Ѕюстгалтер визнаний небезпечною деталлю ж≥ночого гардеробу
Ѕюстгалтер визнаний небезпечною деталлю ж≥ночого гардеробу
Ѕюстгалтер визнаний небезпечною деталлю ж≥ночого гардеробу

–≥дк≥сна ж≥нка обходитьс€ без бюстгалтера у своЇму гардероб≥.  омусь в≥н допомагаЇ створити принадливу форму грудей, комусь здаЇтьс€ просто зручним, а хтось у силу звички не може об≥йтис€ без нього. јле вчен≥ встановили, що бюстгалтер ви€вивс€ небезпечним дл€ здоров'€.

јмериканськ≥ фах≥вц≥ з'€сували, що ж≥нки, €к≥ не нос€ть бюстгалтер, в 21 раз р≥дше хвор≥ють на рак грудей в пор≥вн€нн≥ з тими, хто щодн€ над€гаЇ цю частину гардероба. Ѕ≥льше того, у тих, хто носить бюстгалтер весь день, ризик розвитку пухлини молочноњ залози в 125 раз≥в вище, н≥ж у ж≥нок, що не над€гають його.

¬чен≥ ‘ранц≥њ стверджують, що н≥€коњ корист≥ в≥д нос≥нн€ бюстгалтера немаЇ. ¬они спростовують нав≥ть те твердженн€, що вказаний вир≥б знижуЇ навантаженн€ на м'€зи спини. ∆ан-ƒен≥ –уйон, один з член≥в групи вчених, €к≥ досл≥джували предмети ж≥ночого гардеробу, за€вив, що в бюстгалтер≥ ж≥ноч≥ груди в≥дчувають таку ж д≥ю грав≥тац≥њ, €к ≥ без нього. ќднак при цьому њй природн≥ властивост≥ до опору сил≥ т€ж≥нн€ атрофуютьс€, ≥ груди втрачають еластичн≥сть.

“ак≥ результати експерименту, €кий проводивс€ прот€гом 15 рок≥в. …ого учасниками стали 130 ж≥нок з в≥ковим д≥апазоном 18–35 рок≥в. ѕрот€гом дек≥лькох рок≥в досл≥дник мало не рулеткою ≥ циркулем вим≥рював принади учасниць експерименту. –азом з тим фах≥вц≥ не заперечують корист≥ нос≥нн€ бюстгалтера дл€ ж≥нок старше 45 рок≥в, у €ких Ї д≥ти.

«вичайно, така за€ва вчених може викликати невдоволенн€ виробник≥в ж≥ночоњ б≥лизни, €к≥ ≥нвестують значн≥ кошти в досл≥дженн€ ≥ розробку нових моделей. ќднак, можливо, пора њм прислухатис€ до рекомендац≥й фах≥вц≥в ≥ почати створювати бюстгалтери менш небезпечн≥ дл€ ж≥ночих грудей?

як≥ ж бюстгалтери, на думку вчених, Ї самими шк≥дливими?

Ќасамперед, це т≥сн≥ модел≥. „им т≥сн≥ше бюстгалтер, тим б≥льше страждають тканини молочних ≥ л≥мфатичних залоз. ¬икликають також побоюванн€ ≥ улюблен≥ ж≥нками модел≥ пуш-ап, що додають пишн≥сть, так €к вони не п≥дтримують, а п≥днос€ть груди. Ќе рекомендуЇтьс€ носити ≥ нейлонов≥ бюстгалтери з синтетичною прокладкою, що створюють ефект парилки. ќднак найб≥льшоњ шкоди принос€ть модел≥ без бретелей, так €к в них вага грудей припадаЇ на б≥чн≥ сторони, а це створюЇ пр€мий тиск на л≥мфатичн≥ вузли.

ƒо реч≥, на зам≥тку ж≥нкам, €к≥ хочуть зберегти еротичн≥ форми грудей — т≥, хто не носить вище описану деталь гардеробу, волод≥ють б≥льш пишними ≥ пружними формами. “ак стверджують французьк≥ вчен≥.