„ому багато л≥кар≥в проти очищенн€ орган≥зму?
„ому багато л≥кар≥в проти очищенн€ орган≥зму?
„ому багато л≥кар≥в проти очищенн€ орган≥зму?

Ќин≥ в мод≥ р≥зн≥ способи очищенн€ орган≥зму в≥д шлак≥в ≥ токсин≥в. ѕроте вчен≥ попереджають, що детоксикац≥€ може ви€витис€ не просто даремною, а й небезпечною дл€ житт€ ≥ здоров'€.

—ьогодн≥ м≥льйони людей пробують на соб≥ рецепти очищенн€ орган≥зму, щоб позбутис€ в≥д шк≥дливих шлак≥в ≥ токсин≥в, омолодитис€ ≥ повернути соб≥ нормальне самопочутт€. –еклама таких «очищувальних» засоб≥в запевн€Ї, що регул€рн≥ процедури допоможуть позбутис€ втоми, головного болю, здутт€, бол≥в в спин≥ ≥ шк≥рних проблем. ‘армакологи ж говор€ть про шкоду детоксикац≥њ.

як кажуть англ≥йськ≥ вчен≥, найпоширен≥ша помилка грунтуЇтьс€ на тому, що токсини накопичуютьс€ в орган≥зм≥ ≥ в≥д них треба позбавл€тис€. ‘ах≥вц≥ ж запевн€ють що наше т≥ло саме прекрасно виводить все непотр≥бне ≥ додаткова допомога йому дл€ цього не потр≥бна. Ѕ≥льше того, до цих п≥р жоден виробник очищувальних Ѕјƒ≥в та ≥нших засоб≥в не зм≥г дати конкретного визначенн€ терм≥ну Ђдетоксикац≥€ї ≥ довести, що њхн≥ продукти мають детокс-ефект. ѕроте, њхн≥ продукти з кожним роком нарощують обс€ги продаж≥в.

јвстрал≥йськ≥ медики взагал≥ запевн€ють, що детокс -д≥Їти здатн≥ нашкодити печ≥нц≥. ¬≥дпов≥дно до проведеного компан≥Їю Hepatitis Australia опитуванн€, близько 70% учасник≥в досл≥дженн€ впевнен≥ в ефективност≥ д≥Їт ≥ очищувальних препарат≥в, призначених дл€ чищенн€ печ≥нки. јле австрал≥йський гастроентеролог —имон —трассер зазначив, що н≥€ких кл≥н≥чних доказ≥в, що св≥дчать про користь детокс-д≥Їти, немаЇ.

«а словами —трассера, зам≥сть вживанн€ сумн≥вних детокс-препарат≥в, краще правильно харчуватис€ ≥ обмежити вживанн€ алкоголю. —пец≥ал≥ст, навпаки, п≥дкреслюЇ, що особливу шкоду детокс-д≥Їти можуть надати люд€м, €к≥ страждають захворюванн€ми печ≥нки, тому що р≥зка втрата ваги в результат≥ такоњ д≥Їти може привести до зб≥льшенн€ частки жиру в печ≥нц≥, що т≥льки пог≥ршить стан хворого.

Ўкоду детоксикац≥њ медики бачать ≥ в тому, що при зверненн≥ до нењ хвор≥ в≥дмовл€ютьс€ в≥д призначених њм л≥карем препарат≥в, вважаючи, що так краще дл€ орган≥зму. ѕ'€та частина опитаних хворих впевнена, що в≥дмова в≥д прописаних на довгий терм≥н л≥к≥в в ход≥ детоксикац≥њ п≥де лише на користь њх орган≥зму . ¬одночас л≥кар≥ попереджають, що дл€ жертв таких хвороб €к астма, д≥абет або депрес≥€, детоксикац≥€ може зак≥нчитис€ самими катастроф≥чними насл≥дками.

Ќа початку курсу прийому таких препарат≥в знижуЇтьс€ концентрац≥€ цукру в кров≥, що й даЇ широко рекламоване в≥дчутт€ легкост≥. Ќасправд≥ н≥€коњ корист≥ в≥д цього немаЇ. –езультатом детоксикац≥њ, що проводитьс€ без спостереженн€ л≥кар€, часто стаЇ нетравленн€ шлунка.

¬се це говорить про те, що €кщо ви задумалис€ про очищенн€ орган≥зму, вам необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.