ѓж макарони на вечерю ≥ худни!
ѓж макарони на вечерю ≥ худни!
ѓж макарони на вечерю ≥ худни!

 ожен, хто стежить за своЇю ф≥гурою, знаЇ ч≥тке правило Ч не њсти п≥сл€ 18.00. ј кожна з'њдена перед сном булочка пот≥м годинами ретельно в≥дпрацьовуЇтьс€ в спортзал≥. ѕроте вчен≥ зробили в≥дкритт€, €ке може стати подарунком дл€ вс≥х, хто сидить на Ђвеч≥рн≥й д≥Їт≥ї.

ќтже, було встановлено, що продукти, в €ких м≥ститьс€ велика к≥льк≥сть вуглевод≥в ≥ крохмалю, з'њден≥ на вечерю, допомагають людин≥ посилити контроль над своЇю вагою, частково пригн≥чуючи апетит на весь наступний день. Ѕ≥льше того, вживанн€ на н≥ч макарон≥в, рису, хл≥ба або картопл≥ дозвол€Ї досить значно скоротити ризик виникненн€ в≥дразу дек≥лькох серйозних захворювань, у тому числ≥ д≥абета ≥ серцевоњ недостатност≥.

ѕогодьтес€, такий метод схудненн€ досить незвичайний. јле його ефективн≥сть довела група сп≥вроб≥тник≥в кафедри б≥ох≥м≥њ з ™врейського ”н≥верситету в ™русалим≥. ¬ €кост≥ об'Їкта досл≥дженн€ вони вз€ли мусульманську д≥Їту, €ка дотримуЇтьс€ п≥д час щор≥чного м≥с€чного посту –амадан, зг≥дно з €ким в денний час людина повинна утримуватис€ в≥д њж≥ ≥ т≥льки ввечер≥ може нањстьс€ за весь день.

¬ експеримент≥ вз€ли участь 78 пол≥цейських, половина з €ких повинна була вживати на вечерю нежирну њжу, а ≥нша половина - виключно продукти з великим вм≥стом крохмалю ≥ вуглевод≥в. “ерм≥н такоњ д≥Їти був розт€гнутий на п≥вроку. ѕ≥сл€ зак≥нченн€ терм≥ну експерименту експерти провели спец≥альне обстеженн€, €ке показало, що другий груп≥ пол≥цейських вдалос€ дос€гти набагато б≥льш значущих результат≥в у втрат≥ зайвоњ ваги, н≥ж њх Ђп≥снимї колегам.

Ќасамперед, вчен≥ звернули увагу на зм≥ни в трьох гормонах: лептин≥ Ч гормон≥ ситост≥, грел≥н≥ Ч гормон≥ голоду ≥ адипонектин≥ Ч гормон≥ ожир≥нн€.

¬исновком стало те, що вечер€ з великою к≥льк≥стю вуглевод≥в допомогла пол≥цейським знизити њх в≥дчутт€ голоду, а також позбутис€ в≥д зайвих к≥лограм≥в, зменшивши жиров≥ скупченн€ в област≥ тулуба.  р≥м того, покращав њх загальний стан здоров'€ Ч знизивс€ ризик розвитку д≥абету ≥ серцевих захворювань.

ƒосл≥дники також з'€сували, що друга група учасник≥в експерименту придбала нов≥ можливост≥ щодо контролю свого харчуванн€, що допомагало њм Ђтримати себе в рукахї весь наступний день, легше справл€ючись з голодом.

 ер≥вник експерименту, професор «ахар≥€ ћадар, зазначив, що причини такого ефекту, що чинитьс€ на орган≥зм вуглеводами ≥ крохмалем, поки не вивчен≥. јле вже незабаром ≥зрањльськ≥ вчен≥ розпочнуть роботи з њх встановленн€.