ѕерша допомога при болю в горл≥
ѕерша допомога при болю в горл≥
ѕерша допомога при болю в горл≥

√орло пор€д з носоглоткою Ї найб≥льш вразливим м≥сцем орган≥зму в холодну пору року. ÷е важливий форпост на шл€ху хвороботворних в≥рус≥в ≥ м≥кроб≥в, €кий подаЇ сигнали про «напад» у вигл€д≥ болю в горл≥.

ўо робити, €кщо болить горло, але температури немаЇ?

„асто при болю в горл≥ при в≥дсутност≥ температури ми особливо не турбуЇмос€ ≥ не л≥куЇмос€. ќднак таке ставленн€ загрожуЇ ускладненн€ми, такими €к проникненн€ м≥кроб≥в в глиб орган≥зму, що може спровокувати анг≥ну, тонзил≥т, запаленн€ л≥мфовузл≥в на шињ та ≥н.

—тан, коли болить горло, але немаЇ температури, л≥кар≥ називають фаринг≥том. ÷е найб≥льш поширене захворюванн€ глотки людини. Ќайчаст≥ше такий б≥ль у горл≥ можна л≥кувати в домашн≥х умовах. Ћ≥куванн€ передбачаЇ тепле питт€, полосканн€ горла л≥кувальними розчинами. ѕри под≥бному болю н≥ в €кому раз≥ не сл≥д приймати антиб≥отики, особливо без консультац≥њ л≥кар€. јнтиб≥отики не зн≥муть б≥ль, а от ≥мун≥тет послабл€ть, а це створить умови дл€ обширного поширенн€ бактер≥й ≥ в≥рус≥в.

Ќародна медицина рекомендуЇ л≥куванн€ болю в горл≥ пропол≥сом. Ћедве в≥дчувши перш≥нн€ в горл≥, можна спробувати наступний зас≥б. ƒодайте к≥лька крапель спиртовоњ насто€нки пропол≥су в чайну ложку топленого або оливкового масла ≥ пов≥льно розсмоктуйте. “ака процедура, проведена к≥лька раз≥в на день, усуне небезпеку подальшого розвитку захворюванн€.

якщо б≥ль у горл≥ не проходить, можна приготувати наступний зас≥б: лист€ евкал≥пта, шавл≥њ, календули, розмарину, лаванди в≥зьм≥ть в р≥зних частинах ≥ 2 ст. ложки ц≥Їњ сум≥ш≥ залийте скл€нкою ол≥њ ги, п≥вгодини тримайте на вод€н≥й бан≥. ѕроц≥д≥ть ≥ в≥д≥жм≥ть.  ожн≥ 15 хвилин розсмоктуйте горошинку масл€ного екстракту.

ћожна приготувати розчин дл€ полоскань — п≥вскл€нки бур€кового соку з 1 ст. л оцту (8–10 раз≥в на добу).  орисний розчин з р≥вних частин лимонного соку та меду, трав'€ний розчин, йодноњ-сольовий, можна розчинити у скл€нц≥ води 2 таблетки фурацил≥ну.

як правильно полоскати горло?

¬иконуючи полосканн€, стежте, щоб розчин був теплим (не гар€чим) ≥ не потрапл€в з глотки у вуха. ƒл€ цього в≥зьм≥ть невелику к≥льк≥сть розчину, сильно закиньте голову назад ≥ полощ≥ть.

Ћ≥кувальний ефект посилить чергуванн€ р≥зних полоскань.

якщо б≥ль у горл≥ в≥дчуваЇтьс€ при ковтанн≥ або не проходить прот€гом двох дн≥в, то необх≥дно негайно звернутис€ до л≥кар€ Ч це може бути початком анг≥ни. јле €кщо за певних обставин звернутис€ до л≥кар€ немаЇ можливост≥, то треба забезпечити соб≥ тепле ≥ р€сне питт€.