—п≥лкуванн€ з неадекватною людиною порушуЇ роботу мозку
—п≥лкуванн€ з неадекватною людиною порушуЇ роботу мозку
—п≥лкуванн€ з неадекватною людиною порушуЇ роботу мозку

« кожним роком число людей з псих≥чними розладами в наш≥й крањн≥ зростаЇ. ѕричина цього часто в тиску оточуючих на робот≥, в с≥м'њ, в ≥нших обставинах. ќсобливо негативно впливають на псих≥ку, тобто на роботу мозку, люди з неадекватною повед≥нкою. Ќайчаст≥ше ми не знаЇмо, €к поводитис€ з такою людиною, щоб не спровокувати њњ непередбачувану реакц≥ю. ј €кщо таке сп≥лкуванн€ Ї регул€рним, то воно не може не накласти в≥дбиток на настр≥й ≥ нав≥ть здоров'€ .

ќтже, €кщо сп≥лкуванн€ з неадекватною людиною неминуче, необх≥дно знати де€к≥ правила. јмериканськ≥ вчен≥ нещодавно дали в≥дм≥нну порада - неприЇмних людей треба ≥гнорувати. ÷е вони п≥дтвердили експериментом, €кий провели в Ќью-…оркському коледж≥ Ѕарача. ”часниками досл≥дженн€ стали 120 молодих людей, €ким необх≥дно було виконати р€д завдань п≥сл€ попереднього д≥алогу.  оли розмова проходила на п≥двищених тонах, а в мов≥ звучала лайлива лексика, коли Ђп≥ддосл≥дн≥ї в≥дчували психолог≥чний тиск, ≥ у них не було можливост≥ про≥гнорувати сп≥врозмовника, поставлен≥ завданн€ давалис€ њм важко ≥ займали набагато б≥льше часу.

 оли в ход≥ д≥алогу в учасник≥в експерименту з'€вл€лас€ можлив≥сть переключитис€, то поставлен≥ завданн€ виконувалис€ швидше ≥ €к≥сн≥ше.

Ќа основ≥ цього досл≥дженн€ автори зробили висновок, що психолог≥чний тиск серйозно порушуЇ роботу головного мозку, зокрема знижуЇтьс€ увага ≥ пог≥ршуЇтьс€ розумова д≥€льн≥сть.

ўо ж рад€ть фах≥вц≥, €кщо доводитьс€ сп≥лкуватис€ з неприЇмною людиною? ¬они рекомендують не звертати уваги на провокац≥њ, так €к це може серйозно не просто з≥псувати настр≥й, а й негативно вплинути на роботу мозку.

“акий метод ≥гноруванн€ припускаЇ, що ми повинн≥ залишатис€ спок≥йними, не про€вл€ти емоц≥й у сп≥лкуванн≥ з неадекватною людиною.  раще на словах з ним погоджуватис€ ≥ приймати його сторону.

јле все це не означаЇ, що ви Ђздалис€ без боюї. ¬и погоджуЇтесь т≥льки на словах, а сам≥ обережно ≥ продумано робите те, що вам потр≥бно.

ѕсихологи вид≥лили 9 ознак, за €кими можна визначити неадекватну людину:

1. неспод≥вана ≥ непередбачувана реакц≥€ на слова оточуючих;

2. безперервн≥ рухи т≥лом, часта зм≥на пози ≥ виразу обличч€;

3. бурхлив≥ емоц≥њ ≥ занадто Ђтеатральнеї мовленн€, активна жестикул€ц≥€;

4. невм≥нн€ слухати оточуючих, перебиваЇ сп≥врозмовник≥в, не чуЇ ≥ншоњ точки зору;

5. нев≥дпов≥дний стиль од€гу дл€ закладу або заходу (наприклад, на д≥лову зустр≥ч така людина може прийти в майц≥ ≥ шортах);

6. вигадлива зач≥ска;

7. використанн€ в мов≥ блатних вислов≥в типу Ђчисто конкретної, Ђбез базаруї ≥ т.п.;

8. використанн€ складних граматичних конструкц≥й не до м≥сц€, що вигл€даЇ см≥шно ≥ безглуздо;

9. з точки зору медицини у неадекватноњ людини можна пом≥тити симптоми, характерн≥ дл€ псих≥чних захворювань, так≥ €к еп≥лепто≥дн≥ риси обличч€, симптомокомплекс психоорган≥чного синдрому, шизофрен≥одн≥ риси.

якщо вам доводитьс€ сп≥лкуватис€ з неадекватною людиною, стежте не за тим, що вона говорить, а за тим, €к вона каже, з €кою ≥нтонац≥Їю, м≥м≥кою, жестами. ≤ €кщо ви зрозум≥ли, що розмовл€Їте з неадекватом, просто збер≥тьс€ ≥ ≥гноруйте його слова, залишайтес€ спок≥йн≥.

12.03.2014