як не замерзнути взимку?
як не замерзнути взимку?

«има нарешт≥ показала св≥й норов ≥ вдарила морозами. ” таку погоду багатьом доводитьс€ тривалий час перебувати на вулиц≥. як не замерзнути в морозну зиму?

≤снуЇ багато способ≥в з≥гр≥тис€ взимку на вулиц≥. ћи розгл€немо найб≥льш поширен≥ з них.

« точки зору медицини ≥снуЇ дв≥ причини, за €кими людина мерзне: порушенн€ циркул€ц≥њ кров≥ ≥ низька температура навколишнього середовища. “ак €к сьогодн≥ на вулиц≥ зима, то саме вона стаЇ винуватицею перемерзанн€.

ƒуже важливий ≥нструмент, €ким варто скористатис€, Ч психолог≥чний настр≥й. ≤ хоч вистачаЇ його не на довго, особливо в морози 15Ц20∞—, але спробувати варто. ѕсихологи рад€ть не думати з жахом про те що ось зараз доведетьс€ вийти на цей жахливий мороз.  раще не звертати уваги на ц≥ думки ≥ зам≥нити њх чимось приЇмним, позитивними моментами. Ќаприклад, подумайте про те, що на мороз≥ не так багато в≥рус≥в, а також пам'€тати, що зима Ч це тимчасово. ј взагал≥, краще навчитис€ любити зиму, хоча б за низку веселих св€т.

«вичайно, психолог≥€ психолог≥Їю, але сильний мороз спок≥йно про≥гноруЇ њњ вже через €кийсь час. “ому ось к≥лька порад, €к≥ варто вз€ти на озброЇнн€.

1. ∆ирна, приправлена ​​спец≥€ми њжа Ч зимовий рац≥он харчуванн€. Ѕ≥лки дадуть орган≥зму тепло, а спец≥њ посил€ть обм≥нн≥ та травн≥ процеси, актив≥зуючи кровооб≥г.

2. ќд€гайтес€ по погод≥.

Ќайкраще з≥гр≥Ї багатошаровий од€г, €кий створюЇ пов≥тр€ний прошарок, здатний утримувати тепло. ƒуже до реч≥ в морози термоб≥лизна ≥ теплий верхн≥й од€г з натуральних тканин ≥ волокон. ќбов'€зково тримайте в тепл≥ ноги. ¬зутт€ маЇ бути на товст≥й п≥дошв≥ ≥ з натуральним хутром. „и варто нагадувати, що взутт€ у жодному раз≥ не повинне бути вузьким, воно маЇ забезпечувати нормальний кровооб≥г.

–укавички повинн≥ збер≥гати ваш≥ руки в холодну пору, а взимку њх треба зам≥нити на рукавиц≥. ќбов'€зково над≥ньте головний уб≥р, що захищаЇ вуха.

3. Ќоги в тепл≥

—ух≥ г≥рчичники допоможуть зберегти тепло дл€ н≥г майже 12 годин. ƒопоможе з≥гр≥ти ноги взимку ще один ц≥кавий спос≥б. ќд€гн≥ть пару тонких шкарпеток, оберн≥ть њх газетою ≥ пол≥етиленовим пакетом. “акий спос≥б використовують рибалки, €ким взимку доводитьс€ довг≥ години сто€ти на мороз≥.

4. Ѕ≥льше рухайтес€

–ух Ч житт€. якщо вас чекаЇ тривалий прост≥й на зупинц≥ в оч≥куванн≥ транспорту, краще пару зупинок пройти п≥шки, н≥ж тупцювати на м≥сц≥.

 р≥м того, €кщо вам належить довгий час пробути на мороз≥, захоп≥ть з собою термос з чаЇм. якщо ви починаЇте в≥дчувати он≥м≥нн€ ≥ печ≥нн€ шк≥ри, зайд≥ть в будь-€ке тепле прим≥щенн€ хоч на час, щоб не пог≥ршити ситуац≥ю. якщо таких м≥сць поблизу немаЇ, значить, активно рухайтес€. –озминка через кожн≥ п≥вгодини допоможе уникнути переохолодженн€.


18.01.2014