„ому в ™вроп≥ та јмериц≥ не користуютьс€ зеленкою?
„ому в ™вроп≥ та јмериц≥ не користуютьс€ зеленкою?
„ому в ™вроп≥ та јмериц≥ не користуютьс€ зеленкою?

” житт≥ кожноњ людини, народженоњ в крањнах —Ќƒ, першим л≥ками стаЇ розчин д≥амантовоњ зелен≥, або зеленка. Ќовонароджен≥й людин≥ в≥дразу ж замазували пупок €скраво-зеленим розчином, щоб не потрапила ≥нфекц≥€. ¬ажко ≥ зараз знайти домашню аптечку, в €к≥й не збер≥галас€ б пл€шечка з зеленкою. Ќезважаючи на таку попул€рн≥сть у наш≥й медицин≥ зеленки, н≥де у св≥т≥ њњ б≥льше не застосовують. ¬иникаЇ питанн€: чому?

ўоб в≥дпов≥сти на це питанн€, потр≥бне масштабне розсл≥дуванн€. ƒо середини XIX стол≥тт€ кожна дес€та пород≥лл€ в осв≥чен≥й ™вроп≥ вмирала в≥д пологовоњ гар€чки, а точн≥ше — сепсису, зараженн€ кров≥. ≤ це при тому, що пологи приймали не €к≥сь бабки-повитухи а дипломован≥ л≥кар≥. ¬с€ справа в тому, що антисептичних засоб≥в медицина ще не знала. –озкв≥т антисептики в медицин≥ почавс€ п≥сл€ в≥дкритт€ Ћуњ ѕастера. ¬≥домий француз додумавс€, що причиною багатьох хвороб Ї «ан≥малькул≥», €к≥ тепер називають бактер≥€ми. јле чим убити хвороботворн≥ орган≥зми ще н≥хто не знайшов.

ѕроте в т≥ роки були синтезован≥ р≥зн≥ орган≥чн≥ барвники в≥д чорного до жовтого кольору, €к≥ використовували у виробництв≥ тканин. ¬они швидко вит≥снили натуральн≥ барвники типу ≥ндиго ≥ кошен≥л≥, €к≥ були значно дорожче. ƒан≥ барвники знайшли застосуванн€ ≥ в медицин≥: л≥кар≥ використовували њх дл€ фарбуванн€ препарат≥в р≥зних м≥кроорган≥зм≥в, щоб краще бачити њх п≥д м≥кроскопом. ќсь тут вони ≥ ви€вили , що ц≥ речовини вбивають м≥кроби наповал.

÷е в≥дкрило нову епоху в медицин≥ Ч антисептичну. Ћ≥кар≥ то й д≥ло придумували нов≥ способи знезараженн€ ран, ≥нструмент≥в, перев'€зувальних матер≥ал≥в та власних рук. ÷е визначило розкв≥т х≥рург≥њ.

—еред безл≥ч≥ р≥знокольорових антисептичних засоб≥в з'€вилас€ ≥ в≥дома нам зеленка. « дитинства ми звикли, що будь-€ка подр€пина, рана або садно обробл€Їтьс€ зеленкою. ј ось в ≥нших крањнах зеленку не знайти в жодн≥й аптец≥. Ќам це здаЇтьс€ дивним. ” свою чергу ≥ноземц≥ дивуютьс€ коли бачать наших д≥тей, розфарбованих у зелений кол≥р. „ому так в≥дбуваЇтьс€, н≥хто з в≥домих фармаколог≥в, дерматолог≥в ≥ пед≥атр≥в, не зм≥г дати однозначноњ в≥дпов≥д≥.

Ђ“а тому що на «аход≥ прийн€та доктрина доказовоњ медицини, Ч по€снив, нарешт≥, декан фармацевтичного факультету –ос≥йського державного медичного ун≥верситету професор ≤ван  озлов. - ј молекул€рний механ≥зм д≥њ зеленки та ≥нших барвник≥в нев≥домий дос≥. ўоб це з'€сувати треба провести складн≥ ≥ дорог≥ досл≥дженн€. ј хто ж це буде робити дл€ наст≥льки старого препарату?ї

™ ще одна думка з цього приводу: в зах≥дн≥й медицин≥ кр≥м ефективност≥ важлива ≥ естетична сторона. ” нас була традиц≥€, що на комфорт пац≥Їнта н≥хто особливоњ ​​уваги не звертав. јмериканц≥, наприклад, при необх≥дност≥ використовують маз≥ на основ≥ антиб≥отик≥в ≥ нав≥ть, €к не дивно, звичайний цукор з бетадином Ч одне ≥з з'Їднань йоду.

ј взагал≥, користуватис€ зеленкою чи н≥ Ч вир≥шувати вам, ми ж просто показали ще один погл€д на це питанн€.