Ўопогол≥€ буваЇ в≥д ревнощ≥в
Ўопогол≥€ буваЇ в≥д ревнощ≥в
Ўопогол≥€ буваЇ в≥д ревнощ≥в

—лово «шоп≥нг» вже щ≥льно ув≥йшло в наше житт€. ¬≥дв≥дуванн€ магазин≥в з метою покупок дл€ себе п≥д≥ймаЇ людин≥ настр≥й ≥ самооц≥нку, про що говор€ть психологи. јле тут же вони попереджають, що шоп≥нг легко може перетворитис€ на шопогол≥ю.

Ўопогол≥ки вже стали предметом багатьох жарт≥в ≥ анекдот≥в. ¬одночас одержиме в≥дв≥дуванн€ магазин≥в ≥ безконтрольн≥ покупки можуть зруйнувати житт€ людини так само €к ≥ алкоголь, наркотики ≥ азартн≥ ≥гри. ƒ≥йсно пост≥йн≥ необдуман≥ витрати в магазинах, ≥мпульсивн≥ покупки рано чи п≥зно призвод€ть до ф≥нансових проблем, с≥мейних конфл≥кт≥в, емоц≥йноњ депрес≥њ, втрати в≥дчутт€ власноњ г≥дност≥. як показуЇ недавнЇ досл≥дженн€, в≥д шопогол≥њ страждаЇ б≥льше людей, н≥ж передбачалос€ ран≥ше.

јмериканськ≥ вчен≥ вважають, що такий психолог≥чний розлад €к шопогол≥€ вимагаЇ такого ж л≥куванн€, €к ≥ синдром п≥двищеного занепокоЇнн€ ≥ р≥зн≥ фоб≥њ.

≈ксперти п≥дказують, що вп≥знати шопогол≥ка можна по регул€рним витратам великих грошових сум в магазинах, причому б≥льш≥сть з куплених речей насправд≥ не потр≥бн≥ людин≥. “аким люд€м вкрай складно опиратис€ бажанню скупити практично все, що вони бачать на магазинних полиц€х, не замислюючись про матер≥альн≥ насл≥дки своЇњ марнотратност≥.

ќсобливо схильн≥ до пристраст≥ покупок ж≥нки. –ан≥ше наука не могла визначити, з чим це пов'€зано. јле тепер учен≥ обзавелис€, принаймн≥, одн≥Їю г≥потезою: любов слабкоњ стат≥ до знаменитих бренд≥в пов'€зана з бо€зню втратити чолов≥ка.

ўоб з'€сувати це, американськ≥ досл≥дники провели експеримент в к≥лька етап≥в. ” першу чергу вони попросили зобразити на малюнку тих ж≥нок, у €ких благополучне особисте житт€. ” результат≥ ви€вилос€, що представниц≥ ц≥Їњ категор≥њ суд€ть про €к≥сть особистого житт€ ≥нших ж≥нок за к≥льк≥стю од€гу в≥д в≥домих виробник≥в. якщо та чи ≥нша дама в своЇму гардероб≥ маЇ багато таких предмет≥в, то, значить, чолов≥к дорожить нею, такий висновок робили ж≥нки.

Ќа другому етап≥ експерименту в учасниць викликалос€ пекуче в≥дчутт€ ревнощ≥в, а пот≥м просили намалювати на сумц≥ логотип будь-€кого добре в≥домого бренду. ≤ тут з'€сувалос€, що п≥д впливом ревнощ≥в ж≥нки малювали логотип вдв≥ч≥ б≥льший, н≥ж на першому етап≥ експерименту. ” досл≥дник≥в нав≥ть з'€вилос€ припущенн€, що саме в такому стан≥ ж≥нки ≥ зд≥йснюють незапланован≥ ≥ необдуманих покупки. “аким чином, вчен≥ припустили, що брендовий од€г та аксесуари несв≥домо над≥л€ютьс€ ж≥нками властивост€ми захисту, побоюючись пог≥ршенн€ в≥дносин з≥ своЇю половинкою.

ѕсихологи вважають, що в 5% випадк≥в шопогол≥ки потребують кл≥н≥чного втручанн€.