—м≥х д≥Ї на мозок €к наркотик
—м≥х д≥Ї на мозок €к наркотик
 —м≥х д≥Ї на мозок €к наркотик

ћедики разом з психологами вже давно переконують нас, що см≥х — це л≥ки в≥д багатьох хвороб. ѕроцес см≥ху в орган≥зм≥ людини досл≥джували американськ≥ вчен≥. Ќеспод≥ванкою стали результати досл≥дженн€ Ч см≥х впливаЇ на мозок людини так само, €к наркотик кокањн.

≈ксперимент пол€гав у наступному. ¬чен≥ з ун≥верситету в —тенфорд≥ запропонували своњм колегам, друз€м, р≥дним вибрати з газетних карикатур т≥, €к≥ здаютьс€ њм найб≥льш кумедними. ¬≥д≥бран≥ картинки дали подивитис€ 16 добровольц€м при цьому спостер≥гаючи за реакц≥Їю њх мозку за допомогою апаратури функц≥онального магн≥тного резонансу (ћ–“).

ўо ж ви€вили нейрологи? ¬и€вилос€, що при перегл€д≥ карикатур у мозку актив≥зувалис€ т≥ ж д≥л€нки, що ≥ при вживанн≥ кокањну, або при отриманн≥ великоњ суми грошей, або при вигл€д≥ привабливого людини. Ќайб≥льш активним був д≥л€нку мозку п≥д назвою Nucleus accumbens, при цьому спрацьовував в≥н вже за мить €к випробуваний бачив карикатуру. —постер≥гач≥ пом≥тили, що ц€ д≥л€нка мозку залишавс€ в спокоњ, €кщо картинка була несм≥шною.

—права в тому, що в Nucleus accumbens м≥ститьс€ велика к≥льк≥сть допам≥ну, €кий викликаЇ у людини приЇмн≥ в≥дчутт€. ¬чен≥ припустили, що почутт€ ейфор≥њ, €ке людина маЇ, наприклад, почувши вдалий жарт, пов'€зане з≥ збудженн€м ц≥Їњ д≥л€нки.

ўе ран≥ше проводилис€ досл≥дженн€, €к≥ показали, що гумор активуЇ т≥ д≥л€нки мозку, €к≥ анал≥зують жарти, або т≥ д≥л€нки, €к≥ управл€ють усм≥шкою ≥ см≥хом.

«а допомогою потужного апарату ћ–“, а також ретельного анал≥зу отриманих даних, досл≥дники спод≥ваютьс€ по€снити активн≥сть, €ку ви€вл€ють зони задоволенн€ .

¬чен≥ припускають, що ц≥ в≥дкритт€ допоможуть њм встановити депрес≥ю на ранн≥х стад≥€х, а також контролювати, чи ефективн≥ антидепресанти, €к≥ приймаютьс€ пац≥Їнтом, тому що в пер≥од депрес≥њ характер сприйн€тт€ людиною гумору зм≥нюЇтьс€.