ѕро що говорить плач немовл€ти?
ѕро що говорить плач немовл€ти?
ѕро що говорить плач немовл€ти?

ѕ≥сл€ народженн€ малюка в будинку найб≥льш частим звуком стаЇ його плач. ѕлач — це найпотужн≥ший зас≥б, €кий Ї у немовл€ти дл€ залученн€ уваги ≥ пов≥домленн€, що з ним не все гаразд. ѕро що може св≥дчити плач немовл€ти?

√рудн≥ д≥ти не можуть сказати, що њх турбуЇ, а тому про своњ потреби спов≥щають плачем. –оз≥братис€ в причин≥ плачу немовл€ти нелегко. јле ново€вленим батькам треба про€вити здогадку ≥ км≥тлив≥сть у ц≥й справ≥, тим б≥льше що плач маЇ в≥дт≥нки.

1. √олод Ч найб≥льш часта причина плачу немовл€ти в≥д народженн€ до 3 м≥с€ц≥в.

¬≥др≥знити «голодний» плач в≥д ≥нших вид≥в плачу досить просто. ƒитина починаЇ плакати через певний час п≥сл€ годуванн€, ротом вона робить смоктальн≥ рухи, прост€гаЇ ручки ≥ Ђловить грудиї. ѕри цьому плач гучний ≥ вимогливий. ” перш≥ м≥с€ц≥ дитина хоче њсти часто, тому голодний плач Ч досить часте €вище.

” цьому випадку треба погодувати малюка, ≥ €кщо плач викликаний голодом, в≥н заспокоњтьс€.  раще в≥дмовитис€ в≥д годуванн€ по годинах ≥ годувати малюка на його вимогу в будь-€кий час доби.

2.  ишков≥ кол≥ки Ч друга з розповсюдженних причина плачу немовл€ти. Ќайчаст≥ше њх викликають гази, що накопичуютьс€ в кишечнику малюка ≥ тиснуть на ст≥нку кишечника, викликаючи б≥ль.

ѕлач при цьому носить переривчастий характер. ћалюк може пронизливо кричати, а пот≥м заспокоюЇтьс€ на час.  оли дитина плаче вона п≥дт€гуЇ н≥жки ≥ хмуритьс€. √одуванн€ не заспокоюЇ малюка ≥ п≥сл€ нього в≥н в≥дразу починаЇ плакати.

Ќайчаст≥ше б≥ль у живот≥ турбуЇ малюка в≥д попаданн€ пов≥тр€ при годуванн≥. “реба навчитис€ правильно прикладати дитину до грудей. ¬она повинна захоплювати не т≥льки сосок, але ≥ ареолу соска. ѕ≥д час смоктанн€ не повинно бути чутно чмокаюч≥ звук≥.  оли дитина поњла, њњ необх≥дно носити Ђстовпчикомї прот€гом 15–20 хвилин, щоб в≥д≥йшло пов≥тр€, €ке потрапило всередину.

3. ћалюков≥ жарко або холодно.

“ерморегул€ц≥€ новонароджених ще не встановлена, а тому вони швидко перегр≥ваютьс€ або переохолоджуватис€. ўоб пов≥домити про своњ некомфортн≥ в≥дчутт€, вони використовують Їдиний доступний њм спос≥б Ч плач.

 оли дитин≥ жарко, вона починаЇ хникати, червон≥ти, кидаЇтьс€ по л≥жечку, вив≥льн€Ї ручки ≥ н≥жки, на њњ шк≥р≥ з'€вл€ютьс€ червон≥ пл€ми ≥ п≥тничка. якщо малюк замерз, то його плач спочатку раптовий ≥ пронизливий, пот≥м переходить в хниканн€. ѕри цьому ручки ≥ н≥жки на дотик холодн≥, може приЇднатис€ гикавка.

4. Ѕ≥ль також може стати причиною плачу. ќсобливо часто при стоматит≥ (молочниц≥) ≥ отит≥ (запаленн≥ вуха).

якщо в рот≥ малюка спостер≥гаютьс€ б≥л≥ пл≥вки Ч молочниц€, йому бол€че смоктати. Ѕ≥ль у вус≥ також заважаЇ ковтати ≥ найчаст≥ше даЇ про себе знати вноч≥.  р≥м того, причиною плачу може бути закладений н≥с ≥ б≥ль в горл≥.

ѕри кожному з цих ознак необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-пед≥атра.

5. ћокрий од€г, попр≥лост≥.

ћокрий од€г дратуЇ н≥жну шк≥ру малюка, викликаЇ почервон≥нн€, а пот≥м з’€вл€ютьс€ попр≥лост≥ ≥ садн€ч≥ ранки.

” цьому випадку плач буде пхикаючим ≥ пост≥йним. ћалюк плаче не голосно, розмахуЇ н≥жками ≥ не заспокоюЇтьс€ нав≥ть €кщо його вз€ти на руки або погодувати.

Ќасамперед, треба переод€гнути дитину, очистити запалену шк≥ру ≥ змастити дит€чим кремом.

як бачите, плач грудничка маЇ багато значень, але з часом мама наберетьс€ досв≥ду ≥ навчитис€ по в≥дт≥нках плачу д≥знатис€, в чому його причина ≥ вчасно прийти на допомогу.