¬иховайте в дитин≥ щаст€!
¬иховайте в дитин≥ щаст€!

Ѕагато людей проживають дес€тил≥тт€ в пошуках в≥дпов≥д≥ на запитанн€: у чому сенс житт€? ј хтось не задаЇтьс€ цим питанн€м, тому що впевнений, що сенсом житт€ Ї в≥дчутт€ щаст€. „и Ї людина на «емл≥, €ка не бажаЇ соб≥ ≥ своњм близьким щаст€? «азвичай батьки бачать своЇ щаст€ в щаст≥ своњх д≥тей. јле що ж люди робл€ть неправильно? „ому в св≥т≥ так багато нещасливих? ≤ €к треба виховувати дитину, щоб вона в≥дчувала себе щасливою?

 

—кладно знайти ун≥версальний рецепт дос€гненн€ щаст€, але все ж, кожен може нам≥тити св≥й шл€х.

 

«гадайте, €к виховували вас батьки. ј €к ваш≥ бабус≥ ≥ д≥дус≥ виховували ваших батьк≥в? ¬они виховували њх так само, €к це робили ще њхн≥ батьки. «в≥дси перша порада: €кщо ваше дитинство було щасливим, то виховуйте своњх д≥тей так, €к це робили ваш≥ батьки. јле €кщо у ваших спогадах про дитинство мало хорошого, то вибирайте дл€ своњх д≥тей ≥нш≥ методи вихованн€. ” першу чергу узгодьте ваше у€вленн€ про вихованн€ з вашим чолов≥ком-дружиною. јдже €кщо в с≥м'њ не буде Їдиноњ думки з приводу вихованн€, то щаст€ в≥д цього малюку не додастьс€. ” процес≥ вихованн€ обговорюйте вс≥ виникаюч≥ проблеми. ѕричому щодн€, корегуйте свою повед≥нку.

 

јле Ї правила, не дотриманн€ €ких точно зробить вашу дитину нещасною:

 

- «роб≥ть все можливе, щоб ваша дитина не в≥дчувала себе самотньою у с≥м'њ. Ѕудьте йому не т≥льки мамою ≥ татом, але другом, з €ким можна сп≥лкуватис€ на р≥зн≥ теми ≥ €кий буде завжди поруч в скрутну хвилину. √оловне - ви сам≥ повинн≥ про€вл€ти ≥нтерес до сп≥лкуванн€ з вашою дитиною в будь-€кому в≥ц≥!

 

- «авжди пам'€тайте, що дитина - це особист≥сть!  оли треба, про€вл€йте строг≥сть, але не перегинайте палицю. ” будь-€кому в≥ц≥ сп≥лкуйтес€ з нею €к з дорослою людиною, не сюсюкайте!

 

- Ќе ставте дитин≥ ультиматум≥в ≥ не об≥ц€йте н≥€ких нагород за њњ послух або працю. ¬се це лише ≥люз≥€ нормальних взаЇмин. « часом дитина звикне до нагород ≥ за њх в≥дсутност≥ перестане виконувати нав≥ть найпрост≥ш≥ обов'€зки.

 

- Ќ≥коли не пор≥внюйте дитину з ≥ншими д≥тьми! ÷е розвиваЇ низьку самооц≥нку, дитина буде в≥дчувати себе г≥ршою за ≥нших, у нењ пропаде бажанн€ вдосконалюватис€, адже в будь-€кому випадку батьки знаход€ть когось, хто все одно краще. ѕор≥внювати дитину потр≥бно т≥льки з нею самою! „и стала вона кращою, чи навчилас€ б≥льшому, чи робить менше помилок.

 

- Ќе вимагайте в≥д дитини того, що њй не дано природою ≥ що њй не подобаЇтьс€!  раще допомож≥ть њй розвивати те, що у нењ виходить, ≥ що вона робить ≥з задоволенн€м.

 

- ѕри дозр≥лих проблемах в с≥м'њ, н≥коли не з'€совуйте в≥дносин у присутност≥ дитини. «роб≥ть все можливе, щоб малюк не знав, що в с≥м'њ скандал. ƒ≥ти завжди максимал≥сти, при найменшому конфл≥кт≥ вони вир≥шать, що њх св≥т руйнуЇтьс€ ≥ будуть почувати себе нещасними.

 

«авжди пам'€тайте, що ви в≥дпов≥дальн≥ за щаст€ ваших д≥тей! “ому дуже старайтес€, ≥ тод≥ ви сам≥ будете щаслив≥!