як звести до м≥н≥муму вплив на шк≥ру хлорованоњ води в басейн≥?
як звести до м≥н≥муму вплив на шк≥ру хлорованоњ води в басейн≥?
як звести до м≥н≥муму вплив на шк≥ру хлорованоњ води в басейн≥?

¬ажко посперечатис€ з тим, що водн≥ зан€тт€ в басейн≥ корисн≥ дл€ здоров'€. јле €кщо одне в≥дв≥дуванн€ басейну мало вплине на вашу шк≥ру, то регул€рн≥ походи, на жаль, позначатьс€ на н≥й, зробл€ть б≥льш сухою ≥ прискор€ть стар≥нн€.

ѕлаванн€ справедливо вважаЇтьс€ одним з найкращих вид≥в ф≥зичного навантаженн€, кр≥м того, воно практично не маЇ протипоказань. ÷ей вид спорту р≥вном≥рно зад≥юЇ сам≥ р≥зн≥ групи м'€з≥в. якщо ви знайом≥ з плавц€ми, то пом≥тили, €к гармон≥йно вони складен≥.

јле серед вс≥Їњ корист≥ в≥дв≥дуванн€ басейну Ї один ≥стотний м≥нус — доведетьс€ задовольн€тис€ хлорованою водою. Ѕагатьох в≥д в≥дв≥дуванн€ басейну змушуЇ в≥дмовитис€ саме хлорка, €ку не економл€чи, сиплють у воду. Ќезважаючи на те, що з'€вилис€ сучасн≥ не так≥ агресивн≥ засоби знезараженн€ води, хлорка все ще вважаЇтьс€ одним з найб≥льш доступних ≥ над≥йних способ≥в дезинф≥куванн€.

ѕоб≥чн≥ ефекти, €к≥ нам даруЇ хлорована в басейн≥ вода, Ч запален≥ оч≥, тьм€не ≥ пос≥чене волосс€, суха шк≥ра, €ка передчасно стар≥Ї.

ќсобливо вразливим перед хлоркою ви€вл€Їтьс€ набр€клий ≥ розпушений в≥д довгого перебуванн€ у вод≥ роговий шар шк≥ри. ’лорка руйнуЇ л≥п≥дний прошарок рогового шару, €ка утримуЇ в шк≥р≥ вологу, не даючи њй випаровуватис€. «неводнена шк≥ра швидше втрачаЇ пружн≥сть ≥ г≥рше справл€Їтьс€ ≥з захистом в≥д неспри€тливих фактор≥в. ѕри цьому, в молодому орган≥зм≥ кл≥тини еп≥дерм≥су в≥дгукуютьс€ на пошкодженн€ г≥дрол≥п≥дноњ пл≥вки прискореним синтезом л≥п≥д≥в, €к≥ швидко закривають пролом, що утворивс€ в захист≥, але з в≥ком цей процес спов≥льнюЇтьс€.

Ќевже доведетьс€ в≥дмовити соб≥ в задоволенн≥ плавати в басейн≥? Ќе варто пан≥кувати: можна прийн€ти комплекс заход≥в, €к≥ будуть протисто€ти згубн≥й д≥њ хлору.

ќтже, перш≥ кроки дл€ боротьби з впливом хлорки на шк≥ру пол€гають у тому... щоб вибрати басейн, в €кому вода знезаражуЇтьс€ за допомогою озону або ультраф≥олетовоњ установки. “ам, звичайно, теж присутн≥й хлор, але в менш≥й к≥лькост≥.

јле не впадайте у в≥дчай, €кщо такого басейну у вашому район≥ чи м≥ст≥ немаЇ. ƒотримуйтесь р€да правил, €к≥ допоможуть зберегти ваше волосс€ ≥ шк≥ру у в≥дм≥нному стан≥:

1. ¬икористовуйте в басейн≥ шапочку дл€ плаванн€, подбайте, щоб вона щ≥льно прил€гала до голови ≥ повн≥стю ховала волосс€. ’лорована вода сильно шкодить волоссю, робл€чи його тьм€ними ≥ ламкими.

2. ѕридбайте плавальн≥ окул€ри з щ≥льно прилеглим до лиц€ сил≥коновим об≥дком. —права в тому, що контакт очей з хлорованою водою викликаЇ сильне подразненн€ слизовоњ оболонки, що може призвести нав≥ть до кон'юнктив≥ту.

3. ѕеред басейном обов'€зково змийте мак≥€ж. ’лорована вода може вступити в х≥м≥чну реакц≥ю з декоративною косметикою, €ка залишилас€ на обличч≥, ≥ викликати алерг≥ю.

4. ѕеред зануренн€м у воду нанес≥ть на руки ≥ обличч€ дит€чий крем або жирний поживний.

5. ¬≥дразу п≥сл€ басейну ретельно вимийтес€ теплою водою, причому обов'€зково з мочалкою та гелем дл€ душу. ѕ≥сл€ душу не витирайте шк≥ру насухо, а лише злегка промокн≥ть рушником. ѕот≥м допомож≥ть шк≥р≥ бальзамом, кремом або емульс≥Їю, €к≥ в≥дновл€ть захисний г≥дрол≥п≥дний шар.

6. якщо на вулиц≥ мороз, не виходьте в≥дразу п≥сл€ басейну на пов≥тр€, так €к це додатковий стрес дл€ шк≥ри, €ка ≥ без того ще не оговталас€ п≥сл€ контакту з хлорованою водою. ѕ≥сл€ плаванн€ не менше п≥вгодини залишайтес€ в прим≥щенн≥.

7. ѕрийшовши додому, не просто сполосн≥ть купальник ≥ рушник, а випер≥ть њх пральними засобами, ≥накше в≥д хлорки не позбутис€.