оли починати вчити дитину читанню?
 оли починати вчити дитину читанню?
 оли починати вчити дитину читанню?

Ќаука стверджуЇ, що мозок людини на 70-80% розвиваЇтьс€ до 3 рок≥в.

¬иходить, що навчанн€ дитини треба починати в перш≥ роки його житт€? ‘ах≥вц≥ в≥дзначають, що навчити малюка, наприклад, читанню, в цей пер≥од легше, н≥ж коли мозок вже остаточно сформований.

” кожного з нас Ї знайом≥, 4-р≥чний малюк €ких вже з легк≥стю читаЇ, ≥ може нав≥ть не по складах. ѕри цьому ми з≥ своЇю дитиною за к≥лька рок≥в до школи почали освоювати букви, цифри ≥ вона ц≥лком п≥дготовлена п≥шла до школи, маючи необх≥дн≥ знанн€ дл€ початку. јле нав≥що дитин≥ вм≥нн€ читати в такому ранньому в≥ц≥?

¬и€вл€Їтьс€, вм≥нн€ читати, це не просто можлив≥сть з букв складати слова - це розум≥нн€ зм≥сту прочитаного.

„им Ї книга дл€ наших д≥тей сьогодн≥? якщо ще два дес€тил≥тт€ тому книга була основним джерелом знань дл€ д≥тей, сьогодн≥ вона в≥д≥йшла на другий план. Ќашим д≥т€м ближче телев≥зор та ≥нтернет. –≥дко €ку дитини зараз побачиш з книгою в руках, х≥ба що з невеликими ком≥ксами. « одного боку, €ка р≥зниц€, з €кого джерела отримувати ≥нформац≥ю? ќднак нейропсихолог≥њ в≥дзначають, що при використанн≥ комп'ютера включаютьс€ ≥нш≥ в≥дд≥ли головного мозку. ÷е означаЇ, що читанн€ книг важливо дл€ повноц≥нного розвитку мозку, ≥ завданн€ дорослих - навчити дитину читати ≥ сприймати книги €к задоволенн€, а робити це треба €комога ран≥ше. —тавленн€ дитини до читанн€ часто залежить в≥д батьк≥в.

„им в≥др≥зн€ютьс€ «читаюч≥» д≥ти в≥д своњх однол≥тк≥в? ¬они вчатьс€ сп≥впереживати геро€м книги, вивчають њх досв≥д ≥ в €к≥йсь м≥р≥ прим≥р€ють його на себе. ѕривчен≥ до читанн€ з раннього дитинства д≥ти часто малюють улюблених героњв, у них б≥льш розвинена у€ва, вони придумують ц≥кав≥ ситуац≥њ на основ≥ прочитаного, бачать кольоров≥ сни з участь персонаж≥в. √ероњ книг змушують д≥тей виробл€ти ставленн€ до житт€, анал≥зувати р≥зну повед≥нку. «вичайно, в≥д маленьких д≥тей таких ум≥нь вимагати не варто, але з часом так≥ навички у них обов'€зково з'€вл€тьс€.

якщо ви хочете бачити свого малюка в майбутньому ≥нтелектуально розвиненим, €кий маЇ свою життЇву позиц≥ю, починайте йому читати з пелюшок. Ѕагато хто може сказати, що не варто дитину перевантажувати зайвою ≥нформац≥Їю. јле х≥ба по 5-10 хвилин вдень ≥ ввечер≥ ви€вл€тьс€ зайвими в навчанн≥ вашого малюка? –ешту часу з дитиною потр≥бно займатис€ тим, що њй подобаЇтьс€: грати, малювати, л≥пити, читати звичайн≥с≥ньк≥ книги.

Ѕатьки можуть прищепити своњй дитин≥ любов до будь-€кого виду д≥€льност≥: перегл€ду телев≥зора, комп'ютерних ≥гор, лежанн€ на диван≥ або до класичноњ музики, образотворчого мистецтва, читанн€ книг, вивченн€ географ≥чноњ карти. ” першому вар≥ант≥ батькам ≥ робити н≥чого не треба, у другому - батьки займаютьс€ саморозвитком, д≥знаютьс€ щось нове в навчанн≥, щоб це передати своњй дитин≥. ” ранньому в≥ц≥ спрацьовуЇ найважлив≥ший в розвитку малюка фактор - власний приклад.

ўоб прищепити дитин≥ любов до читанн€, не потр≥бно нав'€зувати книги, змушувати читати або слухати казки. якщо ви вкладете в процес читанн€ свою любов ≥ покажете, ск≥льки насолоди даруЇ читанн€, малюк сам буде вас просити почитати йому, а дуже скоро ≥ сам ≥з задоволенн€м освоњть цей навик.