—обаки ≥ к≥шки зм≥цнюють ≥мун≥тет д≥тей
—обаки ≥ к≥шки зм≥цнюють ≥мун≥тет д≥тей
 —обаки ≥ к≥шки зм≥цнюють ≥мун≥тет д≥тей

якщо у вас народивс€ малюк, а ран≥ше в будинку жили собака чи к≥т, не посп≥шайте прощатис€ з ними. «вичайно, з по€вою в будинку малюка батьки вс≥л€ко намагаютьс€ вберегти ще не зм≥цн≥лий орган≥зм в≥д небезпечних ≥нфекц≥й ≥ в≥рус≥в. ” перш≥ м≥с€ц≥ житт€ дитини особливо ц≥кавить тема зм≥цненн€ ≥мун≥тету маленького чолов≥чка. ј допомогти в цьому, €к ви€вилос€, можуть домашн≥ тварини.

¬елике досл≥дженн€ провели ф≥нськ≥ вчен≥, €к≥ встановили, що немовл€та, €к≥ живуть у с≥м'€х, де тримають пухнастих тварин, менше хвор≥ють ≥ швидше одужують. ”чен≥ прийшли до висновку, що серед ≥нших позитивних фактор≥в, що впливають на зм≥цненн€ ≥мун≥тету, Ї на€вн≥сть в будинку собаки чи к≥шки. Ќаш≥ брати менш≥ значно знижують ризик ≥нф≥куванн€ гострими респ≥раторними захворюванн€ми у малюк≥в, а також вушними ≥нфекц≥€ми.

ƒосл≥дники з л≥карн≥  уп≥о проанал≥зували дан≥ майже 400 д≥тей, €к≥ народилис€ в пер≥од в≥д 2002 по 2005 р≥к. Ѕатьки цих д≥точок вели щоденники, в €ких вказували, коли ≥ чим хвор≥ли њхн≥ д≥ти. ѕ≥сл€ з≥ставленн€ к≥лькост≥ хвороб з на€вн≥стю в будинку тварин, вчен≥ зробили висновок, що д≥ти, €к≥ контактують з собаками або к≥шками, на 11% хвор≥ли менше через ≥нфекц≥й ≥ про€ви алерг≥й. –изик виникненн€ ≥нфекц≥њ внутр≥шнього вуха зменшуЇтьс€ на 44%, а €кщо дитина все ж занедужувала, то курс л≥куванн€ антиб≥отиками був значно коротший.

≤нфекц≥њ дихальних шл€х≥в при сп≥лкуванн≥ з тваринами набагато р≥дше зустр≥чаютьс€ у д≥тей до року, що безпосередньо залежить в≥д частоти контакт≥в з вихованц€ми. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що тварини неминуче принос€ть з вулиц≥ бруд ≥ м≥кроби, а це стимулюЇ ≥мун≥тет маленькоњ дитини, особливо маленькоњ.

 р≥м того, вчен≥ довели, що немовл€та, у чиЇму будинку живуть собаки, менше схильн≥ до ≥нфекц≥й, н≥ж т≥ малюки, у €ких у будинку мешкають к≥шки. —права тут ще й в тому, що частину дн€ дитина проводить на вулиц≥, €краз тод≥, коли њњ батькам треба вигул€ти собаку. ¬≥д цього ≥мунна система на першому роц≥ житт€ стимулюЇтьс€ ≥ швидше м≥цн≥Ї, н≥ж у решти д≥тей.

 оти також передають де€кий захист в≥д ≥нфекц≥й, хоча зг≥дно з проведеними досл≥дженн€ми, його ефект слабк≥ший в≥д «собачоњ компан≥њ».

ќсобливо важлив≥ контакти малюк≥в з тваринами в перший р≥к житт€ малюка. «вичайно, €кщо у дитини ви€влена ​​алерг≥€ на тварин, то не варто тримати њх у будинку. јле ≥ншим пухнаст≥ друз≥ принесуть т≥льки користь. ўе ран≥ше було встановлено, що собака, €ка живе в будинку, запоб≥гаЇ розвитку у д≥тей астми.