„и знаЇте ви, що запахи можуть стати причиною головного болю?
„и знаЇте ви, що запахи можуть стати причиною головного болю?
„и знаЇте ви, що запахи можуть стати причиною головного болю?

Ќюх маЇ величезне значенн€ в житт≥ людини. —пектр його можливостей надзвичайно широкий. Ќюх виконуЇ б≥олог≥чну ≥ захисну функц≥ю, а також бере участь у створенн≥ р≥зних емоц≥йних ≥ психолог≥чних вражень, небайдужих дл€ загального самопочутт€ людей. «апахи впливають на настр≥й ≥ здоров'€ людей, а багато хто в≥дзначаЇ, що саме запахи стають причиною головних бол≥в.

—в≥т людини безперервно оточують запахи.  ожну хвилину в носову порожнину потрапл€ють дес€тки подразник≥ , хоча лише де€к≥ з них ми розр≥зн€Їмо св≥домо. Ѕ≥льш≥сть реакц≥й на навколишн≥ запахи носить п≥дсв≥домий характер.

Ќайчаст≥ше св≥дом≥ реакц≥њ на запах Ї своЇр≥дними сигналами. Ќаприклад, це реакц≥€ на запахи њж≥, особливо, коли людина голодна або збираЇтьс€ визначити добро€к≥сн≥сть продукту, або це реакц≥€ на загрозлив≥ житт€ ситуац≥њ — наприклад, запах газу, гару та ≥нш≥.

¬≥домо також, що нюхов≥ стимули можуть надавати €к негативний, так ≥ позитивний вплив, чим усп≥шно, до реч≥, користуютьс€ маркетологи.

Ќещодавно вчен≥ встановили, що звичн≥ нашому нюху запахи можуть послужити основною причиною головного болю. —еред них Ї й так≥, €к≥ здатн≥ викликати сильний головний б≥ль.

ќтже, медики виступають з попередженн€м: де€к≥ запахи здатн≥ викликати м≥грень. “ак, в «чорний список» потрапили запах цибул≥ та часнику. ƒоктор Ќ≥колас —≥львер також висунув верс≥ю, за €кою небезпечн≥ запахи дух≥в, аерозол≥в, осв≥жувач≥в пов≥тр€ дл€ машин, запахи жирноњ њж≥ на кухн≥, чист€чих засоб≥в, а також сигаретний дим.

ƒосл≥дженн€ показали, що понад 50% пац≥Їнт≥в з м≥гренню чутлив≥ до певних запах≥в. Ѕ≥льшою м≥рою це в≥дноситьс€ до ж≥нок. ѕриблизно 70% з них визнають, що причиною нападу Ї запах. Ѕ≥льш того, даний стан може призвести до осмофоб≥њ Ч бо€зн≥ запах≥в.

„ому так в≥дбуваЇтьс€?

” ход≥ експеримент≥в досл≥дники з'€сували, що запахи впливають на зони мозку, що в≥дпов≥дають за нюх ≥ за емоц≥њ. “акож вони здатн≥ простимулювати тр≥йчастий нерв, що призводить до його запаленн€. ≤снуЇ й така верс≥€: запах може змусити кровоносн≥ судини сам≥ по соб≥ звужуватис€.

ƒоведено ≥ те, що кожна людина реагуЇ на певн≥ запахи по-р≥зному. ” де€ких р≥зк≥ ≥ концентрован≥ запахи викликають миттЇвий головний б≥ль, або причиною можуть стати €к≥сь конкретн≥ запахи.