„им може загрожувати струс мозку?
„им може загрожувати струс мозку?
„им може загрожувати струс мозку?

—трус головного мозку Ї черепно мозковою травмою легкого ступен€, а також найпоширен≥шим травмуванн€м голови. ўо €вл€Ї собою струс мозку ≥ чим в≥н небезпечний дл€ орган≥зму?

—трус головного мозку може в≥дбутис€ в результат≥ удар≥в, забоњв ≥ р≥зких рух≥в, наприклад при пад≥нн≥ на с≥дниц≥. ” момент удару мозок р≥зко струшуЇтьс€ ≥ за ≥нерц≥Їю вдар€Їтьс€ зсередини по черепн≥й коробц≥.

ћедикам поки складно дати однозначну в≥дпов≥дь, що саме в≥дбуваЇтьс€ з мозком в результат≥ струсу, але Ї к≥лька думок з цього приводу.

“ак, де€к≥ фах≥вц≥ вважають, що при струс≥ зм≥нюютьс€ ф≥зико-х≥м≥чн≥ властивост≥ мозковоњ речовини в результат≥ короткочасного п≥двищенн€ внутр≥шньочерепного тиску в момент травми.

≤нш≥ вчен≥ вважають, що страждаЇ вс€ маса головного мозку, при цьому ц≥л≥сть мозковоњ тканини не порушуЇтьс€, але тимчасово втрачаютьс€ взаЇмозв'€зки м≥ж кл≥тинами мозку ≥ м≥ж р≥зними його в≥дд≥лами. “аке роз'Їднанн€ призводить до порушенн€ функц≥й головного мозку.

ўе одна думка — може пог≥ршитис€ живленн€ кл≥тин мозку, з'€витис€ легке зм≥щенн€ шар≥в мозковоњ тканини ≥ розладнатис€ зв'€зок м≥ж де€кими мозковими центрами.

¬с≥ ц≥ та ≥нш≥ под≥бн≥ думки схож≥ в одному Ч структурних ≥ морфолог≥чних зм≥н мозку при струс≥ не в≥дбуваЇтьс€. ƒосл≥дивши травмований мозок за допомогою комп'ютерноњ томограф≥њ, фах≥вц≥ встановили, що практично н≥€ких порушень не ви€влено. ѕри струс≥ загальний стан потерп≥лих звичайно швидко нормал≥зуЇтьс€ прот€гом першого, р≥дше Ч другого тижн€ п≥сл€ травми.

ќднак це не означаЇ, що до струсу мозку можна поставитис€ легковажно. Ќедавн≥ досл≥дженн€ американських учених показали, що струс мозку може мати так≥ насл≥дки, про €к≥ ран≥ше не говорилос€. як ви€вилос€ в результат≥ досл≥джень, одн≥Їњ такоњ черепно-мозковоњ травми досить дл€ того, щоб порушити функц≥њ б≥лк≥в, €к≥ безпосередньо пов'€зан≥ з по€вою хвороби јльцгеймера.

¬чен≥ з —Ўј довели, що струс мозку Ї одним з найб≥льш ймов≥рних чинник≥в розвитку хвороби јльцгеймера. “ака травма зм≥нюЇ д≥€льн≥сть BACE1-ферменту, зб≥льшуючи його виробництво. ÷е призводить до зб≥льшенн€ бета-ам≥лоњдних б≥лк≥в, що утворюють ам≥лоњдн≥ бл€шки, €к≥ €краз ≥ винн≥ у виникненн≥ хвороби јльцгеймера.

јмериканськ≥ нейроф≥з≥ологи встановили механ≥зм можливого впливу на ц≥ патолог≥чн≥ процеси, що виникають п≥сл€ струсу мозку. ƒане досл≥дженн€ в≥дкриваЇ новий шл€х дл€ розробки медикамент≥в, €к≥ зможуть регулювати р≥вн≥ BACE1-фермент≥в ≥ зменшувати в≥дкладенн€ бета-ам≥лоњду при хвороб≥ јльцгеймера.