Ќов≥ в≥дкритт€ властивостей кави
Ќов≥ в≥дкритт€ властивостей кави
Ќов≥ в≥дкритт€ властивостей кави

Ќапевно, б≥льш суперечливого напою, н≥ж кава, в св≥т≥ не ≥снуЇ. ќдн≥ Ї його в≥рними прихильниками, ≥нш≥ тверд€ть про його шк≥дливий вплив на здоров'€. ѕроте, зг≥дно з м≥жнародною статистикою, кава Ї найуживан≥шим напоЇм п≥сл€ води.

—уперечки навколо корист≥ кави викликаЇ два в≥домих факти: з одного боку - це ≥деальний стимул€тор дл€ мозку, з ≥ншого - вона може викликати спазми судин ≥ п≥двищувати тиск.

Ќещодавно в New England Journal of Medicine були опубл≥кован≥ нов≥ дан≥ на користь цього ароматного напою. ¬чен≥ б≥льше 13 рок≥в спостер≥гали за 400 тис. чолов≥к у в≥ц≥ в≥д 50 до 71 року ≥ прийшли до висновку, що кава знижуЇ смертн≥сть.  ≥льк≥сть тих учасник≥в групи, €к≥ щодн€ випивали б≥льше двох чашок кави, була на 10% нижче, н≥ж тих, хто не пив каву взагал≥.

« ава - хороший наркотик. Ќаркотик в тому сенс≥, що викликаЇ €вну ф≥зичну залежн≥сть. јле вона гарна у тому сенс≥, що це Їдиний наркотик, що не порушуЇ псих≥чну д≥€льн≥сть орган≥зму ≥ на в≥дм≥ну в≥д тютюну не отруйний ≥ не Ї причиною важких захворювань», - зазначив професор ∆ан  остентан, член французькоњ јкадем≥њ медицини та фармаколог≥њ.

ƒосл≥дники стверджують, що кава - це, перш за все, задоволенн€. ¬она не принесе шкоди, €кщо нею не зловживати ≥ не вживати њњ в пер≥од ваг≥тност≥, при п≥двищен≥й кислотност≥ шлунка ≥ в поЇднанн≥ з де€кими л≥ками.

ƒе€к≥ вчен≥ попереджають, що не можна радити каву €к зас≥б дл€ зм≥цненн€ здоров'€, так €к в процес≥ обсмаженн€ в зернах утворюЇтьс€ акрилам≥д, канцерогенний дл€ орган≥зму.

ўе одна думка вчених пол€гаЇ в тому, що кофењн Ї сильнод≥ючою речовиною, а тому швидко зустр≥чаЇ протид≥ю.  ава Ї в≥дм≥нним стимул€тором при занепад≥ сил, зниженому тиску, вона прискорюЇ обм≥н речовин ≥ тон≥зуЇ судини. Ѕ≥льш того, ц≥лком можливо, њњ б≥оактивн≥ речовини допомагають процесам регенерац≥њ тканин, що ≥ може бути пов'€зане з≥ зниженн€м смертност≥.

Ќе варто пити каву д≥т€м до 10 рок≥в. Ќап≥й може перевозбудити дит€чу псих≥ку ≥ сформувати звичку до пс≥хост≥мул€ц≥≥.

¬≥д м≥цноњ кави краще в≥дмовитис€ тим, хто схильний до серцебитт€ ≥ аритм≥й.

ќптимально допустима Ђдозаї кофењну в день - нав≥ть дл€ абсолютно здорових людей - не б≥льше двох чашок на день.

ƒо реч≥, чи знаЇте ви, що сама кава бадьорить ≥ стимулюЇ мозок, а аромат кави за рахунок еф≥рних речовин заспокоюЇ нервову систему?