8 псих≥чних розлад≥в, подарованих гаджетами та ≤нтернетом
8 псих≥чних розлад≥в, подарованих гаджетами та ≤нтернетом
8 псих≥чних розлад≥в, подарованих гаджетами та ≤нтернетом

Ќов≥ способи комун≥кац≥њ значно спростили людин≥ житт€. « њх допомогою легше сп≥лкуватис€, вчитис€, отримувати доступ до новоњ ≥нформац≥њ та розваг. јле за такий комфорт доводитьс€ розплачуватис€ новими псих≥чними недугами, €к≥ встановили медики.

—индром фантомного дзв≥нка

ѕри даному розлад≥ людину пересл≥дують слухов≥ ≥ моторн≥ галюцинац≥њ. ѓй часто здаЇтьс€, що телефон в кишен≥ дзвонить або в≥бруЇ, хоча насправд≥ н≥чого не в≥дбуваЇтьс€. ‘ормуванн€ цього псих≥чного розладу пов'€зано з використанн€м моб≥льного телефону. Ѕудь-€ке воруш≥нн€ або найменший шурх≥т людина починаЇ пов'€зувати з дзв≥нком. «'€вл€Їтьс€ дане захворюванн€ на тл≥ стресу ≥ Ї досить поширеним.

Ќомофоб≥€

÷ей терм≥н п≥шов в≥д виразу no mobile fobia, що буквально означаЇ «страх залишитис€ без моб≥льного телефону». Ќапевно, вже кожному з нас знайоме в≥дчутт€ дискомфорту, коли ми раптово залишаЇмос€ без моб≥льного пристрою при соб≥. ” св≥т≥ залишаЇтьс€ все менше людей, €к≥ не страждають даними розладом. ѕро€вл€Їтьс€ дана фоб≥€ по-р≥зному: у когось виникаЇ почутт€ занепокоЇнн€ через те, що с≥в акумул€тор, а хтось впадаЇ у справжню пан≥ку.

 ≥берхвороба

—уть захворюванн€ пол€гаЇ в тому, що у людини з'€вл€Їтьс€ запамороченн€, дезор≥Їнтац≥€ ≥ нудота при взаЇмод≥њ з певними електронними пристро€ми. “ерм≥н з'€вивс€ ще в 1990-х роках, коли вийшли перш≥ пристроњ в≥ртуальноњ реальност≥.

Facebook-депрес≥€

—уть хвороби в тому, що людина впадаЇ в депрес≥ю в≥д контакт≥в у соц≥альн≥й мереж≥ або њх в≥дсутност≥. ” ход≥ спостережень доведено, чим б≥льше часу молод≥ люди проводили у Facebook, чи ≥нших соцмережах, тим г≥рше ставав њх настр≥й ≥ ставленн€ до житт€. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що люди, €к правило, викладають т≥ фотограф≥њ та в≥домост≥ про себе, €к≥ виставл€ють њх в кращому св≥тл≥. як результату, створюЇтьс€ враженн€, що у друз≥в ≥ знайомих житт€ краще, насичен≥ше, €скрав≥ше, ф≥гура гарн≥ша, будинок красив≥ше. ѕриродно, пост≥йне спогл€данн€ чужих благ призводить до депрес≥њ.

≤нтернет-залежн≥сть

÷е патолог≥чна потреба мати пост≥йний доступ до ћереж≥, що негативно в≥дбиваЇтьс€ на ≥нших сферах житт€, а часто ≥ повн≥стю вит≥сн€ючи њх. Ќаприклад, дл€ багатьох це стало причиною в≥дсутност≥ особистого житт€ або невдач у в≥дносинах, проблем на робот≥. —еред вчених точатьс€ суперечки про те, чи можна ставить ≥нтернет-залежн≥сть в один р€д з наркоман≥Їю або це псих≥чноњ розлад.

«алежн≥сть в≥д онлайн-≥гор

÷е захворюванн€ б≥льш в≥домо, воно ще носить назву Ђлудоман≥€ї, ≥ д≥€ його б≥льш руйн≥вна. ™ чимало випадк≥в, коли гравц€ буквально зат€гувало у в≥ртуальний св≥т гри, в результат≥ в≥н втрачав с≥м'ю, друз≥в, роботу, а ≥нод≥ ≥ житт€. ÷ей псих≥чний розлад викликаЇ важк≥ депрес≥њ, може привести до ф≥зичного виснаженн€ ≥ нав≥ть до самогубства.

 ≥берхондр≥€

ƒаним псих≥чним розладом страждають дуже недов≥рлив≥ особистост≥, €к≥ вважають, що у них Ї одне або к≥лька захворювань, про €к≥ вони читали в ≤нтернет≥. як результат, здорова людина, у €коњ просто забол≥ла голова може нав≥€ти соб≥, що серйозно хвора. ј, €к довели псих≥атри под≥бна переконан≥сть може д≥йсно породити проблеми з≥ здоров'€м ≥ вже не у€вну, а реальну хворобу.

≈фект Google

Ћюдина з даним розладом впевнена, що знанн€ њй не потр≥бн≥, нав≥що забивати голову зайвою ≥нформац≥Їю, €кщо вона завжди знаходитьс€ на в≥дстан≥ пари кл≥к≥в. ѕ≥дступн≥сть захворюванн€ в тому, що нав≥ть €кщо хтось ≥ думаЇ ≥накше, це не даЇ йому ≥мун≥тету в≥д Ђефекту Googleї. ћозок просто в≥дмовл€Їтьс€ запам'€товувати нову ≥нформац≥ю, незалежно в≥д вол≥, знаючи, що набагато прост≥ше буде пот≥м знайти њњ, н≥ж збер≥гати.

Ѕ≥льш≥сть з нас Ї користувачами сучасних технолог≥й, але щоб не стати рабами пристроњв, давайте використовувати њх, усв≥домлюючи можлив≥ негативн≥ насл≥дки. Ѕереж≥ть себе!