Ќе≥снуюч≥ хвороби
Ќе≥снуюч≥ хвороби

ƒе€к≥ люди при поганому самопочутт≥ часто приписують соб≥ симптоми не тих хвороб, або зовс≥м не≥снуючих. Ќародна поголоска породжуЇ сам≥ неймов≥рн≥ м≥фи, що всел€ють люд€м придуман≥ хвороби. ј ось переконати людину в тому, що вона здорова, буваЇ зовс≥м непросто.

ўо ж це за придуман≥ хвороби?

«ѕродуло»

 оли ми в≥дчуваЇмо ниючий б≥ль у спин≥ або шињ, то в≥дразу ж самост≥йно ставимо соб≥ д≥агноз Ђпродулої. “ут же ми згадуЇмо незакриту кватирку, п≥д €кою сид≥ли годину-другу. ‘ах≥вц≥ - неврологи ≥снуванн€ такоњ причинно-насл≥дкового зв'€зку не заперечують, а й вважають, що головна причина не в переохолодженн≥. ¬они кажуть, що найчаст≥ше б≥ль настаЇ через м≥кротравми м'€з≥в, зв'€зок або м≥жхребцевих суглоб≥в, €к≥ з'€вл€ютьс€ в≥д вимушеного перебуванн€ в незручному положенн≥, р≥зких ≥ неп≥дготовлених рух≥в.

–евматизм

« чим у нас асоц≥юЇтьс€ ревматизм? «вичайно, з хворою спиною, через €ку н≥ с≥сти, н≥ встати. јле ≥стинний ревматизм н≥€кого в≥дношенн€ до спини не маЇ. ‘ах≥вц≥ по€снюють, що ревматизм - це запальне захворюванн€, при €кому уражаютьс€ оболонки серц€. ÷е може бути насл≥дком реакц≥њ ≥мунноњ системи на зараженн€ де€кими м≥кроорган≥змами з групи стрептокок≥в. ўе один ц≥кавий факт - ревматизм вважаЇтьс€ дит€чою хворобою, його перенос€ть у в≥ц≥ 7–15 рок≥в, а л≥тн≥ люди њм взагал≥ не хвор≥ють. ѕереплутати ж серце з≥ спиною багатьом вдаЇтьс€ з т≥Їњ ж причини, що ≥ склероз з атеросклерозом.  р≥м того, до початку ’’ стол≥тт€ не пов'€зан≥ з суглобами бол≥ в спин≥ часто називали м'€зовим ревматизмом, вважаючи, що всьому виною запальна реакц≥€. ѕроте п≥зн≥ше теор≥ю спростували, а слово закр≥пилос€ серед пац≥Їнт≥в ≥ використовуЇтьс€ до цих п≥р в≥дносно болю в спин≥.

Ѕ≥ла гар€чка

¬изначенн€ Ђб≥ла гар€чкаї ц≥лком звичне в нашому сусп≥льств≥ вживаЇтьс€ при алкогольному запамороченн≥. ≤снуЇ дв≥ верс≥њ назви. ѕерша пов'€зана з назвою хл≥бного вина - б≥ле. «а другою г≥потезою цей стан супроводжуЇтьс€ гар€чкою, а саме п≥двищенн€м температури т≥ла до 39 градус≥в ≥ вище. √ар€чка трапл€Їтьс€ ≥ при багатьох ≥нфекц≥йних захворюванн€х, але тод≥ людина червон≥Ї. ј при отруЇнн≥ продуктами розпаду алкоголю — н≥, тому б≥ла.

” народ≥ вважаЇтьс€, що Ђб≥лочкаї наступаЇ на другий тиждень регул€рного вживанн€ алкогольних напоњв. Ќасправд≥ психоз настаЇ не п≥д час зловживанн€ спиртним, а через день-два п≥сл€ зупинки.

—клероз

—клероз ми часто пов'€зуЇмо з п≥двищеною забудькуват≥стю. Ќасправд≥ такоњ хвороби немаЇ. ѕри цьому ≥снуЇ к≥лька однокореневих д≥агноз≥в. јле вс≥ вони пов'€зан≥ з розростанн€м сполучноњ тканини. “ак, це може бути розростанн€ тканини, €ка обумовлюЇ закупорку кровоносних судин при атеросклероз≥. “обто зниженн€ пам'€т≥ Ч це не хвороба, а симптом того чи ≥ншого захворюванн€. ’оча атеросклероз судин головного мозку може викликати под≥бний процес.

ћ≥грень

„асто ми називаЇмо м≥гренню будь-€кий набридливий головний б≥ль. Ќасправд≥ м≥грень Ч це регул€рне (раз на м≥с€ць ≥ б≥льше) ≥ особливо бол≥сний головний б≥ль, €кий супроводжуЇтьс€ нудотою ≥ св≥тлобо€знью, а також можуть спостер≥гатис€ так≥ невролог≥чн≥ порушенн€ €к зм≥на зору, он≥м≥нн€ руки або ноги.

ƒепрес≥€

як правило, ми називаЇмо депрес≥Їю будь-€кий стан смутку, туги ≥ печал≥. јле вчен≥ довели, що депрес≥€ Ч хвороба багато в чому ф≥зична, викликана порушенн€м гормону серотон≥ну. ¬≥н впливаЇ на синтез ≥нших гормон≥в, а значить ≥мун≥тет, настр≥й, чутлив≥сть до болю.

Ѕагато хто з нас при бажанн≥ можуть знайти у себе симптоми дес€тк≥в хвороб. ƒе€к≥ нав≥ть починають л≥кувати фантомну хворобу, в той час €к справжн€ хвороба прогресуЇ.