ћозок може жити довше т≥ла
ћозок може жити довше т≥ла

—к≥льки б людина не жила, 100 рок≥в або 50, вона хоче жити дал≥. ѕитанн€ безсмерт€ або довгол≥тт€ хвилювало людство з незапам'€тних час≥в. ќстанн≥ дос€гненн€ медицини робл€ть б≥льш реальним зб≥льшенн€ тривалост≥ житт€ з 70-80 до 150-200.

«окрема, нещодавно зах≥дн≥ «ћ≤ опубл≥кували результати медичного досл≥дженн€, €ке п≥дтвердило ун≥кальну можлив≥сть головного мозку людини. як за€вл€ють учен≥, терм≥н служби мозку людини набагато довше ≥нших орган≥в ≥ становить 200 рок≥в. “е, що люди вмирають набагато ран≥ше, по€снюЇтьс€ тим, що решта частин людського орган≥зму не можуть бути наст≥льки довгов≥чними ≥ зношуютьс€ ран≥ше. —ерце, судини, печ≥нка, нирки - вс≥ ц≥ органи в≥дмовл€ють ран≥ше ≥ не здатн≥ забезпечувати роботу головного мозку корисними речовинами.

јмериканськ≥ вчен≥ стверджують, що €кби можна було своЇчасно зам≥нювати частини т≥ла ≥ внутр≥шн≥ органи на штучн≥, то тривал≥сть людського житт€ становила б 200 рок≥в!

¬чений з ћ√” ќлександр  аплан вже займаЇтьс€ практичною стороною цих питань. ¬≥н упевнений, що людин≥ треба дати можлив≥сть продовжити житт€ њњ мозку в новому т≥л≥.  аплан впевнений, що людське житт€ надто коротке, щоб псих≥чно завершити своЇ ≥снуванн€. ¬≥н по€снюЇ, що людина знаходить досв≥д т≥льки у 50-60 рок≥в, а житт€ њњ може перерватис€ вже через 10 рок≥в п≥сл€ здобутт€ досв≥ду, а то й ран≥ше. ’≥ба це справедливо?

Ќа сьогодн≥шн≥й день вже ≥снують технолог≥чн≥ передумови до продовженн€ житт€ мозку.  аплан вважаЇ, що питанн€ про пересадку мозку техн≥чно вже вир≥шене. як приклад в≥н називаЇ операц≥њ з пересадки голови в≥д одного собаки до ≥ншого. ѕравда, так≥ експерименти б≥льше не провод€тьс€ у силу моратор≥ю, продиктованого негативним настроЇм сусп≥льства.

¬одночас  аплан каже, що мало просто перенести живий мозок в штучне т≥ло ≥ змусити його функц≥онувати. Ќеобх≥дно створити ≥нформац≥йний обм≥н м≥ж мозком ≥ «важел€ми» штучного т≥ла. як вар≥ант вир≥шенн€ проблеми вчений називаЇ розробки б≥отехн≥чного зв'€зку Ђмозок-комп'ютерї.

—учасна наука вже створила б≥он≥чн≥ протези, €кими можна керувати силою думки. ” 2012 роц≥ фах≥вц≥ Ѕраун≥вського ≥нституту досл≥джень головного мозку створили механ≥чну руку, працюючу завд€ки датчикам, приЇднаним до голови. ѕри подальших експериментах досл≥дники бачать можливим створювати не т≥льки окрем≥ частини т≥ла, але ≥ внутр≥шн≥ органи. ƒо реч≥, вже зараз в медичн≥й практиц≥ застосовуютьс€ розчини, що зам≥нюють кров.

÷≥лком можливо, що скоро сучасн≥ технолог≥њ забезпечать людський мозок необх≥дними речовинами дл€ його тривалого ≥снуванн€, ≥ св≥т заговорить про перших к≥бернетичних довгожител≥в.