„ому небезпечно жити б≥л€ дороги?
„ому небезпечно жити б≥л€ дороги?
„ому небезпечно жити б≥л€ дороги?

якщо вас чекаЇ виб≥р нового м≥сц€ проживанн€, то намагайтес€ зупинитис€ на будинку, €кий стоњть далеко в≥д дороги. як з'€сували вчен≥, житт€ поблизу жвавих автомоб≥льних трас небезпечне дл€ здоров'€ серц€.

ѕричиною негативного впливу близькост≥ автодор≥г Ї вихлопн≥ гази, €к≥ закупорюють артер≥њ.

¬чен≥ з ≈ссена («ападн€ Ќ≥меччина) встановили, що довгостроковий контакт з пов≥тр€ними частинками, €к≥ м≥ст€тьс€ в автомоб≥льних вихлопних газах, може викликати закупорку артер≥й - атеросклероз. ” досл≥дженн≥ вз€ли участь 5000 ос≥б в≥ком 60 рок≥в. —постер≥гаючи за ними, досл≥дники зосередили увагу на пошуку зв'€зку м≥ж проживанн€м у автодороги ≥ хворобами серц€.

” результат≥ ви€вилос€, що чим ближче людина живе до траси, тим вище в њњ орган≥зм≥ концентрац≥€ кальц≥ю навколо серц€. ÷€ умова може стати причиною аортальноњ кальциф≥кац≥њ, тобто закупорки аорт. ¬становлено, що з кожними 90 м ближче до дороги, цей р≥вень зростаЇ на 10%.

Ўкоду близькост≥ автотраси до будинку довели ≥ французьк≥ вчен≥. «а њх словами, шк≥длив≥ речовини, що м≥ст€тьс€ в автомоб≥льних вихлопах, зб≥льшують небезпеку ≥нфаркту.

“акож доведено, що дл€ орган≥зму людини шк≥длив≥ не т≥льки вихлопн≥ гази, але ≥ шум в≥д машин. як вихлопи, так ≥ шум, викликають дисбаланс в нервов≥й систем≥ людини, €ка контролюЇ кров'€ний тиск, р≥вень л≥п≥д≥в ≥ цукру в кров≥. «окрема шум автотраси спри€Ї п≥двищенню артер≥ального тиску.

ƒо реч≥, в≥д дорожнього шуму б≥льшою м≥рою страждаЇ молодь ≥ люди середнього в≥ку. —аме ц≥ категор≥њ вход€ть до групи ризику по ≥нсультах та ≥нфарктах через шум, в той час €к л≥тн≥м люд€м шум практично не заважаЇ.

Ўведськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€ за участю 28 тис€ч ос≥б. ¬они визначили, що найпотужн≥шим джерелом шуму в житт≥ Ї дорожн≥й транспорт, нав≥ть €кщо €к≥сть дороги ≥деальна. Ѕуло з'€совано, що шум вище 60 децибел викликаЇ п≥двищенн€ артер≥ального тиску у молодих людей ≥ людей середнього в≥ку. Ќа думку вчених, з роками негативний ефект в≥д шуму може стати менш значним, так €к про€вл€ютьс€ додатков≥ в≥ков≥ фактори ризику.

¬се це ще раз говорить про те, що при вибор≥ м≥сц€ проживанн€ сл≥д перев≥рити фактор на€вност≥ галасливоњ ​​траси поблизу майбутнього житла. ÷е знизить ризик серцево- судинних захворювань, та й взагал≥ зробить житт€ б≥льш спок≥йним.


13.03.2014