‘≥льми про невдах здатн≥ вил≥кувати депрес≥ю
‘≥льми про невдах здатн≥ вил≥кувати депрес≥ю
‘≥льми про невдах здатн≥ вил≥кувати депрес≥ю

Ќевдач≥ на робот≥, проблеми в с≥м'њ, сварки з друз€ми — все це присутнЇ в житт≥ багатьох людей, викликаючи у когось просто душевний дискомфорт, а у де€ких виливаЇтьс€ в депрес≥ю.

—тан депрес≥њ став досить поширене в нашому житт≥. ÷е хвороба, €ка може вивести людину з емоц≥йноњ р≥вноваги на довгий час ≥ значно пог≥ршити €к≥сть њњ житт€ (трудову активн≥сть, особист≥ в≥дносини, в≥дпочинок тощо).

„асто депрес≥€ розвиваЇтьс€ €к в≥дпов≥дна реакц≥€ на психолог≥чну травму або негативну под≥€ в житт≥, але част≥ше вона розвиваЇтьс€ без видимоњ причини.

ќднак важливо знати два моменти:

  • ƒепрес≥€ добре п≥ддаЇтьс€ л≥куванню, в результат≥ чого настаЇ повне одужанн€.
  • √оворити про свою проблему Ч значить робити перший крок по шл€ху одужанн€ в≥д депрес≥њ.

Ћ≥куванн€ депрес≥њ в наш≥ дн≥ Ї основною проблемою психолог≥в, €к≥ шукають р≥зн≥ способи, €к зв≥льнити хворого в≥д цього стану. ќдним з останн≥х досл≥джень у ц≥й област≥ под≥лилос€ виданн€ Journal Media Psychology.

–езультати досл≥дженн€ показали, що ф≥льми про невдах допомагають вийти з депрес≥њ, а ≥стор≥њ усп≥ху, наприклад, перетворенн€ ѕопелюшки на принцесу навпаки, надихають не завжди.

—оц≥олог ≈бб≥ ѕрест≥н пов≥домив, що люди, €к≥ прот€гом п'€ти дн≥в дивилис€ в≥део, що опов≥даЇ про аутсайдер≥в, в≥дчували себе б≥льш впевнено ≥ були мотивован≥ ще прот€гом трьох дн≥в. ј ось групи випробовуваних, €к≥ дивилис€ ≥нш≥ ф≥льми, показали г≥рший результат.

—постереженн€ за повед≥нкою людей показало, що ≥стор≥њ усп≥ху, перетворенн€ умовноњ ѕопелюшки на принцесу, не завжди надихають людей. «окрема одним мотивуючим в≥део був уривок з ф≥льму «ўонед≥л≥» , в €кому тренер слабкою футбольноњ команди вимовл€в запальну промову: ЂЋюд€м даЇ над≥ю процес подоланн€ проблем, а не хеп≥-ендиї, Ч каже ѕрест≥н.

Ќа думку досл≥дника, перегл€д под≥бних ф≥льм≥в може допомогти люд€м придбати над≥ю, подолати депрес≥ю ≥ навалилис€ проблеми, а також побороти шк≥длив≥ звички.