ѕозбавл€Їмос€ в≥д грибка н≥гт≥в н≥г
ѕозбавл€Їмос€ в≥д грибка н≥гт≥в н≥г
ѕозбавл€Їмос€ в≥д грибка н≥гт≥в н≥г

 расив≥ н≥гт≥, €к на руках, так ≥ на ногах, - показник здоров'€ ≥ догл€нутост≥. јле сучасн≥й людин≥ важко не потрапити в групу ризику грибкового зараженн€. Ќебезпека зараженн€ чекаЇ скр≥зь - на прогул€нц≥ босон≥ж по пл€жу, при плаванн≥ в громадському басейн≥, в парку атракц≥он≥в, на батутах. ” кожному под≥бному м≥сц≥ можна легко п≥дчепити грибок н≥гт≥в ≥ стопи.

як в≥дбуваЇтьс€ зараженн€?

–озмноженн€ грибка в≥дбуваЇтьс€ спорами. “обто дл€ зараженн€ достатньо будь-€коњ самоњ др≥бноњ крихти хворого н≥гт€ або м≥зерного пласт≥вц€ з п'€ти або стопи. ѕ≥дступн≥сть захворюванн€ в тому, що очевидн≥ симптоми зараженн€ про€вл€ютьс€ через де€кий час, що ускладнюЇ достов≥рне встановленн€ причин, за €кими в≥дбулос€ зараженн€.

“им часом, догл€д за ногами повинен бути таким же ретельним, €к ≥ за руками, а може, й б≥льше. якщо наш≥ руки пост≥йно схильн≥ до д≥њ води ≥ кисню, то н≥гт≥ н≥г б≥льше схильн≥ до зараженн€, так €к част≥ше пот≥ють, а де€к≥ просто не дотримуютьс€ елементарних правил г≥г≥Їни.

Ќа жаль, лише одиниц≥ в≥дразу берутьс€ за л≥куванн€, основна маса хворих звертаютьс€ за допомогою вже ≥з запущеним грибком н≥гт≥в.

—початку хворих турбуЇ несильний сверб≥ж в уражен≥й област≥, лущитьс€ шк≥ра стоп. як правило, на це р≥дко хто в≥дразу звертаЇ увагу. јле коли н≥гт≥ пальц≥в н≥г починають жовт≥ти, а шк≥ра на стопах лущитьс€, особливо ж≥нки п≥дн≥мають тривогу, в основному через побоюванн€ за св≥й зовн≥шн≥й вигл€д. „олов≥ки ж у своњй б≥льшост≥ взагал≥ не звертають уваги на под≥бн≥ «др≥бниц≥».

—початку грибок практично непом≥тний, на н≥гт€х з'€вл€ютьс€ невеличк≥ жовт≥ пл€ми або б≥л≥ смуги, а з часом сух≥сть ≥ деформуванн€ н≥гт€. ѕ≥дбираЇтьс€ грибок непом≥тно, а л≥куЇтьс€ дуже довго. ѕри перших про€вах грибка н≥гт€ (онихомикоза) необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-дерматолога, €кий призначить комплексне л≥куванн€.

ќднак не обов'€зково чекати прийому у л≥кар€, почати л≥куванн€ можна самост≥йно, в чому допоможе народна медицина.

’орош≥ результати даЇ змазуванн€ хворого н≥гт€ йодовою насто€нкою. ѕроцедуру проводити через день п≥сл€ прийн€тт€ душу. «вичайно, жовтий кол≥р н≥гт€ при цьому може не вс≥м сподобаЇтьс€, тод≥ можна купити пропол≥совую насто€нку.

¬анночки з насиченого в≥двару чистот≥лу також дають хорош≥ результати. ѕроводити њх треба не менше п≥вгодини. ј прот€гом дн€ з соку чистот≥лу можна робити компреси на хворий н≥готь.

¬л≥тку корисно робити компреси ≥з св≥жого лист€ горобини, прив'€зуючи њх до ноги за допомогою бинта.

ўе один чар≥вний рецепт - кашка з часнику з вершковим маслом. ≤ хоч запах часнику перенос€ть не вс≥, але втираючи таку сум≥ш в уражене м≥сце н≥гт€, можна знищити грибок.

ѕри в≥дсутност≥ алерг≥њ на оцет раз на тиждень на н≥ч робитьс€ компрес з оцту 9%. Ќа ранок уражений н≥готь видал€Їтьс€.

ѕри л≥куванн≥ грибка н≥гт≥в н≥г треба запастис€ терп≥нн€м, тому що процес л≥куванн€ може зайн€ти багато часу. ѕри цьому може знадобитис€ зм≥нити к≥лька метод≥в, чергувати њх. јле в≥д грибка треба позбутис€ повн≥стю, ≥накше в≥н перетворить ваше житт€ на кошмар!