„аст≥ тренуванн€ не принесуть корист≥?
„аст≥ тренуванн€ не принесуть корист≥?
 „аст≥ тренуванн€ не принесуть корист≥?

Ѕагато людей, €к≥ вир≥шили зм≥цнювати своЇ т≥ло ≥ здоров'€ в тренажерному зал≥, наст≥льки захоплюютьс€, що забувають про основн≥ базов≥ принципи ефективного тренуванн€.

“ак, багато хто в гонитв≥ за накаченими м'€зами провод€ть за тренуванн€ми години безперервно. ” той же час сп≥вроб≥тники ”н≥верситету Ћозанни провели досл≥дженн€, €ке довело, що люди, €к≥ тренуютьс€ б≥льше 14 годин щотижн€, не можуть похвалитис€ в≥дм≥нним здоров'€м. ¬чен≥ провели опитуванн€ понад 1200 чолов≥к у в≥ц≥ в≥д 16 до 20 рок≥в.

” результат≥ з'€сувалос€, що €кщо молода людина дотримувалас€ активного режиму тренувань, то у нењ спостер≥галис€ знижен≥ показники стресу ≥ тривожност≥, р≥вень мозковоњ д≥€льност≥ ≥ самооц≥нка п≥двищувалис€. ѕроте вс≥ позитивн≥ моменти високоњ ф≥зичноњ активност≥ мало про€вл€лис€ у 5% респондент≥в, €к≥ тренувалис€ понад норму. Ќегативний ефект зводивс€ до запаленн€ п≥д назвою надм≥рне навантаженн€.

ќц≥нити псих≥чний ≥ ф≥зичний стан здоров'€ учасник≥в фах≥вц≥ вз€лис€ за системою ¬ќ« (коли шкала стану становила 0Ц25 бал≥в). —ередн≥ показники склали 17 бал≥в. ¬с≥ опитан≥ були розбит≥ по групах в≥дпов≥дно з частотою њх тренувань на тиждень. « них 35% людей займалис€ мало Ч близько 3,5 годин на тиждень, 41% учасник≥в займалис€ середньо Ч 3,6Ц10,5 годин, а 18% опитаних прид≥л€ли тренуванн€ми б≥льше 17,5 годин на тиждень.

—истема ¬ќ« показала, що люди першоњ ≥ другоњ групи в два рази част≥ше отримували оц≥нку нижче 13 бал≥в, що говорило про поганий стан. Ћюди з третьоњ групи в≥дчували себе краще вс≥х, однак найкращ≥ показники були у тих, хто тренувавс€ не б≥льш 14 годин на тиждень, а у тих, хто займавс€ б≥льше 17,5 годин, вс≥ позитивн≥ моменти тренувань пропадали.

ƒане досл≥дженн€ наочно показуЇ, наск≥льки важливий в≥дпочинок в систем≥ тренувань. якщо ви не плануЇте в≥дпочинок, або дн≥ в≥дпочинку взагал≥ не передбачен≥ у вашому граф≥ку тренувань, то насправд≥ обмежуЇте можливу користь в≥д зан€ть. ќск≥льки т≥ло стаЇ сильн≥шим п≥сл€ ф≥зичного навантаженн€, йому необх≥дно давати час простою дл€ в≥дновленн€ м'€зовоњ тканини. ≈фективна програма тренувань обов'€зково включаЇ в себе пер≥оди в≥дпочинку ≥ в≥дновленн€. ƒо реч≥, це дозвол€Ї адаптуватис€ до вправ Ч ви станете швидше ≥ сильн≥ше. ƒн≥ в≥дпочинку дозвол€ють також в≥дновитис€ розумово ≥ емоц≥йно, що дозволить уникнути синдрому перетренованост≥.


27.01.2014