Ќав≥ть к≥лька хвилин на день ф≥зичних вправ здатн≥ зм≥цнити здоров'€
Ќав≥ть к≥лька хвилин на день ф≥зичних вправ здатн≥ зм≥цнити здоров'€
Ќав≥ть к≥лька хвилин на день ф≥зичних вправ здатн≥ зм≥цнити здоров'€

≤снуЇ загальноприйн€та думка, що регул€рн≥ тренуванн€ ≥ вправи корисн≥ дл€ орган≥зму. “им не менше, не вс≥ знаход€ть хоча б м≥н≥мальний час на це, посилаючись на напружений робочий граф≥к ≥ в≥дсутн≥сть можливостей дл€ зан€ть. јле вс≥ ми добре розум≥Їмо, що ≥стина в тому, що б≥льш≥сть з нас банально л≥нив≥.

јле може пора почати з повагою ставитьс€ до свого здоров'€ ≥ продовжити соб≥ гарне самопочутт€ на к≥лька рок≥в, а може й дес€тил≥ть... як кажуть медики, дл€ цього треба зовс≥м небагато - всього к≥лька хвилин на день.

” 70-х роках минулого стол≥тт€ американськ≥ вчен≥ розробили схему, €ка дозвол€ла вправл€тис€ три рази на день по 10 хвилин, що, €к вважалос€, екв≥валентно 30-хвилинн≥й сер≥њ вправ. “акий граф≥к вправ дозвол€Ї люд€м дотримуватис€ звичного розпор€дку дн€. ” 2008 роц≥ вчен≥ вдосконалили систему рекомендац≥й, при цьому п≥дкреслили, що людина повинна прид≥л€ти ф≥зкультур≥ не менше 2,5 годин на тиждень, при цьому п≥дходи повинн≥ бути не коротше 10 хвилин.

Ќещодавно досл≥дники з ”н≥верситету ёти в —олт -Ћейк- —≥т≥ п≥д кер≥вництвом професора  етр≥н «≥к вир≥шили знову повернутис€ до цього питанн€ ≥ п≥зн≥ше опубл≥кували результати своњх експеримент≥в, зг≥дно з €кими нав≥ть 1 хвилина ф≥зкультури в день здатна викликати позитивний ефект.

ўоб з'€сувати це, вченим знадобилос€ вивчити режим дн€ ≥ звички б≥льше 4,5 тис. ос≥б у в≥ц≥ в≥д 18 до 64 рок≥в. ¬ результат≥ вони з'€сували, що короткочасн≥ ≥нтенсивн≥ навантаженн€, наприклад так≥ €к швидка ходьба, практично р≥вноц≥нн≥ 10-хвилинним пом≥рним зан€ть спортом. «авд€ки таким сплескам активност≥ в≥дм≥нно спалюютьс€ зайв≥ калор≥њ ≥ знижуЇтьс€ ризик виникненн€ р≥зних захворювань, в тому числ≥ ≥ хрон≥чних хвороб серц€.

як показали спостереженн€, чолов≥ки, €к≥ дотримуютьс€ такоњ системи, в загальному прид≥л€ють п≥двищеним навантаженн€м б≥льше 4 годин на тиждень, а ж≥нки — близько 2,4 годин, що дозвол€Ї не в≥дриватис€ в≥д повс€кденних справ.

ўе одне досл≥дженн€ провели вчен≥ з Ќац≥онального ≥нституту медичних досл≥джень на “айван≥. ¬они встановили, що дл€ п≥дтримки м≥цного здоров'€, людин≥ достатньо прид≥л€ти 15 хвилин на день ф≥зичним навантаженн€м. ¬они привели дан≥ по 416 175 жител€м “айваню з 1996 по 2008 р≥к, €к≥ брали участь у скрин≥нгових програмах тривал≥стю 8 рок≥в.

Ћюдей, €к≥ регул€рно обстежувались, д≥лили на п'€ть груп залежно в≥д ф≥зичноњ активност≥. ƒосл≥дники п≥драхували ризик смерт≥ ≥ оч≥кувану тривал≥сть житт€ дл€ кожноњ групи.

” результат≥ ви€вилос€, що в пор≥вн€нн≥ з практично нерухомими, малорухлив≥ тайванц≥, €к≥ витрачали на ф≥зкультуру всього 92 хвилини на тиждень (трохи б≥льше 15 хвилин на день), мали на 14% менший ризик померти в≥д дов≥льних причин ≥ на 10 % Ч в≥д раку. ј оч≥кувана тривал≥сть житт€ у них була на 3 роки б≥льше. ћедики п≥драхували, що кожн≥ додатков≥ 15 хвилин зан€ть спортом знижували ймов≥рн≥сть смерт≥ на 4% , а ймов≥рн≥сть смерт≥ в≥д раку на 1%. ѕричому ц€ законом≥рн≥сть була справедлива дл€ обох статей ≥ будь-€кого в≥ку.

“ак що €кщо ви махнули на себе рукою, то ще не п≥зно зайн€тис€ в≥дновленн€м здоров'€ ≥ додати соб≥ к≥лька рок≥в житт€. Ѕудьте активн≥ ≥ здоров≥!