„ому бурчить в живот≥?
 „ому бурчить в живот≥?

 оли п≥д час сп≥лкуванн€ паузи заповнюЇ бурчанн€ в живот≥, це завжди н≥€ково.  р≥м того, ви думаЇте, що пора п≥дкр≥питис€. ќднак «обурених» жив≥т ще не означаЇ, що настав час њж≥.

Ћ≥кар≥ кажуть, що бурчанн€ в живот≥, що доноситьс€ з самих глибин, — це чутне св≥доцтво звичайноњ роботи травноњ системи. « шумом в≥дбуваЇтьс€ зм≥шуванн€ њж≥ з шлунковим соком ≥ проштовхуванн€ њњ по травному тракту в б≥к виходу. «вуки, €к≥ ми чуЇмо, а ≥нод≥ й в≥дчуваЇмо, створюютьс€ ст≥нками травного тракту при њх напруз≥ ≥ розслабленн≥. “ак≥ глибинн≥ гуркоти в≥дбуваютьс€ через те, що в спорожн≥лому шлунку не залишаЇтьс€ њж≥, €ка могла б заглушити або поглинути звук.  оли шлунок вже к≥лька годин не наповнювавс€ њжею, травна система починаЇ виробл€ти гормони, що ≥нформують мозок про те, що пора почати процес перестальтик≥ Ч скороченн€ ст≥нок кишечника, щоб вв≥брати поживн≥ речовини ≥ п≥дготувати м≥сце в шлунку дл€ нового прийому њж≥.

јле все це нормальн≥ процеси в травн≥й систем≥, Ђдопомогтиї €ким не можна. ÷≥ €вища не потребують корекц≥њ. ќднак коли бурчанн€ в≥дбуваЇтьс€ занадто бурхливо ≥ часто, то це вже вимагаЇ консультац≥њ л≥кар€-гастроентеролога.

ўо може стати причиною бурчанн€ в живот≥?

  • Ќайчаст≥ше бурчанн€ викликаЇ голод, особливо вранц≥. ≤ тривати таке Ђнеподобствої буде доти, поки людина не поњсть.
  • Ѕурчанн€ може бути викликане ≥ перењданн€м, особливо тод≥, коли людина довго не њла, а пот≥м перестаралас€ з важкою њжею.
  • Ѕурчанн€ викликаЇ ≥ нервове хвилюванн€ Ч перед ≥спитом, сп≥вбес≥дою, важливими переговорами, побаченн€м. —аме тод≥, коли бурчанн€ стаЇ вкрай не бажаним.
  • ƒе€к≥ продукти теж можуть викликати бурчанн€, стимулюючи утворенн€ газ≥в. ƒо таких продукт≥в в≥днос€тьс€ бобов≥, житн≥й хл≥б, капуста будь-€ких сорт≥в, виноград, солодощ≥ та ≥н. “акож не варто захоплюватис€ сол≥нн€ми, засмаженою њжею, маринадом ≥ копченост€ми.
  • Ѕурчанн€ викликають ≥ де€к≥ напоњ, так≥ €к газована ≥ солодка вода, а також напоњ, що м≥ст€ть кофењн (чай, шоколад, кава).
  • ЅуваЇ, що бурчанн€ викликаЇ на€вн≥сть паразит≥в.
  • ≤нод≥ звуки в живот≥ викликаютьс€ певним положенн€м т≥ла: коли людина лежить або сидить Ч це норма, але €к прийме горизонтальне положенн€, особливо п≥зно ввечер≥, п≥сл€ щ≥льноњ вечер≥ Ч то без музичного супроводу не заснути.

ЅуваЇ, що усунути причини бурчанн€ не так просто. „асто бурчанн€ Ч це ознака дисбактер≥озу Ч зм≥ни складу м≥кроорган≥зм≥в, що насел€ють кишечник.  оли м≥крофлора зм≥нюЇтьс€, то це викликаЇ здутт€ живота, ≥нтенсивне бурчанн€ ≥ бол≥ в живот≥.

якщо вам набридаЇ бурчанн€ в живот≥, не ставте д≥агноз самост≥йно, краще проконсультуйтес€ з фах≥вцем ≥ визначте ≥ндив≥дуальну систему харчуванн€.