥льше кров≥ може перекачати ≥ тим краще кров циркулюЇ по т≥лу.

‘≥зичн≥ навантаженн€ спри€ють виведенню токсин≥в з орган≥зму через п≥т. ¬иходить, чим менше ми рухаЇмос€, тим б≥льше токсин≥в затримуЇтьс€ в т≥л≥.

‘≥зкультура Ї головним ≥нструментом у п≥дтримц≥ або втрати ваги пор€д з правильним харчуванн€м. «а в≥дсутност≥ рух≥в р≥зко зростаЇ ризик ожир≥нн€, особливо, €кщо малорухливий спос≥б житт€ супроводжуЇтьс€ легким доступом до небажаних продукт≥в харчуванн€. ≤ легковажно ставитис€ до такого способу житт€ не можна, так €к в≥н веде до ранн≥х смертей ≥ серйозних захворювань.

ƒо реч≥, досл≥дники гонконг≥вського ун≥верситету стверджують, що сид€чий спос≥б житт€ б≥льш небезпечний, н≥ж кур≥нн€. ¬они довели, що 20% вс≥х смертей людей п≥сл€ 35 рок≥в пов'€зан≥ з сид€чим способом житт€. “акож недол≥к активност≥ зб≥льшуЇ ризик захворюванн€ раком на 45% у чолов≥к≥в ≥ на 28% у ж≥нок, ризик респ≥раторних захворювань на 92% у чолов≥к≥в ≥ на 75% у ж≥нок, ризик смерт≥ в≥д серцево-судинних захворювань на 52% у чолов≥к≥в ≥ на 28% у ж≥нок.

„и достатньо ц≥Їњ страшноњ статистики, щоб ви в≥д≥рвалис€ в≥д екран≥в ≥ купили абонемент у ф≥тнес-центр? ¬с≥х цих неприЇмностей можна уникнути, €кщо регул€рно виконувати прост≥ вправи. Ќедарма кажуть, що л≥нь - головний ворог здоров'€! ’очете добре себе почувати, краще спати, швидше думати? «роб≥ть ф≥зичн≥ вправи нев≥д'Їмною частиною свого житт€!


03.04.2014