10 в≥дкритт≥в медицини, €кими користуватимутьс€ наш≥ нащадки
10 в≥дкритт≥в медицини, €кими користуватимутьс€ наш≥ нащадки
10 в≥дкритт≥в медицини, €кими користуватимутьс€ наш≥ нащадки

≤нтенсивний темп розвитку технолог≥й дозвол€Ї робити найнеймов≥рн≥ш≥ в≥дкритт€ в р≥зних сферах житт€ людини, а особливо дос€гла усп≥ху в цьому медицина. ¬же зараз в≥дкритт€ в област≥ медицини переган€ють вс≥ припущенн€ колишн≥х фантаст≥в, а чим вони здивують людство прот€гом наступного стол≥тт€?

«вичайно, багато прийдешн≥х в≥дкритт≥в можна лише припускати, але ћ≥ч≥о  аку, професор ун≥верситету в Ќью-…орку, склав список з дес€ти речей, €к≥ до 2100 року стануть необх≥дними в житт≥ кожноњ людини.

1. ѕрофесор вважаЇ, що до 2030 року широке користуванн€ отримають контактн≥ л≥нзи з доступом в ≥нтернет. “ака новинка зробить б≥льш комфортним житт€ людей, €к≥ страждають на короткозор≥сть або далекозор≥сть. ¬же сьогодн≥ даними в≥дкритт€м займаЇтьс€ професор Ѕабак ј. ѕарв≥з. «а допомогою цих л≥нз люди навчатьс€ розр≥зн€ти обличч€ людей, пор≥внювати ц≥ св≥дченн€ з даними в соц≥альних мережах, робити синхронний переклад з р≥зних мов ≥ виконувати р€д ≥нших корисних функц≥й.

2. ƒо цього ж часу вчен≥ медики навчатьс€ вирощувати будь-€кий людський орган дл€ пересадки. ƒе€к≥ кроки в цьому напр€мку зроблено вже сьогодн≥. «окрема, л≥кар≥ навчилис€ вирощувати ≥ створювати серцев≥ клапани, трахею ≥ сечовий м≥хур. ƒо 2030 року цей процес стане масштабним за своњми розм≥рами.

3. Ќаступна новинка поки погано вкладаЇтьс€ в голов≥ ≥ здаЇтьс€ нам абсолютно з област≥ фантастики — людина буде волод≥ти телепатичними зд≥бност€ми. —уть в тому, що в людський мозок будуть впроваджуватис€ м≥кроч≥пи, за допомогою €ких людина зможе створювати електронн≥ пов≥домленн€, ≥ нав≥ть телепартуватис€, використовуючи силу думки.

4. ѕ≥д стать попередньому ≥ наступне в≥дкритт€, €ке чекаЇ нас Ч людина навчитьс€ повертати до житт€ вимерл≥ види живих ≥стот. ¬же на сьогодн≥ пророблена певна робота в цьому напр€мку. ѕерш≥ експерименти пол€гають в тому, що за ƒЌ  вчен≥ зможуть створити тварину, померлу 25 рок≥в тому. ј можливим це стане приблизно до 2070 року.

5. «береженн€ молодост≥ сьогодн≥ Ї нав'€зливою ≥деЇю дл€ багатьох людей. як вважаЇ професор  аку, ант≥ейдж-технолог≥њ дос€гнуть значного р≥вн€ свого розвитку. ” результат≥ середн€ тривал≥сть житт€ людини зб≥льшитьс€ на 30%, що зовс≥м не мало!

6. ƒо 2100 року вчен≥ максимально п≥д≥йдуть до розробки матер≥њ, €ка буде запрограмована. ¬она буде мати здатн≥сть видозм≥ни своњх властивостей п≥д зовн≥шн≥ обставини ≥ фактори, а можливо ≥ бажанн€ самоњ людини.

7. ѕриблизно до цього ж часу вчен≥ знайдуть р≥шенн€ питанн€ надшвидкост≥ ≥ упов≥льненн€ часу. ÷е дозволить створити такий косм≥чний корабель, перем≥щенн€ до будь-€к≥й планет≥ на €кому не складе н≥€ких труднощ≥в.

8. 2100 р≥к стане часом зак≥нченн€м шл€ху в боротьб≥ з раковими пухлинами. ÷е зараз здаЇтьс€ неймов≥рним, але у кожного вдома на ун≥таз≥ буде встановлений ч≥п-анал≥затор, €кий визначатиме в сеч≥ сам≥ початков≥ ознаки онколог≥чних захворювань.

9. ” л≥куванн≥ будуть використовуватис€ спец≥альн≥ наночастки, €к≥ будуть вводитис€ в кров ≥ боротис€ з раковими кл≥тинами.

10. ≤ найоч≥куван≥ше в≥дкритт€ Ч в≥дпочинок людини не буде обмежуватис€ не т≥льки спогл€данн€м земних панорам, але ≥ косм≥чними пейзажами. ќтримаЇ розвиток косм≥чний туризм.  упити пут≥вку на ћ≥с€ць або ≥нш≥ планети сон€чноњ системи стане звичайною справою.