„олов≥чий орган≥зм зношуЇтьс€ ран≥ше ж≥ночого?
„олов≥чий орган≥зм зношуЇтьс€ ран≥ше ж≥ночого?
„олов≥чий орган≥зм зношуЇтьс€ ран≥ше ж≥ночого?

ѕро те, що ж≥нки живуть довше чолов≥к≥в ≥ Ї б≥льш витривалими у ф≥зичному план≥, в≥домо давно. ѕитанн€ ступен€ зношуваност≥ чолов≥чого ≥ ж≥ночого ≥мун≥тету вивчали €понськ≥ вчен≥. ¬они прийшли до висновку, що ж≥ноча ≥мунна система стар≥Ї пов≥льн≥ше за чолов≥чу.

 

“акий результат став в≥домий п≥сл€ того, €к у добровольц≥в обох статей у в≥ц≥ в≥д 20 до 90 рок≥в був уз€тий анал≥з кров≥. ” зразках кров≥ спостер≥галос€ зменшенн€ лейкоцит≥в з в≥ком. “акож скорочувалас€ ≥ к≥льк≥сть нейтроф≥л≥в, в той час €к число л≥мфоцит≥в у ж≥нок зростало. ” той же час в кров≥ молодих чолов≥к≥в ви€влено б≥льше л≥мфоцит≥в, н≥ж у ж≥нок того ж в≥ку, а в м≥ру стар≥нн€ це сп≥вв≥дношенн€ приблизно вир≥внюЇтьс€.

 

ѕри б≥льш скрупульозному вивченн≥ зразк≥в досл≥дники з'€сували, що з в≥ком у чолов≥к≥в знижуЇтьс€ к≥льк≥сть еритроцит≥в.

 

јле Ї й ≥нш≥ причини, по €ких ж≥ноча ≥мунна система Ї б≥льш витривалою ≥ пов≥льн≥ше стар≥Ї. ¬елику роль у цьому в≥д≥грають статев≥ гормони. “ак, €кщо ж≥ночий орган≥зм виробл€Ї б≥льше гормону естрогену, €кий захищаЇ орган≥зм в≥д серцево-судинних захворювань, то це також впливаЇ на тривал≥сть житт€ Ђслабкоњї стат≥.

 

≤снують медичн≥ досл≥дженн€, €к≥ показали, що ≥мунн≥ системи ж≥нок ≥ чолов≥к≥в по- р≥зному реагують на вакцинац≥ю ≥ ≥нф≥куванн€. „олов≥ча ≥мунна в≥дпов≥дь, €к правило, значно вище. јмериканськ≥ вчен≥ вважають, що це пов'€зано з високим р≥внем тестостерону в чолов≥чому орган≥зм≥.

 

¬чен≥ ≥нституту ≥мен≥ √оварда ’ьюза провели досл≥дженн€ з 2008 по 2009 роки п≥д час сезонноњ вакцинац≥њ в≥д грипу. ”часниками досл≥дженн€ стали 53 ж≥нки ≥ 34 чолов≥ки р≥зного в≥ку. јнал≥зи показали, що ≥мунна в≥дпов≥дь на вакцинац≥ю у ж≥нок була сильн≥шою, н≥ж у чолов≥к≥в. ќсобливо на небезпечний штам в≥русу грипу H3N2, €кий Ї причиною найб≥льшого числа захворювань ≥ смертельних випадк≥в.

 

«разки кров≥ у випробовуваних вз€ли до вакцинац≥њ, що дозволило зрозум≥ти, €к працюють гени, що в≥дпов≥дають за ≥мунну реакц≥ю. ¬и€вилос€, що у чолов≥к≥в, ≥мунна система €ких реагувала на щепленн€ слабк≥ше, був високий р≥вень експрес≥њ ген≥в, що в≥дпов≥дають за метабол≥зм жир≥в, тод≥ €к роботу цих ген≥в регулюЇ тестостерон. ѕодальший анал≥з дов≥в, що саме у чолов≥к≥в з високим р≥внем тестостерону ≥мунна в≥дпов≥дь була слабк≥ша, н≥ж у ж≥нок ≥ у випробовуваних з низьким р≥внем тестостерону.

 

ƒо реч≥, ран≥ше було доведено, що чолов≥ча ≥мунна система слабк≥ше реагуЇ на вакцину в≥д кору, краснухи, жовтоњ лихоманки, свинки, гепатиту та ≥нших хвороб. ¬ даний час вчен≥ розробл€ють вар≥анти Ђвимиканн€ї зд≥бност≥ тестостерону придушувати ≥мунну систему.