6 способ≥в зберегти €сн≥сть розуму до к≥нц€ дн≥в
6 способ≥в зберегти €сн≥сть розуму до к≥нц€ дн≥в
 6 способ≥в зберегти €сн≥сть розуму до к≥нц€ дн≥в
¬с≥ люди хочуть жити довго ≥ щасливо, а головне - залишатис€ здоровими. як збер≥гати ф≥зичну форму, б≥льш менш, зрозум≥ло - правильне харчуванн€, своЇчасний в≥дпочинок, оптимальн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€. ј що допоможе не розгубити до старост≥ розумов≥ зд≥бност≥?

ўоб зустр≥ти стар≥сть в €сному розум≥, необх≥дно подбати про це змолоду. ” л≥тньому в≥ц≥ важко зберегти здатн≥сть, наприклад, пам'€тати до др≥бниць под≥њ тридц€тир≥чноњ давност≥. јле ≥нтелект н≥куди не д≥нетьс€ ≥ Ї можлив≥сть зберегти гнучк≥сть св≥домост≥. якщо дотримуватис€ певних рекомендац≥й, то можна зберегти €сн≥сть розуму ≥ хорошу пам'€ть до самого похилого в≥ку.

1. ’ороше ≥ правильне харчуванн€

” рац≥он необх≥дно включити продукти, багат≥ пол≥ненасиченими жирними кислотами ќмега-3: жирн≥ сорти риби, волоськ≥ гор≥хи, нас≥нн€, оливкове масло. ÷≥ речовини збер≥гають судини мозку. ” той же час треба в≥дмовитис€ в≥д маргарину ≥ рослинних жир≥в, €к≥ використовуютьс€ у вс≥ма улюблен≥й вип≥чц≥, картопл≥-фр≥, ч≥псах. ÷≥ продукти, навпаки, пог≥ршують роботу мозку.

“акож важлив≥ в харчуванн≥ дл€ здорового мозку овоч≥, фрукти, ц≥льн≥ злаки ≥ знежирен≥ молочн≥ продукти. ќбов'€зково необх≥дно вживати продукти, що м≥ст€ть фол≥Їву кислоту, €ка запоб≥гаЇ анем≥њ ≥ зм≥ни в ƒЌ . ќсобливо багат≥ нею квасол€, спаржа, темно-зелен≥ овоч≥ та сух≥ сн≥данки.

Ќеобх≥дно п≥дтримувати нормальну вагу. ƒоведено, що надм≥рна вага не т≥льки провокуЇ ≥нсульт, д≥абет, високий тиск, артрит ≥ рак, а й негативно впливаЇ на пам'€ть ≥ ≥мун≥тет.

ќчевидним Ї ≥ в≥дмова в≥д алкоголю, зловживанн€ €ким неприпустимо дл€ збереженн€ здоровоњ мозковоњ д≥€льност≥.

2. ѕоповнюйте орган≥зм цинком

¬≥домо, що корисн≥ речовини з продукт≥в ≥ напоњв засвоюютьс€ орган≥змом не повн≥стю, а з в≥ком њх засвоЇнн€ знижуЇтьс€. ÷е говорить про те, що мозку може не вистачити розгадуванн€ головоломок або регул€рноњ гри в шахи дл€ збереженн€ гнучкост≥. ƒеф≥цит €кихось речовин все одно може призвести до деградац≥њ.

ƒоведено, що головною речовиною дл€ збереженн€ молодост≥ мозку Ї цинк. ÷инк допомагаЇ в≥дновити правильне постачанн€ кров≥ в мозк, що перешкоджаЇ розвитку маразму та старечого недоумства, так само цинк п≥двищуЇ працездатн≥сть.

ѕоповнювати запаси цинку в орган≥зм≥ можна, включивши в св≥й рац≥он €блука, цитрусов≥, ≥нжир, зелен≥ овоч≥, м≥неральну воду, мед, малину, чорну смородину, селеру, картоплю, пом≥дори, бур€к, редьку, молоко, хл≥б.

3. —каж≥ть Ђн≥ї депрес≥€м ≥ стресам!

ѕрожити без стрес≥в в нашому св≥т≥ складно. ќднак регул€рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ та сп≥лкуванн€ зн≥мають драт≥влив≥сть, тривожн≥сть. Ќебезпека стресу в тому, що в орган≥зм≥ в цей момент вид≥л€Їтьс€ кортизо , €кий вбиваЇ кл≥тини мозку, зокрема кл≥тини, в≥дпов≥дальн≥ за пам'€ть. ÷е говорить про те, що €кщо хочете зберегти €сн≥сть розуму, то завжди знаходьте час на розслабленн€ ≥ в≥дпочинок.

4. ¬ивчайте ≥ноземн≥ мови

„исленн≥ досл≥дженн€ показали, що навчанн€ ≥ноземних мов корисно не т≥льки з практичноњ точки зору, але ≥ продовжуЇ молод≥сть. ¬чен≥ довели, що електроактивн≥сть мозку починаЇ зм≥нюватис€ з початком освоЇнн€ ≥ноземноњ мови. ™ думка, що вивченн€ ≥ноземних мов тренуЇ мозок нав≥ть краще, н≥ж розгадуванн€ кросворд≥в ≥ р≥шенн€ лог≥чних задач. ¬с€ справа в тому, що при вивченн≥ такоњ складноњ структури €к мова зад≥юютьс€ вс≥ зони мозку.

5. ѕолюб≥ть зелений чай

÷ей нап≥й м≥стить ц≥лий р€д антиоксидант≥в ≥ х≥м≥чних речовин, €к≥ захищають кл≥тини орган≥зму в≥д пошкодженн€ в≥льними радикалами. ≤ хоч зелений чай вважаЇтьс€ безпечним, все ж вживати його треба в пом≥рних к≥лькост€х.

6. “ренуйте мозок

¬и€вл€Їтьс€, ф≥тнес потр≥бен не т≥льки т≥лу, а й мозку. –озгадуванн€ кросворд≥в, р≥шенн€ математичних задач, гри в шахи, книги, навчанн€ чомусь новому - все це своЇр≥дн≥ тренажери дл€ мозку.

…оги в €кост≥ зар€дки дл€ розуму використовують медитац≥ю, в процес≥ €коњ п≥дн≥маютьс€ на вищ≥ щабл≥ п≥знанн€.

якщо ви будете дотримуватис€ цих рекомендац≥й вже з молодих рок≥в, то €сн≥сть ≥ гостроту розуму можете зберегти до глибокоњ старост≥.