як вибирати б≥о продукти?
 як вибирати б≥о продукти?

як часто вам доводилос€ купувати €блуко з≥ смаком мила? ј сардельки, п≥сл€ вар≥нн€ €ких вода набуваЇ н≥жний рожевий кол≥р? «а даними ¬ќќ« середньостатистичний ЇвропеЇць за р≥к з'њдаЇ в≥д 3 до 9 кг консервант≥в, стаб≥л≥затор≥в ≥ ≥нших харчових добавок. „и ≥снуЇ спос≥б захистити св≥й орган≥зм в≥д небажаних елемент≥в таблиц≥ ћенделЇЇва?

 

¬се б≥льше людей починають про€вл€ти п≥двищений ≥нтерес доекопродукт≥в, особливо жител≥ —Ўј та Ќ≥меччини ретельно стежать за тим, що потрапл€Ї до них на ст≥л. “акож здорове харчуванн€ отримало масову попул€рн≥сть у ‘ранц≥њ. ” нас же не так багато магазин≥в, де можна купити екогол≥чно безпечн≥ продукти.

 

” чому в≥дм≥нн≥сть б≥о њж≥ в≥д звичайних продукт≥в, кр≥м повноњ в≥дсутност≥ штучних добавок? —ьогодн≥ на наших прилавках переважають перероблен≥ продукти, в тому числ≥ ≥ молочн≥. Ѕ≥льш≥сть з них м≥ст€ть гормони росту ≥ пестициди. Ќав≥ть фах≥вц≥ у в≥дкриту говор€ть про те, що сучасна харчова промислов≥сть немислима без харчових добавок, €к≥ зазвичай маркуютьс€ ≥ндексами Ђ≈ї. якщо заборонити ц≥ добавки, то, здаЇтьс€, харчовий б≥знес буде знищений. ѕри цьому про шкоду цих х≥м≥чних елемент≥в дл€ орган≥зму людини написан≥ к≥лометри статей.

 

Ќа сьогодн≥шн≥й день в св≥т≥ ≥снуЇ три основн≥ системи стандарт≥в орган≥чноњ продукц≥њ:

- EU Regulation,

- Codex Alimentarius Guidelines for Organicallyproduced food,

- IFOAM Basic Standards ( IBS).

≤ т≥льки на основ≥ цих стандарт≥в видаЇтьс€ сертиф≥кат, що привласнюЇ продуктам статус орган≥чних. “обто €к≥сть екопродукц≥≥ п≥дтверджуЇтьс€ в ход≥ суворих процедур сертиф≥кац≥њ.

 

”крањнське законодавство поки ще далеко недосконало у визначенн≥ статусу екопродуктов. “ому на прилавках можна знайти багато товар≥в, виробники €ких так чи ≥накше експлуатують тему Ѕ≤ќ. јле ми ж хочемо вживати здорову њжу ≥ прагненн€ до цього змушуЇ нас в≥рити, що ми купуЇмо саме б≥о-продукти. ћайже на вс≥х продуктах ми можемо знайти значок ЂЅез √ћќї , але реально п≥дтвердити це можна лише шл€хом складноњ перев≥рки.

 

як же споживачев≥ в≥дмовитис€ в≥д неорган≥чноњ њж≥ ≥ де знайти б≥о продукти?

 

” першу чергу не плутайте натуральн≥ продукти з орган≥чними. ќрган≥чними називаютьс€ лише т≥ продукти, виробництво €ких сертиф≥ковано за орган≥чними стандартами незалежними сертиф≥кац≥йними органами. ≈тика орган≥чних продукт≥в м≥стить ≥нформац≥ю про сертиф≥кац≥йн≥ органи, орган≥чн≥ стандарти, за €кими ц≥ продукти сертиф≥кували, а також вони мають в≥дпов≥дний логотип.

 

ѕри покупц≥ б≥о-продукт≥в уважно читайте етикетку. ‘акт того, що продукт називаЇтьс€ орган≥чним, ще не означаЇ, що в≥н корисн≥ший тих же ч≥пс≥в. —права в тому, що ≥ в таких продуктах може бути надм≥рний вм≥ст жиру, сол≥ або цукру.

 

ќвоч≥ та фрукти купуйте в сезон. ≤деально - купувати так≥ продукти в той же день, коли њх з≥рвали ≥ доставили в магазин. ÷≥кавтес€ у продавц≥в вашого магазину, коли у них нов≥ поставки.

√арна можлив≥сть запастис€ екопродуктами - купувати њх на фермерських ринках. “ут ще Ї додаткова можлив≥сть посп≥лкуватис€ з виробниками.

 

якщо вам важко у вашому м≥ст≥ чи район≥ знайти орган≥чн≥ продукти харчуванн€, не впадайте у в≥дчай, сьогодн≥ на допомогу приход€ть покупки онлайн. јле обов'€зково вимагайте в≥д продавц≥в орган≥чн≥ сертиф≥кати, що п≥дтверджують справжн≥й статус орган≥чноњ продукц≥њ.

 

јле найкращий вар≥ант дл€ тих, хто д≥йсно зац≥кавлений у вживанн≥ б≥о-продукт≥в - самост≥йно вирощувати зелень, фрукти ≥ овоч≥! ѕри цьому зелень можна посадити нав≥ть у квартирах багатоповерх≥вок.