Ќ≥гт≥ розкажуть про стан орган≥зму
Ќ≥гт≥ розкажуть про стан орган≥зму
Ќ≥гт≥ розкажуть про стан орган≥зму

÷≥лител≥ —тародавнього —ходу вважали, що кожен н≥готь маЇ безпосереднЇ в≥дношенн€ до конкретного органу. “ак, великий палець, на њх думку, пов'€заний з мозком, вказ≥вний в≥дпов≥даЇ за функц≥њ леген≥в ≥ дихальноњ системи, середн≥й Ч за стан кишечника, без≥менний розпов≥сть про нирки, а м≥зинець пов≥даЇ про неполадки в серц≥ ≥ серцево-судинн≥й систем≥. ÷≥каво, що сучасна медицина п≥дтвердила правильн≥сть вченн€ мудрец≥в.

¬ ≥деал≥ н≥гт≥ пальц≥в рук повинн≥ мати плоску поверхню, рожевий кол≥р, ч≥тко окреслену лунку. «вичайно, пошкодженн€ н≥гтьових пластин можуть бути обумовлен≥ ≥ зовн≥шн≥ми чинниками.

ѕро що можуть св≥дчити пошкодженн€ н≥гт≥в?

“ак, ламк≥сть н≥гт≥в св≥дчить про розлад обм≥ну речовин або ж про бурхливу нестач≥ в≥там≥н≥в ≥ м≥кроелемент≥в. як правило, це в≥дбуваЇтьс€ через брак кератину, присутнього у в≥там≥нах групи ¬. ѕроблеми з н≥гт€ми виникають ≥ при деф≥цит≥ кальц≥ю, зал≥за ≥ цинку.

Ћамк≥сть н≥гт≥в, пор€д з випаданн€м волосс€, Ч це перша ознака при збо€х в робот≥ щитовидноњ залози, а в окремих випадках Ч показник порушенн€ менструального циклу ≥ функц≥й €Їчник≥в.

ќпукла центральна частина н≥гт€ говорить про хрон≥чн≥ захворюванн€ леген≥в, а при анем≥њ, н≥гтьова пластина, навпаки, вм'€та. якщо на н≥гт≥ з'€вл€ютьс€ поодинок≥ точков≥ поглибленн€, то це може св≥дчити про початкову стад≥ю псор≥азу. ј ось так≥ ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€ €к к≥р, жовт€ниц€, краснуха, можуть залишити в≥дбитки у вигл€д≥ поперечних борозенок не т≥льки на шк≥р≥, але ≥ на н≥гт€х.

ѕро стан здоров'€ розпов≥сть не т≥льки форма ≥ структура н≥гт≥в, але ≥ кол≥р. Ќаприклад, у людей з серцевими захворюванн€ми н≥гт≥ неприродно бл≥д≥ або блакитн≥. якщо в≥дт≥нок жовтий, треба звернути увагу на стан печ≥нки. ’оча жовт≥ н≥гт≥ нер≥дко зустр≥чаютьс€ ≥ у завз€тих курц≥в.  р≥м того, н≥гт≥ можуть реагувати на р≥зн≥ л≥карськ≥ препарати. ѕом≥чено, що при довгому л≥куванн≥ антиб≥отиками на н≥гт€х можуть з'€витис€ жовто-коричнев≥ розводи.

” ж≥нок в пер≥од ваг≥тност≥ та годуванн€ груддю перебудовуютьс€ практично вс≥ органи ≥ системи, у тому числ≥ ≥ н≥гт≥. Ќайчаст≥ше зм≥нюЇтьс€ ≥ кол≥р, ≥ структура н≥гт€. јле все приходить в норму п≥сл€ полог≥в ≥ п≥сл€ зак≥нченн€ годуванн€.