як здолати нежить?
 як здолати нежить?

÷е питанн€ хвилюЇ багатьох, особливо з настанн€м холод≥в.

Ќежить - це природна реакц≥€ нашого орган≥зму, €ка допомагаЇ носоглотц≥ впоратис€ з бактер≥€ми ≥ в≥русами.

як т≥льки ми пом≥чаЇмо симптоми нежитю, в≥дразу задаЇмос€ питанн€м — чи варто його л≥кувати? як правильно л≥кувати нежить?

 ожен вибираЇ сам, л≥кувати нежить чи н≥: одн≥ починають л≥куванн€ негайно, ≥нш≥ вважають, що з наст≥льки несерйозним нездужанн€м орган≥зм впораЇтьс€ сам, а зайвий раз «отруювати» орган≥зм медичними препаратами не варто.

¬одночас правильне л≥куванн€ нежитю маЇ велике значенн€, так €к в≥н може перерости в отит.

ѕрислухайтес€ до порад, €к≥ допоможуть впоратис€ з нежиттю ≥ запоб≥гти його по€в≥.

1. як т≥льки пом≥чаЇте перш≥ симптоми нежитю, в≥дмовтес€ в≥д тривалого перебуванн€ на холод≥, подбайте про себе: побудьте зайвий раз вдома, зроб≥ть гар€ч≥ ванночки дл€ ступень, над≥ньте шерст€н≥ шкарпетки.  орисно прогр≥вати н≥с гар€чими, звареними круто €йц€ми або картоплею в Ђмундир≥ї.

2. ¬≥там≥н — €к н≥коли потр≥бен в перш≥ дн≥ застуди, тому зб≥льште частку цитрусових, смородини, шипшини, пийте багато чаю з малиною або медом. ƒо њж≥ додавайте часточку часнику або скибочку цибул≥, €комога б≥льше пийте теплоњ р≥дини.

3. Ќайчаст≥ше √–¬≤, основним симптомом €кого Ї нежить, передаЇтьс€ пов≥тр€но-крапельним шл€хом. ÷е говорить про те, що краще обмежити контакти з можливим джерелом захворюванн€, тобто краще зайвий раз в≥дмовитис€ в≥д кави з хворим колегою, н≥ж пот≥м вдома заразити своњх близьких.

4. ќд€гайтес€ по погод≥. ÷е не означаЇ, що треба над€гати на себе Ђсто одежинокї. √оловне Ч тримати ноги в тепл≥ ≥ сухост≥ ≥ щоб голова була захищена головним убором, а на руках були рукавички.

5. ” домашн≥х умовах нежит≥ можна чинити оп≥р промиванн€м. јле треба врахувати, що антиб≥отики ≥ звичайна вода дл€ ц≥Їњ процедури не п≥дходить. ѕромиванн€ корисно робити препаратами, що м≥ст€ть морську с≥ль.

6. ѕроф≥лактика застуд≥ ≥ нежит≥ Ч це спорт: плаванн€, аероб≥ка, танц≥ та ≥н. «агартовуйте св≥й ≥мун≥тет, зм≥цнюйте його сприйн€тлив≥сть до хвороб.

Ќародна медицина пропонуЇ багато рецепт≥в в≥д нежит≥.

—оком св≥жого каланхое змащують носа 2–3 рази на день. ќсобливо ефективний цей зас≥б при нежит≥, що починаЇтьс€. “акож можна закапувати с≥к каланхое (по 3Ц5 крапель 2Ц3 рази на день).

ћентолове масло закапують два рази на день по 3Ц5 крапель в кожну н≥здрю при нежит≥, що починаЇтьс€.

ƒобре допомагаЇ в≥д нежит≥ св≥жий с≥к бур€ка, €кий по 5Ц6 крапель закапують у кожну н≥здрю.

—правитис€ з нежиттю допомагаЇ нар≥зана др≥бно цибул€, насто€на на ол≥њ. ÷им настоЇм змащувати н≥здр≥.

Ќезважаючи на те, що прихильник≥в нел≥куванн€ нежит≥ досить багато, все ж спробуйте позбавити себе в≥д ц≥Їњ неприЇмност≥, тим б≥льше, що засоб≥в дл€ цього дуже багато.