Ѕезсонн€ може бути корисним?
 Ѕезсонн€ може бути корисним?

” гонитв≥ за здоровим способом житт€ ми вивчаЇмо безл≥ч тематичноњ ≥нформац≥њ, в €к≥й чимале м≥сце в≥дводитьс€ сну. —он маЇ вир≥шальне значенн€ дл€ орган≥зму, це вс≥м в≥домо. “им б≥льш дивними здаютьс€ результати досл≥джень швейцарських учених, €к≥ встановили, що безсонн€ допомагаЇ перемогти депрес≥ю.

ƒ≥йсно, розлад сну — одна з найпоширен≥ших проблем сучасних людей. ¬же стол≥тт€ вчен≥ б'ютьс€ над тим, €к допомогти недосипаючим люд€м. јле от ви€вилос€, що не спати дуже корисно в певних випадках. ћожливо, це сама природа посилаЇ нам безсонн€ в потр≥бний момент?

ƒосл≥дники ÷юр≥хського ун≥верситету провели ц≥кавий експеримент з л≥кувальним неспанн€м ≥ з'€сували, що зм≥ни в розпор€дку дн€ ведуть до пол≥пшенн€ настрою.

Ѕуло доведено, що €кщо л€гти спати в≥дразу п≥сл€ стресу, то стресов≥ переживанн€ з короткочасноњ пам'€т≥ будуть в≥дправлен≥ в довготривалу. “обто не л€гати спати в≥дразу п≥сл€ потр€с≥нн€ дуже нав≥ть добре.

Ќа доказ був проведений експеримент, в ход≥ €кого люди дивилис€ два р≥зних сюжети: одним показали в≥део з автомоб≥льною авар≥Їю, ≥нша ж група просто спогл€дала рух автомоб≥л≥в. ѕ≥сл€ перегл€ду люди, €к≥ побачили автокатастрофу, були розд≥лен≥ на дв≥ групи, одна з €ких заснула, а ≥нша не спала. „ерез де€кий час вчен≥ провели тестуванн€ на р≥вень страху перед автодорогою. ” тих, хто не спав, все було в пор€дку, а от у тих, в≥дразу п≥сл€ перегл€ду в≥део заснув, вчен≥ ви€вили ознаки посттравматичного стресового розладу.

ј €кщо страждаюча депрес≥Їю людина буде л€гати спати ввечер≥ ≥ вставати в друг≥й половин≥ ноч≥, то депрес≥€ буде в≥дходити. ”ченим також вдалос€ встановити, що св≥доме перериванн€ сну призводить до реорган≥зац≥њ де€ких областей мозку.

ѕро пол≥пшенн€ настрою п≥сл€ трьох-чотириразового повтору л≥кувального безсонн€ за€вили 40–60% учасник≥в експерименту.

«ѕ≥д час депрес≥њ спостер≥гаЇтьс€ дерегулюванн€ когн≥тивних ≥ емоц≥йних функц≥й. ÷≥ симптоми з'€вл€ютьс€ через надактивност≥ сполучного вузла в мозку. √рупа досл≥дник≥в довела, що, пригн≥чуючи жал≥сть до себе ≥ добров≥льно перериваючи св≥й сон, пац≥Їнт зн≥маЇ напругу з цього вузла», Ч наголошуЇтьс€ в пов≥домленн≥.

“ут варто згадати ≥ те, що попередн≥ досл≥дженн€ вчених показали, що антидепресанти з коротким терм≥ном д≥њ теж впливали на згаданий вузол в головному мозку. јле було в≥дзначено, що за таких умов депрес≥€ в б≥льшост≥ випадк≥в повертаЇтьс€ приблизно через три дн≥.