„ому ваг≥тним треба багато пити?
„ому ваг≥тним треба багато пити?
„ому ваг≥тним треба багато пити?

ƒавно в≥домо, що вода життЇво необх≥дна дл€ орган≥зму людини. ўе б≥льш необх≥дною вона стаЇ в пер≥од ваг≥тност≥. ƒуже важливо п≥дтримувати р≥вень р≥дини в орган≥зм≥, на що Ї багато причин.

¬аг≥тним ж≥нкам рекомендуЇтьс€ випивати не менше 2 л води на день, ≥ зараз ми д≥знаЇмос€, чому.

 оли настаЇ ваг≥тн≥сть, об'Їм кров≥, що циркулюЇ в орган≥зм≥ ж≥нки, зб≥льшуЇтьс€ на 50–60%. ÷е забезпечуЇ правильне надходженн€ поживних речовин дл€ плод, що розвиваЇтьс€. “ак €к 80% кров≥ становить вода, тому ваг≥тним вкрай необх≥дно пити достатньо р≥дини, щоб забезпечити належне виробництво кров≥.

Ќаступна причина б≥льше пити - попередженн€ ≥нфекц≥й сечовив≥дних шл€х≥в. ¬аг≥тн≥ част≥ше страждають в≥д под≥бних заражень через ф≥з≥олог≥чн≥ зм≥ни п≥д час виношуванн€ дитини. ¬елика к≥льк≥сть води зб≥льшуЇ сечову екскрец≥ю ≥ бактер≥њ вимиваютьс€ до виникненн€ будь-€ких ≥нфекц≥й.

ƒостатн€ к≥льк≥сть р≥дини необх≥дна дл€ формуванн€ навколопл≥дних вод. 99% амн≥отичноњ р≥дини складаЇтьс€ саме з води. ѕриблизно з 25-го тижн€ вона починаЇ зб≥льшуватис€ в об'Їм≥ приблизно на 50 мл щотижн€, дос€гаючи на 37-й тиждень приблизно одного л≥тра.

ѕри оптимальному режим≥ питт€ в орган≥зм≥ ваг≥тноњ ж≥нки знижуютьс€ шанси утримуванн€ р≥дини ≥ надм≥рноњ набр€клост≥. “ак €к в≥дбуваЇтьс€ зб≥льшенн€ об'Їму кров≥, то невелик≥ набр€ки в друг≥й половин≥ терм≥ну ваг≥тност≥ — це нормально. јле часто бувають випадки, коли набр€ки про€вл€ютьс€ занадто виражено ≥ ускладнюють повс€кденне житт€ ж≥нки. ¬живанн€ достатньоњ к≥лькост≥ води пол≥пшуЇ циркул€ц≥ю р≥дини в орган≥зм≥, а також виводь надлишок солей, €к≥ спри€ють затриманню р≥дини.

™ й р€д ≥нших причин, за €кими п≥д час ваг≥тност≥ так важливо достатнЇ вживанн€ води:

  • щоб знизити ризик виникненн€ запор≥в,
  • щоб допомогти запоб≥гти про€вам геморою,
  • дл€ п≥дтримки м'€кост≥ шк≥ри,
  • щоб позбавити орган≥зм ж≥нки ≥ дитини в≥д токсин≥в.

“реба в≥дзначити, що споживанн€ достатньоњ к≥лькост≥ р≥дини може стати справжн≥м випробуванн€м дл€ тих, хто не звик до цього.

ѕоради ваг≥тним, €к≥ не звикли багато пити

ўоразу пийте з великоњ чашки або скл€нки, так, щоб з кожним разом ви могли випивати б≥льше. ѕоставте соб≥ за мету випивати по в≥с≥м скл€нок по 225 мл р≥дини щодн€, в≥ддаючи перевагу вод≥.

якщо ви не любите смак води, додайте часточку лимона або трохи улюбленого соку дл€ доданн€ смаку.

Ќе пийте багато перед прийомом њж≥, так €к ви можете прийти до того, що не захочете њсти.

ѕл€шка з водою повинна стати вашим незм≥нним супутником.

–озпод≥л≥ть прийом р≥дини р≥вном≥рно Ч випивайте по скл€нц≥ кожн≥ дв≥ години.

ќбмежте вживанн€ газованих напоњв ≥ кофењновм≥сних напоњв, так €к вони Ї сечог≥нними.

якщо вас турбуЇ затримка в орган≥зм≥ р≥дини, в≥зьм≥ть соб≥ за правило випивати ще б≥льше води, що спри€Ї вимиванню надлишк≥в р≥дини.

≤ншими корисними джерелами р≥дини Ї так≥ продукти €к кавун ≥ супи.

ѕоки розвиваЇтьс€ ваша ваг≥тн≥сть, забудьте про вживанн€ алкоголю ≥ це стане величезною перевагою.