як не впасти в старечий маразм?
як не впасти в старечий маразм?
як не впасти в старечий маразм?

ѕон€тт€ «старечий мараз » л€каюче звучить не т≥льки дл€ л≥тн≥х людей, а й людей середнього в≥ку. ≤ неспроста, адже перш≥ дзв≥ночки дзвен€ть у багатьох ще до сорока рок≥в. јле вчен≥ стверджують, що Ї можлив≥сть уникнути в майбутньому недоумства, €кщо подбати про це змолоду.

Ќайпоширен≥шою причиною старечого недоумства Ї хвороба јльцгеймера. ” св≥т≥ нал≥чуЇтьс€ близько 26 млн. чолов≥к з д≥агнозом Ђдемен≥ц≥€ї — старечого недоумства.

—учасн≥ л≥кар≥ Їдин≥ в думц≥, що хвороба јльцгеймера Ч це не частина нормального стар≥нн€, а ознака патолог≥чних зм≥н в головному мозку, €к≥ з часом т≥льки прогресують. —аме з ц≥Їњ причини фах≥вц≥ закликають звертати увагу на л≥тн≥х член≥в родини, а за на€вност≥ таких повед≥нкових симптом≥в €к неохайн≥сть, забудькуват≥сть, без≥н≥ц≥ативн≥сть, част≥ напади поганого настрою ≥ байдуж≥сть до зовн≥шнього св≥ту, в≥дразу звертатис€ за медичною допомогою.

якщо хворого вчасно привести до геронтопс≥х≥атора, то л≥куванн€ може призупинити розвиток захворюванн€ ≥ затримати посилюванн€ порушень пам'€т≥.

—имптоми наближенн€ маразму

—амий головний симптом хвороби јльцгеймера Ч це саме втрата пам'€т≥, а не забудькуват≥сть ≥ неуважн≥сть, притаманна багатьом. ¬≥др≥знити одне в≥д ≥ншого можна просто. Ќаприклад , €кщо людина не може знайти ключ≥ Ч це просто неуважн≥сть, але €кщо вона не знаЇ, що з цими ключами треба робити Ч це вже порушенн€ пам'€т≥.

ўе один симптом Ч п≥дсиленн€ рис характеру. Ќадов≥ра перетворюЇтьс€ на п≥дозр≥л≥сть, ощадлив≥сть Ч у скуп≥сть, наполеглив≥сть Ч в уперт≥сть ≥ т.д. –азом з цим порушуютьс€ ≥ процеси мисленн€ Ч здатн≥сть до адекватного анал≥зу ситуац≥њ, узагальненн€, абстрагуванн€ ≥ ≥нш≥ лог≥чн≥ операц≥њ.

Ћюдина в маразм≥ починаЇ про€вл€ти Ђпог≥ршенн€ характеруї Ч вона стаЇ приск≥пливою, сварливою, злобною, про€вл€Ї шаблонн≥сть погл€д≥в, висловлювань, суджень. ѕоступово наростаЇ пог≥ршенн€ пам'€т≥. ¬она може заблукати в добре знайом≥й м≥сцевост≥. Ќа останн≥й стад≥њ доходить до того, що людина перестаЇ вп≥знавати себе в дзеркал≥.

ѕроф≥лактика старечого недоумства

Ќайкраща рекомендац≥€ щодо проф≥лактики хвороби јльцгеймера Ч це здоровий спос≥б житт€, правильне харчуванн€, спорт ≥ в≥дсутн≥сть стрес≥в.

 р≥м того, ми вже не раз писали, що активувати роботу кл≥тин мозку можна регул€рними тренуванн€ми пам'€т≥.

ќсь ще к≥лька рекомендац≥й, виконанн€ €ких дозволить до к≥нц€ житт€ залишатис€ при здоровому розум≥:

  • зам≥н≥ть ранкову каву на зелений чай Ч в≥н розширюЇ кровоносн≥ судини мозку ≥ зм≥цнюЇ њх ст≥нки,
  • встанов≥ть нормальний режим сну Ч саме в≥н повертаЇ здатн≥сть мозку мислити,
  • ф≥зичн≥ вправи ≥ прогул€нки на св≥жому пов≥тр≥ пол≥пшують кровопостачанн€ мозку,
  • м≥н≥м≥зуйте у своЇму рац≥он≥ м'€сн≥ та молочн≥ продукти, а також солодощ≥. ј що потр≥бно њсти щодн€, так це рибу, оск≥льки в н≥й м≥ститьс€ ќмега-3, що запоб≥гаЇ дегенерац≥њ нервових кл≥тин,
  • тренуйте пам'€ть Ч розв'€зуйте кросворди, багато читайте, вч≥ть напам'€ть в≥рш≥, вивчайте ≥ноземн≥ мови,
  • не приймайте все близько до серц€, уникайте сильних хвилювань, ≥ не звинувачуйте себе за забудькуват≥сть.

 р≥м усього перерахованого, можна вз€ти до уваги нещодавнЇ в≥дкритт€ н≥мецьких учених, €к≥ встановили, що своЇчасний прийом в≥там≥ну — ≥ бета-каротину допоможе уникнути негативних процес≥в у головному мозку, що ви€вл€ютьс€ у людини з в≥ком.