—≥ль при ваг≥тност≥: корисно чи шк≥дливо?
—≥ль при ваг≥тност≥: корисно чи шк≥дливо?
—≥ль при ваг≥тност≥: корисно чи шк≥дливо?

Ћ≥кар≥ кажуть, що харчуванн€ при ваг≥тност≥ — це ц≥ла наука. –ац≥он майбутн≥х мам повинен бути р≥зноман≥тним ≥ включати р≥зн≥ важлив≥ м≥нерали, без €ких неможливий повноц≥нний розвиток плоду. ƒо њх числа в≥дноситьс€ ≥ с≥ль.

≤снуЇ думка, що ваг≥тним не можна њсти с≥ль. ѕри цьому с≥ль Ч це не просто кухонна с≥ль, а й життЇво важлив≥ м≥нерали, €к≥ треба вживати.

Ѕув час, коли л≥кар≥ радили ваг≥тним обмежити споживанн€ сол≥ або нав≥ть повн≥стю виключити њњ з рац≥ону. ÷е по€снювалос€ можливими набр€ками, €кими часто супроводжуЇтьс€ ваг≥тн≥сть. ј так €к с≥ль маЇ властив≥сть затримки р≥дини в орган≥зм≥, що вважалос€, що в≥дмова в≥д нењ вир≥шить проблему. ÷€ теор≥€ була б ≥деальною, €кби не один серйозний недол≥к: справа в тому, що набр€к Ч це не причина, а насл≥док захворюванн€.

Ќасправд≥ ви€вилос€, що суворе обмеженн€ сол≥ п≥д час ваг≥тност≥ може т≥льки посилити набр€ки. якщо орган≥зм ж≥нки не отримуЇ достатньоњ к≥лькост≥ сол≥, то в≥н намагатиметьс€ збер≥гати своњ резерви натр≥ю ≥ води, посилюючи набр€к.

” 2011 роц≥ вчен≥ з р€ду крањн ™вропи провели досл≥дженн€, €ке показало, що нестача сол≥ робить негативний вплив на розвиток бруньок у плода у внутр≥шньоутробному пер≥од≥. ≤ €к насл≥док, це може спровокувати високий кров'€ний тиск в наступн≥ роки житт€ майбутньоњ людини.

¬се це говорить про те, що п≥д час ваг≥тност≥ споживанн€ сол≥ маЇ залишатис€ нормальним ≥ не варто доводити його до крайнощ≥в. Ўк≥дливий €к недол≥к сол≥, так ≥ њњ надм≥рне споживанн€. Ќедол≥к сол≥, зокрема може призвести до високого артер≥ального тиску, послаблюЇ кровооб≥г ≥ п≥двищуЇ шанси серцевого нападу. “акож нове досл≥дженн€ показало, що надм≥рне споживанн€ сол≥ може привести до зб≥льшенн€ к≥стковоњ маси ≥ пог≥ршити функц≥онуванн€ леген≥в при де€ких видах астми.

¬ибираючи с≥ль дл€ приготуванн€ страв, в≥ддавайте перевагу йодован≥й натуральн≥й морськ≥й сол≥.

Ѕувають ситуац≥њ, коли при ваг≥тност≥ необх≥дно ≥стотно зменшити к≥льк≥сть вживаноњ сол≥. ÷е рекомендуЇтьс€ зробити при п≥двищеному артер≥альному тиску, токсикоз≥, захворюванн€х нирок ≥ печ≥нки, при на€вност≥ в друг≥й половин≥ ваг≥тност≥ ускладнень. јле €кщо ваг≥тн≥сть прот≥каЇ нормально, ≥ ж≥нка досить добре себе почуваЇ, то не варто зм≥нювати к≥льк≥сть вживаноњ сол≥, але при цьому регул€рно здавати анал≥з кров≥ та сеч≥.