10 ознак присутност≥ глист≥в в орган≥зм≥
10 ознак присутност≥ глист≥в в орган≥зм≥
 10 ознак присутност≥ глист≥в в орган≥зм≥

ѕаразити можуть спок≥йно жити в людському орган≥зм≥, не видаючи себе €кимись особливими ознаками. ѕри цьому ми л≥куЇмо себе ≥ д≥тей в≥д р≥зного роду хвороб, не п≥дозрюючи, що всьому виною глисти.

як же визначити, чи присутн≥ в орган≥зм≥ людини глисти, €кщо €вно на це н≥що не вказуЇ?

Ќасправд≥ при поселенн≥ глист≥в в орган≥зм≥ в≥н буде весь час сигнал≥зувати про це, просто треба вм≥ти розп≥знати сигнали. «а довг≥ роки паразитуванн€ у людському орган≥зм≥ хитр≥ глисти навчилис€ ховатис€ за симптомами р≥зних захворювань.

Ќайпоширен≥ш≥ ознаки зараженн€ глистами:

1. «апор

ѕо-перше, глисти по внутр≥шн≥м органам рознос€ть ≥нфекц≥ю, що може викликати њх блокуванн€. ѕо-друге, розм≥ри ≥ форми паразит≥в також можуть привести до запору.

2. ѕронос

ƒо цього ведуть продукти життЇд≥€льност≥ глист≥в. якщо ви впевнен≥, що частий р≥дкий стул не пов'€заний з неправильним харчуванн€м, то пора задуматис€ про присутн≥сть паразит≥в.

3. ћетеоризм

÷ей симптом також св≥дчить про те, що в тонкому кишечнику господарюють глисти. якщо не позбутис€ в≥д них, то паразити будуть там присутн≥ м≥с€ц€ми ≥ роками, пер≥одично викликаючи гази ≥ здутт€ живота.

4. —индром роздратованого кишечника

ѕроживаючи в кишечнику, глисти можуть викликати його роздратуванн€ ≥ запаленн€. „ерез це поживн≥ речовини ≥ жири погано засвоюютьс€ тонким кишечником ≥ потрапл€ють у товстий, що призводить до таких насл≥дк≥в €к пронос, запор, спазми.

5. —углобов≥ ≥ м'€зов≥ бол≥

—углоби ≥ м'€зи вельми улюблен≥ дл€ проживанн€ паразит≥в м≥сц€. √листи потрапл€ють в них з кровотоком ≥ ос≥дають тут, викликаючи бол≥. як правило, так≥ бол≥ людина приймаЇ за сл≥дство артриту, не здогадуючись, що вони викликан≥ глистами. Ѕол≥ можуть бути через травми, €к≥ глисти нанос€ть суглобам, а також таким чином ≥мунна система сигнал≥зуЇ про присутн≥сть паразит≥в.

6. јлерг≥€

Ѕудь-€к≥ паразити, що живуть в людському орган≥зм≥, вид≥л€ють токсичн≥ речовини. ѕри перенасиченн€ такими речовинами орган≥зму ≥мунна система актив≥зуЇтьс€ ≥ закликаЇ на допомогу велик≥ дози еозиноф≥л≥в (захисних кл≥тин) ≥ ≥муноглобул≥ну ≈. ÷е викликаЇ запаленн€ тканин ≥ може дати алерг≥чну реакц≥ю.

7. јнем≥€

™ р≥зновид глист≥в, €к≥ висмоктують з орган≥зму поживн≥ речовини, присмоктавшись до ст≥нок кишечника. ѕри великих скупченн€х таких паразит≥в можлива значна втрата кров≥ ≥ анем≥€.  л≥тинами кров≥ харчуютьс€ ≥ ≥нш≥ паразити, наприклад, трихомонади.

8. ƒрат≥влив≥сть

«анепокоЇнн€, депресивний стан можуть бути симптомом того, що на нервову систему впливають токсичн≥ вид≥ленн€ та в≥дходи життЇд≥€льност≥ глист≥в.

9. ѕоганий сон

Ќайб≥льш активний пер≥од роботи печ≥нки - н≥ч. ѕ≥длаштовуючись п≥д наш≥ б≥оритми, вона намагаЇтьс€ очистити орган≥зм в≥д накопичених токсин≥в. “ому у зараженоњ глистами людини, €к правило, спостер≥гаЇтьс€ порушенн€ сну, вона часто пробуджуЇтьс€ серед ноч≥, особливо в пром≥жку 2-3 годин.

ѕоганому сну може спри€ти ≥ сильний сверб≥ж або хвороблив≥ в≥дчутт€ в задньому проход≥. ÷е пов'€зано з тим, що самки глист≥в вноч≥ виход€ть ≥з заднього проходу, щоб в≥дкласти своњ €йц€ навколо анального отвору. ƒо реч≥, це може спровокувати ≥ геморой.

10. Ѕруксизм

—крип ночами зубами (бруксизм) Ї насл≥дком роздратованою нервовоњ системи через отруЇнн€ орган≥зму. ќсобливо д≥ти схильн≥ до цього симптому, тому батьки повинн≥ звернути особливу увагу на нього.