5 негативних насл≥дк≥в гн≥ву
5 негативних насл≥дк≥в гн≥ву
5 негативних насл≥дк≥в гн≥ву

 итайськ≥ вчен≥ з'€сували, що спалахи гн≥ву, що зас≥ли в глибин≥ св≥домост≥, завдають непоправноњ шкоди здоров'ю.

ѕро вплив емоц≥й на ф≥зичний стан орган≥зму написано безл≥ч вчених роб≥т. —еред небезпечних емоц≥й вчен≥ особливо вид≥лили гн≥в ≥ лють. Ѕуло з'€совано, що ≥мпульсивн≥ люди, €к≥ насилу контролюють своњ емоц≥њ, не вм≥ють стримати зл≥сть, гн≥в ≥ лють ≥ виливають св≥й настр≥й на оточуючих зрештою, набувають не просто масу неприЇмностей на робот≥, в с≥м'њ ≥ в сусп≥льств≥ в ц≥лому, але ≥ страждають в≥д ф≥зичних насл≥дк≥в.

ўоб зрозум≥ти, €к саме гн≥в впливаЇ на наше здоров'€, пропонуЇмо познайомитис€ з п'€тьма по€сненн€ми, чому сердитис€ - це небезпечно.

1. —траждаЇ серце

¬ ход≥ численних досл≥джень було встановлено, що гн≥в п≥двищуЇ ризик серцевого нападу. Ѕ≥льш агресивн≥ чолов≥ки в три рази част≥ше страждають в≥д серцево-судинних захворювань, н≥ж спок≥йн≥. “акож досл≥дженн€ показали, що крайнЇ хвилюванн€ чи гн≥в п≥двищують ризик ≥нсульту в 14 раз≥в!

2. ѕ≥двищуЇтьс€ артер≥альний тиск

ƒо цих п≥р вчен≥ намагаютьс€ зрозум≥ти, €к саме гн≥в змушуЇ нашу кров буквально кип≥ти в≥д р≥зкого п≥двищенн€ артер≥ального тиску. ™ верс≥€, зг≥дно з €кою, гн≥в ≥ агрес≥€ активують вроджену в≥дпов≥дну реакц≥ю Ђзахищайс€ або т≥кай​ї у б≥льшост≥ людей. ÷е викликаЇ п≥двищенн€ р≥вн€ адренал≥ну ≥ кортизолу в кров≥, €к≥ впливають на серцевий ритм. ÷е ≥ призводить до п≥двищенн€ тиску, а проблема посилюЇтьс€ перетисканн€м кровоносних судин.

3. ѕорушуЇтьс€ розум

÷е не переб≥льшенн€. ƒоведено, що коли людина злитьс€, порушуютьс€ когн≥тивн≥ функц≥њ ≥ страждаЇ псих≥чне здоров'€. ” так≥й ситуац≥њ наш мозок д≥йсно здатний переробл€ти менше ≥нформац≥њ. “акий стан змушуЇ ставитис€ до людей з упередженн€м ≥ гальмуЇ анал≥тичн≥ зд≥бност≥. „асто це виливаЇтьс€ в скоЇнн€ вчинк≥в, €к≥ ми б н≥коли не вчинили в нормальних обставинах. ѕот≥м, звичайно, озираючись назад, ми, найчаст≥ше шкодуЇмо про скоЇне.

4. ¬икликаЇ головний б≥ль

ѕ≥д час про€ву гн≥ву стрес змушуЇ напружуватис€ м'€зи шињ ≥ голови, що може викликати почутт€ тиснучого обруча навколо голови. ÷ього можна уникнути, €кщо глибоко дихати або зробити масаж голови .

5. √н≥в формуЇ глибоку депрес≥ю

¬ченим до цих п≥р так ≥ не вдалос€ встановити, депрес≥€ викликаЇ гн≥в, чи навпаки. ќднак ц≥лком точно в≥домо, що люди, €к≥ страждають депрес≥Їю, час в≥д часу впадають у приступи гн≥ву. ј це призводить до вс≥х вище згаданим зм≥н в орган≥зм≥. јгрес≥€ ≥ зл≥сть також стають причиною безсонн€ ≥ стресу, що також веде до депрес≥њ.

« ≥ншого боку, за твердженн€м психолог≥в, гн≥в завжди потр≥бно своЇчасно Ђвилитиї, не накопичуючи в соб≥, так €к стримуванн€ негативних емоц≥й також здатне нашкодити здоров'ю.

ќднак Ђрозр€дкуї треба зд≥йснювати обдумано, не Ђвипускаючи паруї на близьких. —правитис€ з спалахами гн≥ву допоможуть зан€тт€ спортом ≥ медитац≥€. √оловне, в≥дчути, що нерви на меж≥ ≥ не зат€гувати з Ђрозр€дкоюї.