ўо робити, €кщо ваша дитина копуха?
ўо робити, €кщо ваша дитина копуха?
ўо робити, €кщо ваша дитина копуха?

™ д≥ти, €к≥ з самого маленького в≥ку про€вл€ють самост≥йн≥сть: швидко збираютьс€ в дит€чий садок, сн≥дають за п'€ть хвилин. јле Ї й так≥, €к≥ на виконанн€ одн≥Їњ справи витрачають години, в той час €к у ≥нших на це йде дес€ть хвилин. „и можна перевиховати дитину-копуха ?

ѕсихологи називають чотири причини пов≥льност≥ д≥тей.

1. “емперамент

¬≥домо що характер людини, њњ житт€ багато в чому визначаЇтьс€ темпераментом. –обота нервовоњ системи залежить в≥д процес≥в гальмуванн€ ≥ збудженн€. ” д≥тей-копух ц≥ процеси прот≥кають в упов≥льненому темп≥. “аким д≥т€м потр≥бно б≥льше часу на обдумуванн€, њм складно переключитис€ з одн≥Їњ д≥€льност≥ на ≥ншу. Ќе варто злитис€ ≥ ла€ти малюка. ѕам'€тайте, що така дитина дуже грунтовна ≥ завжди домагаЇтьс€ неперевершених результат≥в. ј €кщо ви почнете њњ квапити, то н≥чого, кр≥м свого роздратуванн€, не доб'Їтес€. ¬се одно вона не зможе робити швидше. Ќагадуючи весь час дитин≥ про цей недол≥к, ви розвинете в н≥й невпевнен≥сть, ≥ вона буде недотепою. ƒавайте њй б≥льше часу на виконанн€ справ ≥ обов'€зково хвал≥ть за результат.

2. Ќеуважн≥сть

÷е вже ≥нший вид копух. якщо в ≥грах так≥ д≥ти завжди активн≥ ≥ рухлив≥, то при необх≥дност≥ зосередитис€ починають губитис€. ” такоњ дитини просто погано розвинена концентрац≥€ уваги. “аку пов≥льн≥сть можна виправл€ти поступово. –азом з малюком склад≥ть список справ на весь день, в≥дзначаючи посл≥довн≥сть. якщо дитина ще маленька ≥ не вм≥Ї читати, то список справ складайте в картинках. Ѕатьки повинн≥ стежити, щоб малюк все встигав робити ≥ не скупитис€ на похвалу.

3. Ќе дор≥с

” цьому випадку пов≥льн≥сть дитини по€снюЇтьс€ тим, що њй просто рано ще робити те чи ≥нше. Ѕагатьом батькам здаЇтьс€, що вже в 3 роки малюк повинен ум≥ти за хвилину од€гатис€, при цьому в≥н повинен самост≥йно нат€гнути колготи, застебнути вс≥ гудзики ≥ зав'€зати шнурки. ѕсихологи ж хочуть остудити батьк≥в: багато д≥тей ще й у ш≥сть рок≥в не вм≥ють самост≥йно од€гатис€ чи прибирати у своњй к≥мнат≥. ÷е говорить про те, що батьки повинн≥ поспостер≥гати за дитиною ≥ подумати, чи не сильно вона завантажена. ћаленьким д≥т€м багато в чому потр≥бна допомога дорослих. јле це не означаЇ, що потр≥бно все за них робити: ви повинн≥ по€снити, допомогти роз≥братис€. ѕри цьому кожен раз говор≥ть малюков≥, що у нього виходить все краще ≥ краще.

4. ’итр≥сть

“ак-так, малюк може бути справжн≥м хитруном, €кому просто зручно все робити пов≥льно. “ак≥ д≥ти чудово розум≥ють, що €кщо вони стануть нат€гувати колготи двадц€ть хвилин, то мама зап≥знитьс€ на роботу, а тому посп≥шить допомогти в ц≥й Ђнелегк≥йї справ≥. ѕри цьому пов≥льн≥сть про€вл€Їтьс€, т≥льки коли мова йде про важлив≥ справи: уроки, њжу, прибиранн€ та т.п. —пробуйте запропонувати дитин≥ погул€ти або с≥сти за комп'ютер Ч вона поб≥жить з≥ швидк≥стю св≥тла. ўо робити в такому випадку? ¬≥дразу треба в≥дзначити Ч крики ≥ покаранн€ не допоможуть.  раще всього спробувати хитрувати так само, €к дитина. якщо у малюка буде стимул, в≥н все почне робити швидко. Ќаприклад, вранц≥, коли ви збираЇтес€ в школу ≥ на роботу, влаштуйте гру на од€ганн€ Ђ’то швидше?ї. ¬ироб≥ть под≥бну тактику повед≥нки в ус≥х випадках, коли ваше чадо копаЇтьс€.