√ен насильства винен у ≥громан≥њ?
√ен насильства винен у ≥громан≥њ?
√ен насильства винен у ≥громан≥њ?

¬ останн≥ роки серед педагог≥в, психолог≥в ≥ батьк≥в обговорюЇтьс€ гостра проблема залежност≥ д≥тей в≥д в≥део≥гор. ‘ах≥вц≥ застер≥гають, що повальна захоплен≥сть молодшого покол≥нн€ в≥ртуальним св≥том веде до деградац≥њ та руйнуванн€ особистост≥, серйозних проблем не т≥льки з псих≥чним, але ≥ ф≥зичним здоров'€м.

јктуальн≥сть проблеми змусила вчених провести р€д досл≥джень, щоб встановити основну причину, що викликаЇ залежн≥сть д≥тей в≥д в≥део≥гор. ” результат≥ њм вдалос€ ви€вити ген, €кий ≥ викликаЇ патолог≥чну повед≥нку д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в. як з'€сувалос€ , цей ген безпосередньо пов'€заний з синдромом деф≥циту уваги ≥ г≥перактивност≥. ƒосл≥дники також встановили, що д≥ти, €к≥ часто грають в агресивн≥ ≥гри ≥ годинами дивл€тьс€ телев≥з≥йн≥ шоу з еп≥зодами насильства, в≥др≥зн€ютьс€ загальними рисами в своЇму геном≥.

¬чен≥ залучили до досл≥дженн€ близько 1600 батьк≥в д≥тей в≥д 5 до 9 рок≥в. Ѕатьки записували, €к часто ≥ наск≥льки ≥нтенсивно њхн≥ д≥ти стикалис€ з насильством. ¬≥домо також, що вчен≥ вз€ли зразки ƒЌ  в≥дразу п≥сл€ народженн€ д≥тей-учасник≥в експерименту. ” результат≥ з'€сувалос€, що один ц≥лком певний генетичний вар≥ант зб≥льшував ймов≥рн≥сть того, що син або дочка будуть дивитис€ агресивн≥ програми на телебаченн≥ ≥ грати в ≥гри з елементами насильства.

ƒане досл≥дженн€ Ї, по сут≥, Їдиним, €ке присв€тили взаЇмному зв'€зку ген≥в ≥ того вибору, €кий намагаЇтьс€ зробити дитина. “акож досл≥дженн€ довело, вар≥ац≥њ в ген≥, що Ї переносником серотон≥ну, примушують дитину насолоджуватис€ про€вом насильства. ÷≥ ж д≥ти в≥др≥зн€ютьс€ п≥двищеними ризиками формуванн€ синдрому г≥перактивност≥.

Ќещодавно фах≥вц≥ з ”н≥верситету ћ≥ссур≥ також з'€сували, що хлопчики ≥ д≥вчатка з розладами аутистичного властивост≥ провод€ть приблизно в два рази б≥льше часу, займаючись в≥део≥грами, в пор≥вн€нн≥ з д≥тьми, €ким не д≥агностували проблеми з розвитком. ƒоведено ≥ те, що д≥ти з синдромом г≥перактивност≥ ≥ з аутизмом перебувають у груп≥ ризику формуванн€ ≥гровоњ залежност≥.