«наченн€ д≥Їти при мастопат≥њ
«наченн€ д≥Їти при мастопат≥њ
«наченн€ д≥Їти при мастопат≥њ

Ќа жаль, з д≥агнозом «мастопат≥€» стикаЇтьс€ все б≥льше ж≥нок з кожним роком. Ќормал≥зувати гормональний фон без застосуванн€ гормон≥в допоможе д≥Їта.

ћастопат≥€ — гормонозалежне ж≥ноче захворюванн€. Ѕаланс гормон≥в естрогену ≥ прогестерону визначаЇ здоров'€ ж≥нки. ѕри надм≥рному вм≥ст≥ естроген≥в ≥ деф≥цит≥ прогестерону найчаст≥ше ≥ виникаЇ мастопат≥€. —имптоми захворюванн€ знайом≥ багатьом ж≥нкам: грубшають молочн≥ залози з'€вл€ютьс€ хвороблив≥ в≥дчутт€, промацуютьс€ ущ≥льненн€. ѕричини такого гормонального дисбалансу можуть бути сам≥ р≥зн≥ - р≥зн≥ г≥неколог≥чн≥ захворюванн€, сексуальн≥ розлади, спадкова схильн≥сть, захворюванн€ печ≥нки ≥ жовчних шл€х≥в, стреси ≥ т.д.

¬плив будь-€кого з цих фактор≥в порушуЇ сп≥вв≥дношенн€ гормон≥в в орган≥зм≥ ж≥нки. ј формують такий Ђнеправильнийї фон гормони г≥поталамуса (в≥дд≥лу мозку, що в≥дпов≥даЇ за роботу ендокринноњ системи), г≥поф≥за (головна залоза внутр≥шньоњ секрец≥њ ), щитовидноњ залози, чолов≥ч≥ та ж≥ноч≥ статев≥ гормони.

Ћ≥куванн€ мастопат≥њ включаЇ в себе в≥дновленн€ гормонального фону р≥зними методами, серед €ких не останнЇ м≥сце займаЇ д≥Їта. ѕроблема в тому, що багато ж≥нок не сприймають д≥Їту €к серйозне л≥куванн€. јдже дотримуватис€ њњ потр≥бно пост≥йно, що п≥д силу не кожн≥й ж≥нц≥.

¬≥домо, що все, що ми њмо в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ бере участь в обм≥н≥ речовин, тобто проходить через р€д б≥ох≥м≥чних перетворень, перетворюючись на власн≥ тканини орган≥зму ≥ б≥олог≥чно активн≥ речовини, €к≥ беруть участь в обм≥нних процесах, у тому числ≥ ≥ в гормони.

ƒ≥Їта при мастопат≥њ вимагаЇ виключенн€ жирноњ, смаженоњ, копченоњ та гостроњ њж≥, а також чаю, кави, какао ≥ газованих напоњв з вм≥стом кофењну. —л≥д повн≥стю в≥дмовитис€ ≥ в≥д алкоголю, так €к в≥н пригн≥чуЇ роботу печ≥нки.

ўо включити в рац≥он при мастопат≥њ?

ћорська риба та рослинн≥ ол≥њ. ÷≥ продукти м≥ст€ть пол≥насичен≥ жирн≥ кислоти класу ќмега 3 ≥ ќмега 6. ƒосл≥дженн€, що провод€тьс€ прот€гом двох рок≥в, показали, що €кщо в рац≥он≥ присутн€ жирна риба та рослинн≥ ол≥њ, ≥ при цьому виключен≥ насичен≥ жири з м'€са ≥ маргарину, то це позитивно впливаЇ на стан ж≥нок, що страждають в≥д мастопат≥њ.

 рупи Ч це Ђпов≥льн≥ї вуглеводи, тобто вони мають низький гл≥кем≥чний ≥ндекс. ѕродукти з низьким вм≥стом простих цукр≥в ≥ високим вм≥стом складних вуглевод≥в значно покращують стан ж≥нок.

ќвоч≥ та зелень. ƒеф≥цит рослинноњ кл≥тковини негативно позначаЇтьс€ на баланс≥ ж≥ночих статевих гормон≥в. ѕереробка зайвого естрогену Ч складний процес, в €кому зад≥€на ≥ м≥крофлора кишечника. ƒл€ кишковоњ м≥крофлори рослинна кл≥тковина Ї Ђњжеюї, а €кщо вона ЂголодуЇ ї то з часом в≥дбуваЇтьс€ порушенн€ гормонального балансу.

ƒанноњ д≥Їту потр≥бно дотримуватис€, поки повн≥стю не зникнуть симптоми захворюванн€, а краще зробити њњ звичною.