як легко заразитис€ грипом?
як легко заразитис€ грипом?

ѕро те, що таке грип, знають майже вс≥. ќднак не вс≥ знають, €к грип передаЇтьс€ в≥д ≥нф≥кованоњ людини до здоровоњ, ≥ чому при контакт≥ з хворим хтось заражаЇтьс€, а хтось — н≥.

ќсновною причиною захворюванн€ Ї в≥рус грипу, €кий буваЇ трьох тип≥в Ч ј, ¬ ≥ —. Ќайб≥льш небезпечним з них Ї тип ј, так €к буваЇ не т≥льки у людини, а й у тварин, що викликаЇ еп≥дем≥њ та пандем≥њ. “ип ¬ Ч менш небезпечний, але теж здатний викликати спалахи захворюванн€ в окремих рег≥онах. Ќайменш небезпечний Ч тип — ê буваЇ т≥льки у людини, не викликаЇ масових заражень ≥ легко переноситьс€ людиною.

як же передаЇтьс€ в≥рус грипу?

ƒовгий час вважалос€, що найб≥льш поширений метод зараженн€ грипом Ч пов≥тр€но-крапельний. “обто в≥н передаЇтьс€ при кашл≥, чханн≥ або нав≥ть просто розмов≥ ≥нф≥кованоњ людини. ¬≥рус викидаЇтьс€ в пов≥тр€ разом з м≥кроскоп≥чними крапл€ми слини. ѕ≥сл€ того €к в≥н потрапл€Ї на слизову оболонку ≥ншоњ людини, починаЇтьс€ процес зараженн€.

ѕри цьому заразитис€ легше, перебуваючи в безпосередн≥й близькост≥ в≥д хворого. ќсобливо небезпечн≥ др≥бнокраплинн≥ частинки ≥ бактер≥альний пил, так €к њх м≥кроскоп≥чн≥ розм≥ри робл€ть њх сильно рухливими з будь-€ким подувом в≥терц€ або рух пов≥тр€.

Ќедавн≥ експерименти, проведен≥ сп≥вроб≥тниками ¬≥рг≥нського ун≥верситету, показали, що найпоширен≥ший метод зараженн€ грипом Ч через руки, а не пов≥тр€но-крапельний. ј самим «ефективним» шл€хом зараженн€ стаЇ рукостисканн€ з хворою людиною.

ƒосл≥дженн€ американських вчених показало й те, що небезпечними п≥сл€ дотику ≥нф≥кованоњ людини стають дверн≥ ручки, телефони та ≥нш≥ предмети, на €ких в≥рус грипу живе близько 72 годин.

—аме з ц≥Їњ причини експерти рекомендують у пер≥од еп≥дем≥њ грипу особливу увагу звертати на г≥г≥Їну рук, часто ≥ правильно мити руки, а за в≥дсутност≥ такоњ можливост≥ користуватис€ антисептичною р≥диною або аерозоль. “акож намагайтес€ не торкатис€ очей, носа ≥ рота, а €кщо перш≥ симптоми грипу таки пом≥чен≥, не в≥дв≥дуйте робоче м≥сце, щоб швидше одужати ≥ не поширювати грип серед колег.

Ќа питанн€, чому грип заражаютьс€ не вс≥, Ї просте по€сненн€: ступ≥нь ймов≥рност≥ захвор≥ти залежить в≥д стану ≥мун≥тету. якщо ≥мун≥тет в пер≥од потрапл€нн€ в≥русу на слизову ослаблений, то це зб≥льшуЇ шанси заразитис€ грипом, а €кщо ≥мун≥тет м≥цний, то в≥рус, €кий потрапив в орган≥зм, буде атакований вашими антит≥лами, ≥ хвороба в≥дступить.