як часто ви м≥н€Їте подушку?
як часто ви м≥н€Їте подушку?

ўоб мати хороший сон, треба част≥ше м≥н€ти подушки, або хоча б пер≥одично прати њх при температур≥ вище 60 градус≥в.

 

«апитайте себе, €к часто ви м≥н€Їте подушки ≥ ковдри? Ѕ≥льш≥сть людей визнають, що робл€ть це, коли р≥ч зовс≥м вже починаЇ розвалюватис€. ” той же час експерти стверджують, що таке легковажне ставленн€ до здоров'€ призводить до проблем з шиЇю, по€ви лупи, розмноженню пилових кл≥щ≥в.

 

як кажуть медики, щодн€ п≥д час сну в наш≥ голови втираютьс€ пил ≥ грибки, що викликають лупу. ѕрот€гом багатор≥чного використанн€ подушки вбирають незл≥ченну к≥льк≥сть шк≥дливих речовин ≥ м≥кроорган≥зм≥в з пов≥тр€. јле ми ще не звикли регул€рно м≥н€ти подушки. Ѕлизько 90% людей робл€ть це раз на к≥лька рок≥в.

 

ўоб уникнути впливу шк≥дливих бактер≥й на орган≥зм, можна використовувати кардинальний метод - викинути стару подушку ≥ купити нову. јле цей метод змусить серйозно розщедритис€. « метою економ≥њ подушки треба прати при температур≥ не нижче 60 градус≥в, можна в≥ддавати в х≥мчистку, корисно проводити њм процедури на св≥жому пов≥тр≥, виставл€ючи на сонечко, де€к≥ проморожують б≥лизну або пропрасовують гар€чою праскою. ўе один простий ≥ недорогий спос≥б - над€гати на подушку в≥дразу к≥лька наволочок, тод≥ пил ≥ м≥кроорган≥зми не зможуть легко проникнути на поверхню. “≥льки не забудьте м≥н€ти наволочки не р≥дше 2 раз≥в на м≥с€ць.

 

«агальноприйн€т≥ правила г≥г≥Їни вимагають м≥н€ти подушку кожн≥ два роки, а ковдр≥ в≥двод€ть 5 рок≥в використанн€. ” ¬еликобритан≥њ було проведено соц≥олог≥чне опитуванн€, зг≥дно з €ким 82% громад€н взагал≥ пон€тт€ не мають про так≥ нормативи. ¬ опитуванн≥ вз€ли участь 2 200 ос≥б старше 18 рок≥в. 46% з них зм≥нюють подушки тод≥, коли вже сам≥ бачать, що Ђпораї. «розум≥ло, що це вельми невизначений терм≥н, €кий може тривати не просто роками, а дес€тил≥тт€ми! ј 21% опитаних купують Ђнов≥ї подушки ≥ ковдри виключно на розпродажах.

 

Ќезважаючи на те, що б≥льш≥сть людей не в курс≥, €к часто треба м≥н€ти пост≥ль, вони все ж розум≥ють, що подушки треба м≥н€ти част≥ше, н≥ж ковдри.

 

Ќе варто забувати ≥ про матраци, €к≥ вимагають зам≥ни один раз на 7 рок≥в (в≥дразу згадайте, €к довго ви спите на своЇму диван≥ з ф≥ксованим матрацем?).

 

“ерм≥н зм≥ни пост≥льних речей залежить багато в чому в≥д њх €кост≥. —ьогодн≥ можна купувати спец≥альн≥ захисн≥ покритт€, €к≥ продовжать цей терм≥н.

 

ћожна порадувати тих, хто прагне продовжити молод≥сть ≥ красу. Ќещодавно вчен≥ придумали подушку, €ка захищаЇ в≥д утворенн€ зморшок. ѕричому це було випадкове в≥дкритт€. —початку фах≥вц≥ працювали над створенн€м матер≥алу, що спри€Ї загоЇнню ран. ƒосл≥дники працювали з окисом м≥д≥ ≥ пом≥тили, що окр≥м ц≥лющого ефекту ц€ речовина ще й омолоджуЇ тканини навколо ран. Ћ≥кар≥ пом≥тили, що у пац≥Їнт≥в розгладжуютьс€ зморшки. “аким чином було вир≥шено впл≥тати в тканину наволочки найтонший м≥дний др≥т. ÷ей др≥т наст≥льки тонкий, що на дотик н≥чим не в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д тканини. “ак ≥ була створена Ђм≥дна подушкаї в≥д зморшок.


28.03.2014