як допомогти дитин≥ вирости особист≥стю?
як допомогти дитин≥ вирости особист≥стю?
як допомогти дитин≥ вирости особист≥стю?

 ожен з батьк≥в мр≥Ї бачити у своњй дитин≥ особист≥сть. ќднак не вс≥ з нас знають точне визначенн€ цьому пон€ттю. ’оча батьк≥в все-таки мало ц≥кавить теор≥€, досить знати лише те, що особист≥сн≥ €кост≥ — це наб≥р вроджених ≥ набутих рис характеру, €кий допомагаЇ дос€гати усп≥ху в житт≥.

ѕсихологи кажуть, що особист≥сть людини, характер та основн≥ життЇв≥ сценар≥њ формуютьс€ до 12 рок≥в. јле нав≥ть €кщо на €комусь етап≥ ставс€ «зб≥й», це можна виправити.

ќтже, до вроджених €костей в≥днос€ть темперамент ≥ природн≥ зд≥бност≥, а вм≥нн€, навички, повед≥нков≥ реакц≥њ, здатн≥сть чинити оп≥р обставинам Ч все це придбан≥ €кост≥. ” зв'€зку з цим основна роль в питанн≥, €к виховати особист≥сть, в≥дводитьс€ с≥м'њ.

Ќам звично вважати особист≥стю усп≥шну людину, €ка маЇ здатн≥сть бути л≥дером. ќднак бути л≥дером може не кожен, а допомогти дитин≥ реал≥зувати даний природою потенц≥ал зобов'€заний кожен батько.

ўе в перш≥ роки житт€ малюка важливо розп≥знати його нахили. якщо в≥н любить малювати, не варто його ла€ти за з≥псован≥ шпалери, краще куп≥ть йому все необх≥дне дл€ художньоњ творчост≥, а коли п≥дросте Ч в≥двед≥ть в художню школу. ƒозвольте дитин≥ займатис€ улюбленою справою.

÷е означаЇ, що не варто малюка з творчими нахилами змушувати займатис€ спортом, а д≥тей з €вними мовними зд≥бност€ми мучити математикою. «вичайно, тут багато хто може згадати про користь всеб≥чного розвитку, проте надм≥рне навантаженн€, внутр≥шн≥й оп≥р ≥ в≥дчутт€ тиску принесуть не т≥льки проблеми в п≥дл≥тковому в≥ц≥, а й стануть причинами невпевненост≥ в дорослому житт≥. јдже ми хочемо виховати особист≥сть!

¬елику роль у становленн≥ особистост≥ психологи в≥двод€ть вихованню в≥дпов≥дальност≥. Ќавчити дитину в≥дпов≥дати за себе та ≥нших Ч завданн€ не з простих. якщо вона просить завести домашню тварину, краще не в≥дмовл€ти в цьому, а використати ситуац≥ю у виховних ц≥л€х. ѕо€сн≥ть дитини, що Ђми у в≥дпов≥д≥ за тих, кого приручилиї, навч≥ть догл€дати за вихованцем ≥ нехай це буде повн≥стю њњ обов'€зок. ѕри цьому не намагайтес€ робити за дитину њњ роботу, нехай вона в≥дчуЇ повну в≥дпов≥дальн≥сть за житт€ ≥ншоњ ≥стоти.

ќсобист≥сть Ч це поважаюча себе ≥ впевнена у соб≥ людина. ўоб ваша дитина виросла саме такою, виключ≥ть з≥ свого зверненн€ до нењ фрази типу Ђј тебе взагал≥ н≥хто не питавї або Ђўо ти можеш в цьому розум≥ти?ї.

ƒуже важливо н≥коли не пор≥внювати свого малюка з ≥ншими, €кщо це пор≥вн€нн€ €вно не на його користь. ¬≥д цього в≥н буде в≥дчувати лише антипат≥ю до Ђзразковихї д≥ток, а сам не зм≥нитьс€. ќсобливо почутт€ ворожост≥ зм≥цнитьс€, €кщо пор≥вн€нн€ повторюЇтьс€ багато раз≥в. —аме так в маленький людина зароджуютьс€ комплекси, ≥ знижуЇтьс€ самооц≥нка. √оловний ≥нструмент, €кий допоможе виховати особист≥сть Ч об'Їктивна похвала.

ўоб малюк зростав впевненим у соб≥, навч≥ть його сп≥лкуватис€. Ѕагатьом це даЇтьс€ важко, не вс≥ охоче йдуть на контакт з новими людьми. Ѕагато публ≥чних людей з≥знаютьс€, що в дитинств≥ були занадто сором'€зливими. ѕроте њм вдалос€ дос€гти усп≥ху!

√оловн≥ умови, €к≥ допоможуть з маленького чолов≥чка виховати справжню особист≥сть, Ч це любов ≥ взаЇморозум≥нн€ в с≥м'њ, €кщо батьки не нав'€зують своЇњ думки, а ведуть д≥алог з дитиною.