” морозну зиму част≥шають випадки ≥нсульт≥в
” морозну зиму част≥шають випадки ≥нсульт≥в
” морозну зиму част≥шають випадки ≥нсульт≥в

ћорозна зима несе нам не т≥льки низку веселих св€т, а й справжн≥ випробуванн€ дл€ орган≥зму. ќсобливо в≥дчувають це наш≥ судини. „ерез знижений кисень в пов≥тр≥ нав≥ть здоров≥ люди можуть в≥дчувати дискомфорт. як результат судинноњ патолог≥њ може трапитис€ ≥нсульт. ќбережн≥сть у морози необх≥дно про€вл€ти в першу чергу г≥пертон≥кам ≥ сердечникам.

Ћ≥кар≥-неврологи кажуть, що при ≥нсульт≥ дуже важлива перша допомога в перш≥ три години. ѕроте вс€ проблема в тому, що ≥нод≥ ≥нсульт не маЇ €скраво виражених симптом≥в, €к≥ виразно св≥дчать про небезпечний стан людини.

Ћ≥кар≥ описали к≥лька момент≥в, €к≥ допоможуть визначити у людини ≥нсульт.

1. ѕершою ознакою Ї порушенн€ посм≥шки. ѕопрос≥ть людину посм≥хнутис€ Ч €кщо усм≥шка не симетрична, можна викликати ЂЎвидку допомогуї. “ака Ђкриваї посм≥шка виникаЇ в результат≥ порушенн€ чутливост≥ нервових зак≥нчень ≥ скороченн€ лицьових м'€з≥в через зб≥й мозкового кровооб≥гу.

2. Ћюдина не може виразно розмовл€ти. якщо у людини ≥нсульт, вона не може вимовити виразно ≥ дек≥лькох сл≥в, не може побудувати фразу ≥ ч≥тко вимовити дзв≥нк≥ приголосн≥.

3. ѕ≥дн€тт€ рук. ¬ражена ≥нсультом людина не може п≥дн€ти обидв≥ руки симетрично, синхронно ≥ на однаков≥й висот≥ Ч одна рука буде Ђв≥дставатиї.

Ћ≥кар≥ кажуть, що на€вн≥сть хоча б одна з трьох ознак Ч це вже прив≥д терм≥нового зверненн€ за медичною допомогою. ≤ нав≥ть €кщо людина говорить, що њй краще, все одно треба викликати Ўвидкуї.

Ћюд€м, що страждають г≥пертон≥Їю ≥ серцево-судинними захворюванн€ми, краще взагал≥ обмежити перебуванн€ на вулиц≥ в сильн≥ морози. «вичайно, це не означаЇ, що не потр≥бно бувати на св≥жому пов≥тр≥.  оли погода дозвол€Ї, то треба обов'€зково бувати на св≥жому пов≥тр≥, особливо перед сном.

якщо все-таки на вулицю вийти необх≥дно, а термометр показуЇ Ц20∞—, то потр≥бно прислухатис€ до рекомендац≥й л≥кар€. Ќасамперед, так≥ пац≥Їнти повинн≥ приймати запропонован≥ л≥карем препарати. « собою завжди потр≥бно мати засоби, €к≥ швидко розширюють судини, на випадок виникненн€ нападу стенокард≥њ. ≤ важливо тепло од€гнутис€. ѕри цьому од€гатис€ потр≥бно правильно: в≥таЇтьс€ принцип багатошаровост≥ Ч краще к≥лька тонких кофтинок, н≥ж один товстий светр, а од€г, €кий стикаЇтьс€ з т≥лом, не повинен бути синтетичним.

Ћюд€м з ≥шем≥чною хворобою серц€ не можна виходити на мороз без рукавичок, щоб уникнути спазму кап≥л€р≥в судин шк≥ри. –ефлекторно такий же спазм виникаЇ в коронарних судинах, що неодноразово п≥дтверджено експериментально.

Ѕереж≥ть здоров'€, ≥ нехай морозна зима принесе лише рад≥сть ≥ веселощ≥!


21.01.2014