Ѕ≥олог≥чний годинник ƒЌ  допоможе зупинити стар≥нн€
Ѕ≥олог≥чний годинник ƒЌ  допоможе зупинити стар≥нн€
Ѕ≥олог≥чний годинник ƒЌ  допоможе зупинити стар≥нн€

ѕошуки шл€х≥в до в≥чноњ молодост≥ привели кал≥форн≥йських вчених до нового в≥дкритт€: в ƒЌ  людини ви€влений своЇр≥дний б≥олог≥чний годинник, що в≥дпов≥даЇ за стар≥нн€ р≥зних тканин ≥ орган≥в. ” журнал≥ Genome Biology була опубл≥кована робота, €ка в≥дкриваЇ нов≥ можливост≥ в л≥куванн≥ раку ≥ використанн≥ стовбурових кл≥тин.

–ан≥ше б≥олог≥чний в≥к людини можна було визначити за слиною, гормонами ≥ т≥лом≥рами. Ќова методика дозвол€Ї зробити це по внутр≥шн≥х органах, тканинам та типами кл≥тин. ¬еликою неспод≥ванкою дл€ вчених стало те, що людський орган≥зм стар≥Ї частинами.

” результат≥ досл≥дженн€ було ви€влено, що багато здорових кл≥тин розвиваЇтьс€ ≥ стар≥Ї з такою ж швидк≥сть, €к ≥ весь орган≥зм в ц≥лому. јле Ї й так≥, €к≥ стар≥ють пов≥льн≥ше, або, навпаки, швидше. ѕричому ц≥ в≥дхиленн€ бувають досить серйозними, тому що в де€ких випадках нездоров≥ органи ви€вл€лис€ на к≥лька рок≥в старшими, н≥ж весь орган≥зм ≥ ≥нш≥ здоров≥ його кл≥тини.

¬ивченн€ б≥олог≥чного годинника вже дало неспод≥ван≥ результати. “ак, тести на здоров'€ тканин серц€ показали, що його б≥олог≥чний в≥к ви€вивс€ в середньому на 9 рок≥в молодший, н≥ж передбачалос€. ј от ж≥ноч≥ тканини молочних залоз стар≥ють на два роки ран≥ше за ≥нш≥ органи ≥ частин т≥ла.

«∆≥ноч≥ тканини молочноњ залози, нав≥ть будучи абсолютно здоровими, ви€вл€ютьс€ старше, н≥ж ≥нш≥ тканини людського т≥ла. ÷е ц≥каво в св≥тл≥ того, що рак молочноњ залози Ї найб≥льш поширеною формою онколог≥њ у ж≥нок.  р≥м того, в≥к Ї одним з головних фактор≥в ризику розвитку раку, так що ц≥ досл≥дженн€ можуть по€снити, чому рак молочноњ залози наст≥льки поширений», — зауважив професор Ч генетик  ал≥форн≥йського ун≥верситету —т≥в ’орват.

” ход≥ досл≥дженн€ ви€влено, що особливо зб≥льшують темп стар≥нн€ тканин раков≥ кл≥тини, прискорюючи њх розвиток в середньому на 36 рок≥в пор≥вн€но з рештою орган≥зму. “естуванн€ показало, що б≥олог≥чний в≥к де€ких ракових кл≥тин мозку у д≥тей склав б≥льше 80 рок≥в!

¬чен≥ ви€вл€ють величезний ≥нтерес до терап≥њ, €ка протид≥Ї природному стар≥нню, так €к вона спр€мована на Їдиний найб≥льш важливий фактор ризику дл€ б≥льшост≥ невил≥ковних захворювань Ч стар≥нн€.

як спод≥ваютьс€ вчен≥, розгадка механ≥зму б≥олог≥чного годинника допоможе њм зрозум≥ти ≥ навчитис€ спов≥льнювати процес стар≥нн€. ћожливо, завд€ки даному в≥дкриттю, наука наблизилас€ до порога, за €ким людство чекаЇ ключ до в≥чноњ молодост≥!