ороткий шл€х в≥д нежит≥ до гаймориту
 ороткий шл€х в≥д нежит≥ до гаймориту
 ороткий шл€х в≥д нежит≥ до гаймориту

” холодну пору найнеприЇмн≥ше, що може статис€ — це застуда, а самим огидним в цьому стан≥ стаЇ нежить. «давалос€ б, н≥чого страшного Ч всього-то тиждень носом пошмигати ≥ все пройде. јле буваЇ, що не проходить, ще й головн≥ бол≥ €к≥сь з'€вл€ютьс€ ≥ тод≥ л≥кар ставить невт≥шний д≥агноз Ч гайморит.

як же в≥др≥знити звичайний нежить в≥д гаймориту?

¬изначити гайморит п≥д час грипу досить складно: у хворого спостер≥гаЇтьс€ головний б≥ль, висока температура, закладен≥сть носа Ч вс≥ ц≥ симптоми притаманн≥ обом захворюванн€м.

якщо нежить докучаЇ б≥льше 5 дн≥в, а при нахил≥ посилюЇтьс€ головний б≥ль, то це вже висока ймов≥рн≥сть гаймориту.

Ќежить Ч запаленн€ слизовоњ оболонки носа. √айморит Ч запаленн€ слизовоњ оболонки носа ≥ пазух носа. —аме там накопичуЇтьс€ слиз ≥ гн≥й, €к≥ запод≥юють ст≥льки ускладнень ≥ неприЇмних в≥дчутт≥в.

≤снують ≥ схильност≥ до гаймориту:

  • викривлена ​​носова перегородка, медикаментозний рин≥т,
  • порушенн€ ≥мун≥тету на тл≥ тривалих хрон≥чних захворювань,
  • запущена застуда, √–«, нежить,
  • ≥нфекц≥њ зубощелепноњ системи,
  • кур≥нн€.

ѕознайомившись з цими факторами, легко здогадатис€, що гайморит може бути у кожного з нас. ÷ей д≥агноз прот€гом останн≥х дес€тил≥ть займаЇ пров≥дне м≥сце у пац≥Їнт≥в отоларинголог≥в. јле не так страшний сам гайморит, €к його ускладненн€: запаленн€ головного мозку, аж до абсцесу ≥ мен≥нг≥ту.

Ќа жаль, багато хто з нас, ви€вивши у себе гайморит, починають займатис€ самол≥куванн€м, використовуючи «швидк≥» л≥ки в≥д нежит≥ та вс≥ можлив≥ судинозвужувальн≥ спрењ дл€ носа. “акий п≥дх≥д призводить лише до того, що симптоми гаймориту стають непом≥тними.  ращим р≥шенн€м у цьому випадку була б консультац≥€ л≥кар€, €кий прописав би оптимальне л≥куванн€.

Ћ≥куванн€ гаймориту Ч завданн€ не складне дл€ отоларинголога, €кщо в≥н не перейшов у хрон≥чну форму. √оловне Ч забезпечити в≥дт≥к слизу ≥ вид≥лень з пазух носа, тобто видалити гн≥й з пазух.

ўе не так давно Їдиними методами л≥куванн€ гаймориту були так≥ болюч≥ процедури €к, наприклад, пункц≥€ (прокол). “ак≥ кардинальн≥ методи вимагають багато часу ≥ кошт≥в. —учасна медицина пропонуЇ альтернативу за допомогою натуральних препарат≥в, €к≥ можна застосовувати нав≥ть у домашн≥х умовах.

ѕропонуЇмо ознайомитис€ з де€кими рекомендац≥€ми, €ким багато хто не надаЇ значенн€:

  • п≥д час сморкан≥€ кожну половину носа треба зв≥льн€ти окремо, закриваючи ≥ншу н≥здрю, щоб слиз з носа н≥ в €кому раз≥ не потрапив у слухову трубку або середнЇ вухо;
  • закапуйте н≥с, сид€чи або лежачи на спин≥ трохи закинувши голову назад ≥ повернувши в ту сторону, з €коњ закапують крапл≥;
  • нав≥ть при звичайному нежит≥ краще порадитис€ з л≥карем, а не закапувати н≥с вс≥ма доступними в аптец≥ л≥ками;
  • €кщо п≥сл€ трьох дн≥в л≥куванн€ нежить ≥ не думаЇ припин€тис€, не випробовуйте долю Ч зверн≥тьс€ до л≥кар€.