Ќав≥що ж≥нки нос€ть бюстгалтер?
Ќав≥що ж≥нки нос€ть бюстгалтер?
Ќав≥що ж≥нки нос€ть бюстгалтер?

Ѕюстгалтер Ї звичною ≥ нев≥д'Їмною складовою ж≥ночого гардероба. ¬≥дпов≥дно до недавнього досл≥дженн€, 90% ж≥нок нос€ть бюстгалтер. ѕри цьому французьк≥ вчен≥ стверджують, що це Ї Ђпомилковою необх≥дн≥стюї.

ј й насправд≥, нав≥що ж≥нкам бюстгалтер? ћожливо, без нього житт€ було б прост≥ше ≥ здоров≥ше?

ѕричин нос≥нн€ ц≥Їњ детал≥ туалету у ж≥нок насправд≥ к≥лька: одн≥ вважають, що бюстгалтер забезпечуЇ безпеку грудей, ≥нш≥ нос€ть його з культурних переконань, трет≥ з його допомогою намагаютьс€ надати груд€м об'Їм ≥ форму.

“им не менш, вчен≥ стверджують, що ж≥ноч≥ груди не створен≥ дл€ нос≥нн€ бюстгалтера. ” ‘ранц≥њ проводилос€ 15-р≥чне вивченн€ цього питанн€. ” досл≥дженн≥ вз€ли участь б≥льше 300 ж≥нок в≥д 18 до 35 рок≥в. ќсобливе значенн€ надавалос€ тому, €ким чином зайва п≥дтримка, що надаЇтьс€ бюстгалтером, впливаЇ на орган≥зм прот€гом тривалого часу. ѕри цьому розм≥р грудей в досл≥дженн≥ не мав значенн€.

—постереженн€ показали, що у ж≥нок, €к≥ не використовували бюстгалтер довгий час, розвивалос€ б≥льше м'€зовоњ маси дл€ забезпеченн€ природноњ п≥дтримки грудей. «аключенн€м даного досл≥дженн€ стало те, що при нос≥нн≥ бюстгалтера стримуючий матер≥ал буде перешкоджати зростанню тих тканин, €к≥ насправд≥ можуть прискорити провисанн€ грудей.

Ѕагато ж≥нок в≥дчувають дискомфорт при нос≥нн≥ бюстгалтера, особливо €кщо в≥н не в≥дпов≥дного розм≥ру. ќсобливо страждають плеч≥ ≥ спина. якщо такий дискомфорт в≥дчуваЇтьс€ пост≥йно, або пом≥тн≥ червон≥ сл≥ди п≥сл€ зн€тт€ бюстгалтера, то у вас вже ≥снують певн≥ проблеми. Ќайменше, що ви можете зробити - спробувати носити його €комога менше, особливо не над€гати в л≥жко.

ƒосл≥дженн€ довело, що пост≥йне нос≥нн€ бюстгалтера може спровокувати розвиток раку грудей. ¬чен≥ под≥лилис€, що у ж≥нок, €к≥ ц≥лодобово носили бюстгалтер, було в 113 раз≥в б≥льше випадк≥в раку грудей, н≥ж у тих, хто носив його менше 12 годин на день! Ќа думку вчених, бюстгалтер робить сильний тиск на груди ≥ навколишню зону, що перешкоджаЇ в≥дтоку л≥мфи, а це призводить до того, що токсини та ≥нш≥ в≥дходи залишаютьс€ в груд€х.

„и даЇ безпеку бюстгалтер? —умн≥вно. ƒе€к≥ дами, володарки пишних грудей, в≥р€ть, що ц€ деталь туалету утримуЇ њх принади в≥д обвисанн€. јле чи можна боротис€ з силою т€ж≥нн€? Ќавпаки, Ї св≥дченн€, €к≥ довод€ть, що бюстгалтери зб≥льшують обвисанн€. ѕричиною Ї те, що груди мають зв'€зки, €к≥ можуть атрофуватис€ з часом, €кщо њх не використовувати.

ƒосл≥дженн€ також довело, що нос≥нн€ бюстгалтера негативно позначаЇтьс€ на стан≥ спини ≥ плечей. ∆≥нок з повними грудьми попросили поносити бюстгалтери без бретелей або взагал≥ в≥дмовитис€ в≥д них на два тижн≥, щоб зн€ти вагу з плечей. ѕ≥сл€ зак≥нченн€ експерименту 79% ж≥нок вир≥шили назавжди зн€ти цю вагу, так €к в≥дчули полегшенн€.

јле не варто в≥дразу викидати своњ бюстгалтери. ”чен≥ попередили, що досл≥дженн€ не може бути показовим дл€ всього населенн€. ќбережними треба бути тим ж≥нкам, €к≥ довг≥ роки користуютьс€ ними. ¬≥дмова в≥д бюстгалтера тепер навр€д чи принесе њм користь.

ћ≥ж ≥ншим, у ж≥нок Ї альтернативи - бюстгалтер можна не носити, а можна вибрати ≥нш≥ вар≥анти п≥дтримки грудей - топ≥ки, легк≥ спортивн≥ бюстгальтери або сил≥конов≥ чашечки.

¬и носите бюстгалтер, щоб ваш≥ груди вигл€дала б≥льшими? ” цьому випадку альтернатива одна - пластична х≥рург≥€. јле чи вартий розм≥р таких жертв?


15.03.2014